Ką naudinga žinoti apie termo puodelius?

Termo puodeliai

Mažyčiais žingsneliais ateina ne tik Kalėdų džiaugsmas, bet ir šaltukas. Norėtumėte baltuoju metų laiku vakarus praleisti ne tik namuose, bet niekaip nedrįstate kišti nosies į lauką? Jeigu pasirūpinsite vienu būtinu daiktu – net ir tokia svajonė, kaip vakarienė lauke, gali išsipildyti.

Termo puodelio atrankos etapai

Praktiškumas

Ieškant tokių „must have“ žiemai daiktų  svarbu pagalvoti apie jų medžiagiškumą ir ilgaamžiškumą. Pavyzdžiui, puikus pasirinkimas yra nerūdijančio plieno puodelis. Plieniniia puodeliai įprastai pasižymi puikia kokybe, kurios dėka šilti gėrimai išsilaiko ilgiau. Patvarumas ir atsparumas įvairiems dūžiams – tokiam daiktui kaip termo puodelis taip pat labai svarbu, juk ko gero dažnai naudosite jį keliaudami.

Kokybė

Manote, kad stilingas dizainas yra aukščiausias kokybės požymis? Taip, labai dažnai dizainas neatsiejamas nuo kokybės, bet kalbant apie termo puodelį svarbiausias veiksnys yra tikrai ne išorė. Tai praktiškas ir kasdien naudojamas daiktas, todėl kur kas reikšmingesnis yra paskirties aspektas arba tikslas, kada ir kur jis bus naudojamas. Varle.lt specialistai siūlo rinktis ir nerūdijančio plieno įdėklus. Tai iš tiesų vertingas sprendimas dėl tos priežasties, kad laikui bėgant plastikiniai įdėklai sugers jūsų kavos arba arbatos tikrąjį skonį ir aromatą.

Patogumas

Prieš perkant termo puodelį reikėtų nepamiršti apgalvoti ir jo naudojimo klausimo. Todėl įsitikinkite, kad jūsų termo puodelio matmenys telpa į automobilyje įmontuotą laikiklį. Jeigu transporto priemonės laikiklis nėra pritaikytas pasirinktams puodeliui, ieškokite puodelio, kuris turi platų ir neslidų dangtį.

Saugumas

Termo puodelio centrinė detalė yra dangtis, todėl siūloma įvertinti ir šią produkto dalį. Anot specialistų, prisukami dangteliai yra praktiškesnis sprendimas, kuris užtikrina didesnį saugumą tiek gėrimui ilgiau išlikti nepaveiktam kenksmingų aplinkos kvapų, tiek galimybę ilgiau mėgautis karštu gėrimu. Perkant termo puodelį taip pat reiktų atkreipti dėmesį į kamščio sandarumą. Juk naujai įsigytą pirkinį norėsime įsimesti tiek į kuprinę, tiek į automobilį, o jei pagrindinė daikto dalis – kamštis – nebus sandarus,  negalėsime šio žiemai itin naudingo daikto išnaudoti maksimaliai.

Dydis

Vertėtų pagalvoti, kur bus naudojamas puodelis – šildantis lauke, geriant arbatą prie laužo ar žygiuojant į kalnus. Būtų naudinga turėti skirtingus tokio žiemą reikalingo daikto variantus. Pavyzdžiui, kasdienai dienai tinka aštuonių šimtų mililitrų arba pusės litro puodelis, kuris nesunkiai „įsikomponuos“ į rankines. Tačiau tolimoms kelionėms ir žygiams vertėtų turėtų talpesnį vieno su puse ar dviejų litro talpos termo puodelį arba termosą.

Papildomos rekomendacijos ieškantiems geriausio termo puodelio

Šilumos palaikymas

Rekomenduoja pasirūpinti, kad termo puodelis kkuo ilgiau palaikytų gėrimų temperatūrą. Tai svarbus veiksnys norintiems žiemą pramogauti lauke arba šiltu gėrimu mėgautis pakeliui į darbą ar mokslus. Ar žinojote, kad termo puodelio „giminaitis“  – termosas buvo sukurtas škotų chemiko 1885 metais atliekant bandymus su skystomis dujomis? Būtent tokių bandymų dėka mokslininkas įsitikino, kad jeigu galima sukurti indą, kurio pagalba maistas ilgiau išlieka šiltas, reikia sukurti tokią alternatyvą ir gėrimams. Daugelis specialistų renkantis tiek termosą, tiek termo puodelį, siūlo ieškoti metalinio varianto. Tokie modeliai yra patvaresni ir ilgiau palaiko temperatūrą.

Sandarumas

Šis veiksnys ypač svarbus perkant kelioninį termo puodelį. Būtina įsitikinti, kad termo puodelis portfelyje tikrai neišsilies ir nesugadins kitų svarbių daiktų, pavyzdžiui, planšetinio kompiuterio.

Patvari konstrukcija

Greitas šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdas turi įtakos kartais pasitaikantiems daiktų „kritimams“, todėl rinkdamiesi termo puodelį atkreipkite dėmesį į jo konstrukcijos patvarumą.

Lengvas valymas

Nepamirškite, kad keliaudami ne visada galėsite rasti kur kokybiškai nuvalyti savo daiktą, todėl reiktų pasirinkti tokį, kurio priežiūra nereikalauja didelio dėmesio.

Inovatyvumas

Domėkitės ir neatsilikite nuo technologijų net ir tais atvejais, kai ieškote tokio paprasto daikto kaip termo puodelis. Ar jau girdėjote apie įkraunamą termo puodelį? Daugiau apie tokio puodelio veikimo principus sužinosite peržiūrėję šią vaizdo medžiagą:

Trumpai apie termo puodelių rūšis

Kavai ir arbatai – nepakeičiamas žiemos „aksesuaras“ rankinėje. Ar žinojote, kad įsigijus kokybišką termo puodelį karštu gėrimu galėsite mėgautis net iki 24 valandų?

Maistui. Manote, kad iškyla įmanoma tik vasarą? Klystate, nes pasigaminę karštą sriubą arba troškinį smagu šiais pateikalais mėgautis apsnigtų medžių parke arba palydėti saulę prie jūros.

Vaikiškas termosas – tikras išsigelbėjimas tėvams tiems atvejams, kai vaikas nori keliauti į kelionę su klase arba būreliu, o greitas maistas negali atstoti šilto maisto nei kokybės, nei sveikatos atžvilgiais. Taigi tėvai gali nurimti, nes maistas termose lieka šiltas net iki šešių valandų.

Žygiams. Siūloma rinktis bent jau litro talpos ir pagamintus iš nerūdijančio plieno, nes tik tokia konstrukcija užtikrina atsparumą dūžiams ir pasirūpina, kad maistas keliaujant išliktų šiltas net iki 24 valandų.

Namams – puikus sprendimams vasarai, kai norisi šalto gėrimo, bet po ranka nėra ledukų, nes tokie puodeliai šaltą gėrimą išlaiko net iki 24 valandų, o karštą – daugiau nei 12 valandų.

Nesušalkite ir džiaukitės baltos žiemos pramogomis.