„iPhone 13” ir „iPhone 13 mini“ apžvalga [VIDEO]

iPhone 13 ir iPhone 13 mini apžvalga

Jau nuslūgus emocijoms po šių metų „iPhone“ pristatymo, išbandžius ko gero laukiamiausius 2021-ųjų flagmanus, Varlė.lt specialistai pažiūrėjo į juos atidžiau. Ką siūlo naujieji „iPhone 13” ir „iPhone 13 mini“? Akivaizdu, kad gamintojas čia sutelkė dėmesį į našumo, baterijos veikimo laiko ir kameros tobulinimą. Pasak „Apple“, „iPhone 13“ turi galingiausią procesorių rinkoje. Kaip viskas atrodo praktikoje? Kadangi „iPhone 13“ ir „iPhone 13 mini“ skiriasi tik ekranų dydžiais, raiška, matmenimis, svoriu bei baterijos veikimo laiku, šiuos abu modelius protinga aptarti vienoje apžvalgoje.

„iPhone 13” ir „iPhone 13 mini“ dizainas

Išoriškai „iPhone 13” ir „iPhone 13 mini“ nuo savo pirmtakų skiriasi dviem dalykais. Pirmiausia, verta paminėti, kad garsioji ekrano išpjova, slepianti Face ID sistemą, tapo 20% mažesnė. Antra, kamerų blokas galiniame korpuse dabar yra išdėstytas įstrižai. Pasak Varlė.lt išmaniųjų telefonų specialistų, kažkokių kitų kardinalių pokyčių dizaine nėra ir tai nėra blogai, nes pamėgtas telefonas nekeičia veido, tik tampa geresnis. „iPhone 13“ turi stiklinę nugarėlę ir aliuminio korpusą, o priekyje yra dengtas itin patvariu „Ceramic Shield“ stiklu. Kadangi gamintojas padidino baterijas, išaugo ir įrenginių matmenys bei svoris. „iPhone 13“ tapo 11 g sunkesnis ir 0.3 mm storesnis, tačiau tai pastebėti galima tik tiesiogiai lyginant naujieną su praeitų metų modeliu. Bendrai, tai vis dar santykinai kompaktiškas ir lengvas išmanusis, lengvesnis nei praeitų metų „Pro“ modelis, o „iPhone 13 mini“ apskritai yra šviesos kibirkštis didelių flagmanų pasaulyje. „Apple“ siūlo penkių spalvų variantus: raudonos „Product (Red)“, žvaigždžių šviesos baltos, vidurnakčio juodos, mėlynos ir naujos – rausvos.

Patobulintas ekranas, bet be 120 Hz atnaujinimo dažnio

„Super Retina“ XDR ekranas tapo 28% ryškesnis standartiniame režime (800 nitai), o žiūrint HDR turinį liko tie patys 1200 nitai. Ryškumo atsargos čia tikrai pakankamos, telefono ekranas gerai įžiūrimas būnant lauke ir šviečiant ryškiai saulei.

Deja, nei „iPhone 13“, nei „iPhone 13 Mini“ ekranas neturi „ProMotion“ technologijos ir nepasižymi 120 Hz atsinaujinimo dažniu. Ši savybė šių metų „Pro“ modelių prerogatyva. Nepaisant to, vaizdas telefonuose sklandus, kažkokių trukdžių ar ryškių vėlavimų nepastebėta.

Didžiulės galios atsargos

Kartu su „iPhone 13“ gamintojas pristatė naują procesorių – „Apple 15 Bionic“. Ta pati architektūra, tas pats 5-ių nanometrų technologinis procesas, tačiau rezultatas: net 20% išaugęs našumas lyginant su „iPhone 12“. Tiesa, verta paminėti, kad „iPhone 13 Pro“, „Pro Max“ ir „iPad mini 6“ gavo dar galingesnį lustą su 5 branduolių GPU. Šios apžvalgos herojai turi 4 branduolių GPU. Tiesą sakant, didžiulį skirtumą tarp jų praktikoje vargu ar pajusite, nes veikia šie flagmanai be priekaištų, o galingumo atsargų atrodo čia pakanka bet kokioms užduotims atlikti be erzinančių trukdžių.  

Galima teigti, kad „Apple“ pagaliau atsisakė modelių su 64 GB talpa ir dabar mažiausia siūloma atmintis yra 128 GB. Tačiau jei planuojate daug filmuoti, verčiau rinktis modelį su 256 arba 512 GB atmintimi.

„iPhone 13“ ir „iPhone 13 mini“ baterija

Gamintojo teigimu, „iPhone 13 mini“ autominio veikimo laikas išaugo 1,5 val., „iPhone 13“ – 2,5 val. lyginant su atitinkamais praeitų metų modeliais. Akivaizdu, kad įtakos tam turėjo net 20% padidintas ekrano energijos efektyvumas. Iš tikrųjų telefonų baterijos pakanka visai dienai vidutiniškai juos apkraunant: filmuojant, skaitant el.paštą, naršant socialiniuose tinkluose.

Kameros

Svarbiausi pokyčiai įvyko kamerų srityje. Pagrindinės kameros modulio matrica išaugo 47%, todėl fiksuoja daugiau šviesos. Raiška išliko 12 MP ir būtent tuo „Apple“ filosofija skiriasi nuo „Android“ išmaniųjų kamerų strategijos, kuriai būdingos pikselių lenktynės.

Taigi „iPhone 13“ ir „iPhone 13 mini“ pagrindinis kameros modulis tapo didesnis ir pagauna daugiau šviesos, o tai reiškia kokybiškesnius ir ryškesnius kadrus nepalankiomis apšvietimo sąlygomis bei greičiau veikiantį naktinį režimą. Vaizdų kokybę užtriktinti padeda ir naujasis slankusis jutiklis optiniam vaizdo stabilizavimui. Vertėtų paminėti, kad pirmą kartą ši technologija buvo pritaikyta „iPhone 12 Pro Max“ ir tas faktas, kad dabar ją turime „iPhone 13“ ir „iPhone 13 mini“ modeliuose liudija apie jos sėkmę. Nufilmuoti vaizdo įrašai dabar kur kas sklandesni. Ultraplačiakampė kamera gavo spartesnį jutiklį, kurio dėka nuotraukų apdorojimas vyksta greičiau.

Varlė.lt specialistų teigimu, svarbu paminėti, kas svarbūs pokyčiai įvyko kameros programinėje įrangoje. Visų pirma, naujos – ketvirtos kartos „Smart HDR4“ technologija dabnar atpažįsta iki keturių žmonių kadre ir efektyviai optimizuoja jų apšvietimą, kontrastą bei odos atspalvį. Taip pat pastebima, kad reikšmingai padidintas vaizdo detalumas fotografuojant priekine kamera. Kitas naujas dalykas – atsirado dirbtinio intelekto varoma „Photographic Styles“ funkcija, kuri leidžia išlaikant natūralius odos atspalvius pakoreguoti spalvas: jas paryškinti arba pablukinti. Trečia svarbi naujiena – kino režimas, kurio dėka ko gero galima laukti internete tikro antplūdžio vaizdo įrašų su išlietu fonu. Kino režime kamera nustato kadre visus žmones ar judančius objektus ir perkelia į juos fokusus. Taip priekinis ir galinis fonas tampa išlietas ir tokiu būdu atsiranda gylio efektas. Kalbant apie šitą režimą, verta paminėti kelis niuansus: filmuoti su šia funkcija galima maksimaliai 1080p raiškoje su 30 kadrų per sekundę sparta. Tamsoje filmuoti kino režimu kol kas nepavyks.

Apibendrinimas

„iPhone 13“ neatnešė jokios revoliucijos, bet tai labai puiki pamėgto flagmano evoliucija. Pasak Varlė.lt išmaniųjų telefonų specialistų, gamintojui eilinį sykį pavyko sukurti puikiai subalansuotą išmanųjį, patogų ir gerai veikiantį visais aspektais. „iPhone“ tapo dar tobulesnis: spartesnis, ilgiau veikiantis ir dar įspūdingiau fotografuojantis bei filmuojantis. Jeigu turite „iPhone Xs“ ar senesnį „iPhone“ modelį arba planuojate įsigyti savo pirmąjį „Apple“ išmanųjį, tačiau nenorite skirti biudžeto „Pro“ versijai, „iPhone 13“ yra puikus pasirinkimas. Ir žinoma, „iPhone 13 mini“ taip pat, ypač tiems, kurie ieško tobulai subalansuoto, tačiau kompaktiškesnio modelio.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *