Išmanusis telefonas „BlackBerry Classic“ – „BlackBerry“ grįžimas prie savo ištakų?

Kanadoje veikianti kompanija visai neseniai pristatė išmanųjį telefoną „Passport“, kuris leido šiam gamintojui išbrįsti iš finansinio liūno. Įrenginys taip pat reiškė ir tam tikrą ryšių nutraukimą su tradiciniais „gervuogės“ ženklo įrenginiais. Tačiau nepaisant „Passport“ sėkmės rinkoje, kompanija neketina visiškai  atsisakyti savo šaknų. Todėl visai neseniai prekyboje pasirodė išmanusis telefonas „Classic“, kuris yra aprūpintas fizine QWERTY klaviatūra ir trackpadu, turi jutiklinį ekraną ir pasižymi visai neblogais vidinės konstrukcijos elementais.

Visuma savo dizainu primena populiarius „Bold“ ir „Curve“ serijos modelius, todėl mažiau pastabūs naudotojai galėtų sunkiai įžvelgti skirtumus tarp atskirų telefonų. Tačiau išskyrus tradicinius elementus, „Classic“ modelis taip pat pasižymi 3,5 colių jutikliniu ekranu su 720×720 pikselių (294 ppi) skiriamąja geba, o korpuso viduje yra dviejų branduolių Snapdragon procesorius su 1,5 GHz taktiniu dažniu, 2 GB RAM atminties, 8 MP galinė bei 2 MP priekinė kameros, 16 GB atminties duomenims (yra galimybė ją išplėsti microSD kortelių dėka), Bluetooth 4.0 LE ir NFC moduliai bei 2500 mAh talpos baterija.

Visuma veikia BlackBerry 10.3.1 sistemos pagrindu. Ši operacinė sistema yra pirmoji gamintojo sistema aprūpinta asmeniniu balso asistentu. Be to programinė įranga siūlo dvi internetines parduotuves –„BlackBerryWorld“ bei „Amazon Appstore“. Telefone taip pat galima paleisti skaitmenines programėles sukurtas „Android“ sistemai. Gamintojo teigimu, šis išmanusis telefonas turėtų idealiai tenkinti verslo sektoriaus atstovų poreikius. „Classic“ jau yra prieinamas internetinėse parduotuvėse „BlackBerry“ bei „Amazon“, o jo kaina yra 449 doleriai.

Šaltinis: Tom’s hardware