Kaip išsirinkti balansinį dviratuką?

Kaip išsirinkti balansinį dviratuką

Balansinis dviratukas – dviratis be pedalų. Tam, kad galėtų važiuoti, vaikui reikės atsispirti kojelėmis ir laikyti pusiausvyrą. Balansinis dviratukas padeda ugdyti koordinaciją ir mankštinti kojų raumenis. Renkantis balansinį dviratuką Varlė.lt specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į keletą svarbių parametrų.

Sedėjimo aukštis

Minimalaus sedėjimo ant balansinio dviratuko aukščio nustatymo formulė: vidinės kojos pusės ilgis nuo pėdos minus 3 cm. Pavyzdžiui, jei kojos ilgis yra 35 cm, balansinis dviratukas turėtų būti ne aukštesnis nei 32 cm. Dažniausiai sedėjimo aukštį galima reguliuoti 10 cm diapazone. Tai reiškia, kad balansinis dviratukas bus aktualus metus – du (priklausomai nuo to, kaip greitai auga vaikas). Kai kurie modeliai dar pasižymi galimybe reguliuoti vairo aukštį. Šis funkcionalumas yra labai patogus, nes leidžia maksimaliai balansinį dviratuką pritaikyti konkrečiam vaikui.

Padangų tipas

Padangos gali būti pripučiamos ir nepripučiamos. Pirmosios yra kiek sunkesnės ir jas galima pradurti, tačiau jos užtikrina natūralią amortizaciją, leidžiančią patogiai važiuoti asfaltuotais keliais.

Pakojis arba atraminė kojelė

Tai dvi labai svarbios dalys. Pakojis pravers kai vaikas išmoks įsibėgėti ir laikyti pusiausvyrą, o atraminė kojelė nuo pirmųjų dienų, nes nereikės ieškoti, kur lauke atremti dviratuką.

Rankinis stabdys

Pravers tais atvejais, kai vaikas važiuoja nuokalne ir stabdyti yra sudėtinga. Įprastai, naudojimąsi rankiniu stabdžiu vaikai įsisavina iki 3,5–4 metukų, tačiau jei dviratukas pasižymi lanksčia konstrukcija (kurioje yra galimybė perkelti stabdį po vairo rankenėle) ir 2,5 metukų mažyliai gali išmokti naudotis rankiniu stabdžiu.

Svoris

Jei planuojate nešioti balansinį dviratuką (pavyzdžiui, pavargus vaikui), siūloma rinktis kuo lengvesnį modelį. O štai jėgai, kurios reikia įsibėgėjimui ir judėjimui, balansinio dviratuko svoris neturi įtakos. Tiek 3,5 kg, tiek 5,5 kg sveriančių modelių atvejais ji bus praktiškai vienoda.