„iPhone SE“: tokio telefono reikėjo [VIDEO]

Oficialiai pristatytas „iPhone SE“

Vakar „Apple“ kompanija pristatė ilgai lauktą „iPhone SE“ išmanųjį telefoną. Įrenginyje suderinti visi geriausi esamų kompanijos flagmanų dalykai: „iPhone 5s“ dizainas ir „iPhone 6s“ vidinės konstrukcijos komponentai. Prognozės ir spėliojimai pasitvirtino: naujasis „iPhone SE“ išmanusis telefonas pasižymi 4 colių įstrižainės ekranu. Kodėl žmonės perka mažesnius „iPhone“ įrenginius? Varle.lt mobiliųjų įrenginių specialistai pritaria nuomonei, kad kai kurie tiesiog mėgsta mažus telefonus. „Apple“ prezentacijos metu paaiškėjo, kad dauguma žmonių savo nuotykius su „iPhone“ pradeda būtent nuo 4 colių modelių.

Naujasis „iPhone SE“ – tai galingiausias 4 colių išmanusis telefonas pasaulyje. Jis turi tą patį lustą, kokį turėjo praeitų metų „iPhone 6s“, o tai reiškia, kad įrenginys lyginant su ankstesniu „Apple“ kompanijos 4 colių telefonu, yra beveik dvigubai galingesnis. „iPhone SE“ turi 12 megapikselių kamerą, kurioje pritaikyti tokie sprendimai, kaip „Live Photo“ ar „Retina Flash“. Telefonas pagamintas iš aliuminio ir reikėtų pripažinti, kad atrodo tikrai labai estetiškai.

Ekrano funkcijų sąraše neatsirado „3D Touch“ galimybės. Sumažintas ekrano dydis tiesiog neleido integruoti į korpusą atpažįstančios paspaudimo jėgą įrangos.

Pristatymo metu naujasis įrenginys nuolat buvo lyginamas su „iPhone 5s“ telefonu. Tai patvirtina tai, jog „iPhone SE“ yra tam tikras dvasinis „iPhone 5s“ modelio palikuonis. Grįžti prie 4 colių flagmano kompaniją įkvepė naudotojai.

„iPhone SE“_ keturios spalvų versijos

„iPhone SE“ yra nuostabi nauja idėja. Mes paėmėme legendinį visų pamėgtą dizainą ir pilnai atnaujinome „įdarą“. Rezultatas – gražiausias ir galingiausias pasaulyje išmanusis telefonas su 4 colių ekranu, – teigė „Apple“ pasaulinės rinkodaros vadovas Filas Šileris. „iPhone SE“ pasižymi nuostabiu 4 colių „Retina“ ekranu, pažangių 64-bitų „A9“ procesoriumi su „M9“ kooprocesoriumi, su dar didesne veikimo trukme pasižyminčia baterija, 12 megapikselių „iSight“ kamera su „True Tone“ blykste, greitesnėmis LTE ir Wi-Fi technologijomis bei „Touch ID“ jutikliu su „Apple Pay“ palaikymu. Jei ieškote nedidelio išmanaus telefono, tikrai pamilsite „iPhone SE“.

Įrenginys veiks „iOS 9.3“ operacinės sistemos pagrindu. Viena ryškiausių naujos operacinės sistemos naujovių – „Naktinis režimas“, kuris tamsiuoju paros metu sumažina mėlynos spalvos dalį atvaizduojamame vaizde. Be to „Užrašus“ galima bus apsaugoti slaptažodžiu ir juos galima bus surūšiuoti pagal sukūrimo, keitimo datas ar abėcėlę. Taip pat čia patobulėjo „CarPlay“ ir sveikatos sekimo funkcija.

Maloniai nustebino „iPhone SE“ kaina. JAV rinkoje 16 GB  versija kainuoja 399 dolerių. Tokia kaina daro šį įrenginį pigiausiu debiutuojančiu istorijoje „iPhone“ įrenginiu. Reiklesniems naudotojams bus pasiūlyta 64 GB talpos versija už 499 dolerius.

Techninės „iPhone SE“ charakteristikos:

 • 4 colių „Retina“ ekranas su 1136×640 pikselių raiška;
 • Dviejų branduolių 64-bitų „A9“ procesorius;
 • „M9“ kooprocesorius;
 • 2 GB RAM atminties;
 • 16/64 GB vidinės atminties;
 • 12 megapikselių pagrindinė kamera su 4K įrašymo galimybe;
 • 1,2 megapikselio priekinė kamera;
 • Pirštų atspaudų skaitytuvas „Touch ID“ firminiame „Home“ mygtuke;
 • LTE palaikymas su duomenų perdavimo sparta iki 150 Мbit/s;
 • NFC modulis „Apple Pay“ mokėjimo sistemos naudojimui.
 • Išmatavimai: 124×59×7,6 mm;
 • Svoris: 113 g.

Šaltinis: www.apple.com