Į ką atkreipti dėmesį renkantis dulkių maišelį?

kaip issirinkti dulkiu maiseli

Naudojantis dulkių siurbliu su maišeliu, vertėtų prisiminti apie reguliarų dulkių maišelio keitimą. Priešingu atveju, Varle.lt dulkių siurblių specialistų teigimu, galima pamiršti apie efektyvų valymą, nes įrenginys su perpildyta talpykla negalės siurbti dulkių ir kitų nešvarumų. Varle.lt specialistai parengė patarimus, kurie padės išririnkti tinkamą dulkių maišelį.

Dulkių maišelių tipai

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog tinkamo dulkių maišelio pasirinkimas yra labai paprastas reikalas, nes viskas, į ką reikia atkreipti dėmesį yra tik tai, ar jis suderinamas su konkrečiu dulkių siurblio modeliu, tačiau ne visai taip. Rinkoje yra prieinami keli dulkių maišelių tipai, kurie skiriasi medžiaga ir naudojimo būdu. Galima išskirti du pagrindinius:

Vienkartiniai dulkių maišeliai

Vienkartiniai dulkių maišeliai yra tokie maišeliai, kuriuos, jiems prisipildžius, nereikia valyti, o galima iškart išmesti neturint jokio sąlyčio su nešvarumais. Dažniausiai tai yra popieriniai ir sintetiniai dulkių maišeliai.

Daugkartiniai dulkių maišeliai

Daugkartiniai dulkių maišeliai dažniausiai būna medžiaginiai ir kaip nurodo jų pavadinimas – pasižymi daugkartiniu naudojimu. Taigi, toks sprendimas lemia, kad nėra būtinybės kiekvieną kartą užsipildžius dulkių maišeliui, pirkti naują. Didžiausias daugkartinio naudojimo dulkių maišelių trūkumas yra higiena: prisipildžius maišeliui, jį reikia ištuštinti rankiniu būdu, o tai reiškia akistatą su į orą patenkančiomis dulkėmis.

Varle.lt dulkių siurblių specialistai pažymi, kad medžiaginius dulkių maišelius galima pirkti ne tik tradiciniams dulkių siurbliams, bet taip pat dulkių siurbliams-robotams.

Vienkartiniai dulkių maišeliai: rinktis popierinius ar sintetinius?

Jeigu naudojate vienkartinius dulkių maišelius, ko gero, susidūriate su klausimu: rinktis popierinius ar sintetinius variantus. Populiariausias ir pigiausias sprendimas yra popieriniai dulkių maišeliai. Be to, juos labai paprasta naudoti. Pagrindinis popierinių dulkių maišelių trūkumas yra jų patvarumas. Jie yra pakankamai švelnūs, todėl perpildyti gali suplyšti, o visos juose sukauptos dulkės ir nešvarumai – išbyrėti. Alternatyvus sprendimas popieriniams yra sintetiniai dulkių maišeliai. Tokie maišeliai yra pagaminti iš specialaus mikropluošto, kuris, lyginant su popieriumi, efektyviau sulaiko smulkias dulkių dalis. Sintetiniai dulkių maišeliai pasižymi ne tik geresniu filtravimu, bet taip pat yra atsparesni tiek mechaniniams pažeidimams, tiek vandens poveikiui.

Kada verta rinktis daugkartinius dulkių maišelius?

Pageidaujant visų pirma, taupesno varianto, siūloma rinktis daugkartinius dulkių maišelius. Prisipildžius daugkartiniam dulkių maišeliui, jį reikia ištuštinti ir galima naudoti vėl. Medžiaginiai dulkių maišeliai yra patvarūs, gerai filtruoja nešvarumus ir gali tarnauti kur kas ilgesnį laiką nei popieriniai variantai. Tačiau, Varle.lt dulkių siurblių specialistai ragina atkreipti dėmesį, kad tai nėra idealus sprendimas visiems, kadangi tokius dulkių maišelius reikia rankiniu būdu valyti, taigi svarbu yra rūpintis higiena. Dėl šitos priežasties daugkartinio naudojimo medžiaginiai dulkių maišeliai nėra tinkamas sprendimas alergikams. Tiems žmonėms, kurie nenori pirkti vienkartinių dulkių maišelių, tačiau ir nesimpatizuoja medžiaginiams, Varle.lt specialistai siūlo investuoti į variantus su vandens filtru.

Kiti svarbūs parametrai renkantis dulkių maišelį

Renkantis tinkamus dulkių maišelius vertėtų atkreipti dėmesį ne tik į tai, iš kokios medžiagos jie yra pagaminti. Kadangi jų užduotis yra ne tik nešvarumų kaupimas, bet taip pat svarbu ir tai, kad dulkių daleles nepatektų vėl į orą. Jeigu namuose turite vaikų arba alergikų, labiausiai rekomenduojama rinktis dulkių maišelius su HEPA (siūloma HEPA13) filtru. Tokie dulkių maišeliai sulaiko net mažiausias dulkių dalelytes ir alergenus.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *