Kaip išsirinkti LEGO® pagal vaiko amžių?

Kaip išsirinkti LEGO pagal seriją

Praktiški patarimai tėvams, kaip protingai išsirinkti LEGO®

Kalbant apie dovanas ir žaislus vaikams, LEGO® – tai fantastiškas ir laikui nepavaldus visame pasaulyje populiarus pasirinkimas. Tačiau, pasak Varle.lt žaislų specialistų, kai pradedama ieškoti tinkamo LEGO® rinkinio, dažnai susiduriama su didelės įvairovės problema, kuri apsunkina pasirinkimo procesą. Dėl šitos priežasties Varle.lt žaislų specialistai parengė patarimų gidą, kuris padės išsirinkti tinkamiausią LEGO® pagal vaiko amžių. Tiesa, čia aptariamos tik kelios populiariausios LEGO® serijos.

LEGO® 1 – 4 metų vaikams

LEGO® Duplo

Šiai amžiaus kategorijai tinkamų LEGO®  kaladėlių pasirinkimas yra paprasčiausias. Čia dėmesį verta atkreipti į LEGO® Duplo. Kitų LEGO®  serijų rinkiniai gali pasirodyti per sudėtingi mažiausiems vaikams.    Laimei, Duplo serijos rinkiniai pasižymi didele įvairove, todėl kiekvienas ras čia tinkamą variantą 1 – 4 metų vaikui. LEGO® Duplo serijos kaladėlės yra kelis kartus didesnės nei kitų serijų LEGO®. Jie yra labai spalvoti ir nepaprastai saugūs. LEGO® Duplo serijos rinkiniai sužadina vaizduotę ir skatina kūrybišką mąstymą, taip pat padeda vaikui pažinti formas ir spalvas bei moko įsikūnyti į vaidmenis. LEGO® Duplo leidžia sukonstruoti lėktuvus, automobilius, policijos ir gaisrinės transportą, gyvūnėlius bei pasakų herojus.

LEGO® 5 – 7 metų vaikams

LEGO® Juniors

Juniors serijos LEGO® rinkinius galima drąsiai pavadinti pereinamuoju variantu nuo paprastų ir didelių Duplo kaladėlių ir rimtesnių, vyresnio amžiaus vaikams skirtų rinkinių. LEGO® Juniors pasižymi jau sudėtingesnėmis instrukcijomis. LEGO® Juniors – tai puikus būdas supažindinti vaiką su rimtesniais rinkiniais.

LEGO® 5 – 12 metų vaikams

Renkantis LEGO® šio amžiaus vaikams, jau galima pagalvoti sudėtingesnės konstrukcijos rinkinius.

 LEGO® Friends

Jeigu ieškote LEGO® mergaitėms, drąsiai rinkitės LEGO® rinkinius. Serijos herojės – mergaičių Mila, Emma, Andrea, Stephani, Olivia ir Marie figūrėlės. Jos gyvena miestelyje Heartlake City. LEGO® Friends – tai ryškios spalvos, daugybė naminių gyvūnų ir gražus dizainas. Atkiri rinkiniai vaizduoja miesto ir priemiesčio gyvenimo scenas.

LEGO® City

LEGO® City – tai serija, kuri vaizduoja gyvenimą mieste. Su LEGO® City vaikai gali įsikūnyti į įvairiausių profesijų atstivų vaidmenis ir savarankiškai kurti savo žaidimų scenarijus. Galima sukonstruoti oro uostą, degalinę, gaisrinę ar policijos nuovadą. LEGO® City leidžia vaikams žaisti sraigtasparniais, traukiniais ir net eskavatoriais. Įdomus sprendimas – rinkinių tarpusavio sujungimas. Tokiu būdu vaikai gali sukurti išties įdomų LEGO® pasaulį. LEGO® City serijos rinkiniai supažindina vaikus su pagrindiniais konstrukcijų ir architektūros principais.

LEGO® Creator

LEGO® Creator – tai netipinė ir labai įdomi LEGO® serija. Kiekvienoje LEGO® Creator pakuotėje vaiko dispozicijoje yra vienas kaladėlių rinkinys, tačiau net trys jų konstravimo galimybės. Tokio sprendimo dėka vaikas LEGO® Creator rinkiniu gali žaisti ilgiau kiekvieną kartą atrasdamas naujus konstravimo varinatus. Didesnį įdomumą lemia tai, kad kai kuriuose LEGO® Creator rinkiniuose komplektacijoje yra nedideli varikliai ar net rinkiniai nuotoliniam valdymui. Be abejonės, ši LEGO® serija padeda formuoti kūrybinį mąstymą. Konstruoti čia galima pastatus, robotus ir šiuolaikiškas transporto priemones. Tai puikus variantas tiek berniukams, tiek mergaitėms.

LEGO® Nexo Knights

Nexo Knights – tai penkių riterių nuotykių serija. Pagrindiniai serijos herojai – Clay, Macy, Axl, Lance ir Aaron kovoja su blogio padarais. LEGO® Nexo Knights rinkiniai dažniau perkami berniukams nei mergaitėms. Su LEGO® Nexo Knights vaikas periskels į futuristinį pilių, riterių ir magijos pasaulį.

LEGO® 7 – 16 metų vaikams

LEGO® Technic

LEGO® Technic serija yra skirta tiems, kurie mėgsta pažangesnius LEGO® rinkinius. LEGO® Technic leidžia konstruoti labai realistiškai atrodančias konstrukcijas. Šių rinkinių komplektacijoje dažnai būna varikliai, pavaros, ašys ir kiti elementai. Taip pat būna LEGO® Technic rinkinių, kurie yra aprūpinti nuotolinio valdymo galimybe ir net tokių, kurie reikalauja užprogramavimo. Pasak Varle.lt specialistų, LEGO® Technic turi viską, kad sužavėtų ne tik vaikus, bet ir jų tėvus. LEGO® Technic gali būti nuostabia konstravimo ir robotikos pamoka. Tokio tipo rinkiniai niekada neatsibosta.

Kokios yra populiariausios LEGO® serijos su pasakų ar filmų herojais?

Jūsų vaikas dievina pasakas, filmukus ir nori jų herojus matyti visur? Ne bėda, nes LEGO® leidžia periskelti į daugybės pasakų ir filmukų pasaulį. Vaikas gali savarankiškai konstruoti savo mėgstamų herojų namus ir transporto priemones, o vėliau žaisti su savo sukurtomis konstrukcijomis.

LEGO® Star Wars

Praktiškai visi mokyklinio amžiaus vaikai pažįsta „Žvaigždžių karų“ pasaulį. Prekyboje galima rasti ne tik tuos rinkinius, kurie yra susiję su  4, 5 bei 6 epizodais, bet ir tokius, kurie susiję su naujausiomis sagos dalimis, pvz., Klonų karais.

LEGO® Batman

Kas nežino paslaptingojo Tamsos Riterio iš Gotamo miesto pasaulio? LEGO® Batman serija neįtikėtinai išpopuliarėjo pasirodžius animacinei juostai „LEGO®  Betmenas. Filmas“, kurios veiksmas vyksta LEGO® kaladėlių pasaulyje. Būtent Betmenas yra pagrindinis šio filmo ir LEGO® Batman serijos herojus.

LEGO® Disney Princess

Jeigu LEGO® Batman serija labiau patinka berniukams, LEGO® Disney Princess serija yra labiau orientuota į mergaičių auditoriją. Čia nesunkiai atpažinsite „Walt Disney“ pasaulio princeses, kurios gyvena pilyse, sniego fortuose ir povandeninėse karalystėse. Žadimą su  LEGO® Disney Princess riboja tik vaizduotė.

LEGO® Ninjago

Ninjago pasaulį visiškai sukūrė LEGO®. Istorija prasideda, kai šį pasaulį sukuria pirmasis Spindžitsu meistras. Ninjago pasaulyje vyksta daugybė aršių gėrio su blogiu kovų. LEGO® Ninjago – labai įtraukiantis vaizduotę skatinantis fantastikos pasaulis.

Apibendrinimas

Tai tik dalis to, ką iš viso galime rasti LEGO® asortimente. Reikėtų pažymėti tai, kad nuolat pasirodo nauji rinkiniai ir atsiranda naujos serijos. Apibrendinimui, Varle.lt žaislų specialistai pateikia lentelę, kuri padės išsirinkti LEGO® seriją pagal vaiko amžių.

LEGO serijų lentelė

One comment

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *