Kaip išsirinkti LEGO kaladėles?

Kultiniai, klasikiniai ir universalūs – taip trumpai galima apibūdinti LEGO kaladėles. Tai tikrai ne vieno vaiko svajonė. Šimtai įvairių teminių grupių: nuo filmų („Haris Poteris“, „Žiedų Valdovas“ ir t.t.) iki klasikinių (piratai, riteriai, indėnai) motyvų LEGO kaladėlės jau ilgus metus yra idealus dovanos sprendimas tiek berniukams, tiek mergaitėms. Be vaikams patrauklaus žaidimo LEGO skatina kūrybinį mąstymą.

LEGO kaladėlės. Kas lemia rinkinių kainą?

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad visi LEGO kaladėlių rinkiniai turi:

 • Savo seriją
 • Savo svorį
 • Detalių skaičių
 • Amžiaus apribojimus

Pagrindinė antkainio dedamoji yra licencija. Jeigu pavyzdžiui, paimtume du rinkinius, pasižyminčius identišku svoriu ir detalių skaičiumi, pamatytume, jog licencijuoti rinkiniai visada kainuoja 20 – 40% daugiau.

Svoris – tai antrasis pagal reikšmingumą kriterijus, kuris lemia kaladėlių rinkinio kainą. 1 kg plastmasinių LEGO detalių savikaina nepriklauso nuo jų dydžio ir kiekio. Todėl nebandykite ieškoti tiesioginių kainos sąsajų su dėžutės dydžiu ir joje esančių detalių skaičiumi. Išimtimi šiuo atveju yra rinkiniai su elektriniais varikliais ir CREATOR serija. Turėkite omenyje, kad šios serijos rinkiniai turi labai storas instrukcijas, todėl nepamirškite pasidomėti dėl gryno šios serijos kaladėlių svorio.

Kitas kriterijus – detalių skaičius. Yra nuomonė, jog detalių skaičius tėra rinkodarinis triukas. JAV rinkoje ant visų LEGO rinkinių dėžučių nurodomas detalių skaičius. Bet nepamirškite, kad detalė detalei nelygi: yra juk labai mažytės detalės, o yra dideli elementai, pavyzdžiui, mašinų kabinos. Jaučiate skirtumą? Todėl galima teigti, kad šis indikatorius neturi labai didelės reikšmės.

Trečias kriterijus – amžius. Būtinai rinkitės rinkinį, kuris atitinka vaiko amžių. Nepirkite rinkinių „ateičiai“, laukdami kol vaikas paaugs, nes jam tos konstrukcijos gali būti per sudėtingos ir jis paprasčiausiai praras norą žaisti. Pavyzdžiui, smulkios detalės labai sandariai susijungia ir mažiausiom rankytėms jas bus sunku atskirti.

 • Pavyzdžiui, 1 – 5 metukų mažyliams yra aibė Lego Duplo rinkinių. Tai ne šiaip teminė serija. Lego Duplo – tai atskira sistema, specialiai sukurta mažiausiems vaikams. Pagrindinis jos skiriamasis bruožas: surinkimo paprastumas ir stambios kaladėlių detalės. Visos Lego Duplo serijos detalės lyginant su kitomis serijomis yra dvigubai didesnės.
 • 5 – 12 metų amžiaus vaikams LEGO kompanija siūlo Lego System rinkinių sistemas. Tai labai didelė teminių rinkinių įvairovė: miestas, policija, gaisrinė, statybos, geležingelis, piratai, riteriai, žvaigdžių kariai, vėžliukai nindzės, betmenas, elfai, simpsonai ir kt.
 • 9 – 16 metų vaikams siūlomi Technic serijos rinkiniai. Lego Technic rinkiniuose galima atgaminti įvairių automobilių, sraigtasparnių, traktorių ir kitos technikos veikimo mechanizmus. Kai kuriuos stambius Technic rinkinius galima visiškai motorizuoti ir valdyti modelius nuotolinio valdymo pultelio dėka.
 • 10 metų ir vyresniems vaikams patiks Mindstorms rinkiniai, kuriuose yra įvairūs jutikliai ir mechanizmai, iš kurių galima sukurti robotus su programuojamais veiksmais komplektacijoje esančio kompiuterinio modulio ir programinio palaikymo dėka.

Visų LEGO rinkinių detalės tarpusavyje suderinamos. Todėl jei 3 metukų vaikui padovanosite Lego Duplo jis sėkmingai juo žais ir būdamas 5 metų amžiaus, o vėliau galės šio rinkinio detales derinti su Lego System detalėmis.

Kodėl LEGO?

Juk rinkoje toks didžiulis kaladėlių pasirinkimas. Yra plastikinės, medinės, mažos ir didelės. Yra su žmogeliukais ir su gyvūnais. Yra juodai baltos ir spalvotos. Yra perpus pigesni, imituojantys LEGO, yra trys kartus brangesni. Kodėl verta išsirinkti LEGO?

 • Visi kaladėlių rinkiniai yra suderinami (pavyzdžiui, galima įsigyti Lego City ar Lego Friends ir abiejų rinkinių kaladėlės bus suderinamos).
 • Yra atsparūs vaikų dantukams, rankytėms ir kojytėms: sunku jas sulaužyti, įbrėžti ar kitaip pažeisti.
 • Yra gražių spalvų.
 • Iš jų sudarytos konstrunkcijos lengvai nesugriūna kaip neretai būna pigiausių kaladėlių atvejais.

Kodėl LEGO yra gerai_INFOGRAFIKAS

Kodėl LEGO toks populiarus? Dėl kokios priežasties vaikams jis taip patinka?

Priežasčių, be abejo, yra ne viena:

 • Reklamos galia. LEGO nėra vienintelis pasaulyje kaladėlių rinkinių gamintojas, tačiau atrodo, kad būtų būtent taip. Tai efektyvios reklamos nuopelnas.
 • Kūrybiškumo ir fantazijos išlaisvinimas. Vaikams žaidimas su griežtomis taisyklėmis yra nuobodus. Su LEGO taisykles galima keisti kartu su kiekviena pridėta kaladėle. Tai labai teigiamai veikia vaikų mąstymą, miegą, psichinę savijautą ir sveikatą.
 • Žaidimas, kurį dažnai reikia žaisti su suaugusiuoju. Kai vaikas kviečia suaugusįjį, kad šis uždėtų žmogeliukui ranką arba ratą automobiliui iš LEGO, jis tai daro su intencija, kad galės ilgiau pažaisti. Tai tikrai nėra dėl to, kad vaikas negali prašomų užduočių įveikti pats. Tiesiog LEGO įtraukia ir suaugusius, ilgiau išlaiko vaikų kambaryje, o tai jiems irgi patinka.
 • Ugdo mąstymą. Norint iš kelių skirtingų kolekcijų detalių surinkti padoriai atrodančią mašiną, ar monstrą, reikia gerokai pamąstyti. Kaladėlės tiesiogiai gerina mąstymą, atmintį, moko dedukcijos.
 • Lavina koncentraciją. Vaikui trūksta savybės, kuri tokia reikalinga suaugusiųjų pasaulyje – susikaupimo ir koncentracijos. LEGO viso to moko, nes tik susikaupęs vaikas gali kažką padaryti. Taip pat LEGO dėliojimo procesas moko vaikus tvarkytis su kai kuriomis neigiamomis emocijomis – pykčiu ir saviverte, moko būti kantriems, valdyti savo nepasitenkinimą, jei kažkas nepavyksta.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *