Geriausi 2021-ųjų flagmanai: „iPhone 13 Pro“ ir „iPhone 13 Pro Max“ apžvalga

„iPhone 13 Pro“ tai vienas geriausių šių metų flagmanų. Pažįstamas dizainas ir vidinė konstrukcija nenustumia į šešėlį atnaujinto ekrano ir visiškai naujos kamerų sistemos. Žymiai pagerintas baterijos veikimo laikas lemia, kad nuo šio telefono dar sunkiau atsitraukti. Ką dar siūlo naujausias ir geriausias šių metų „Apple“ flagmanas?

Kaip visada, „Pro“ turi didesnį brolį – „Pro Max“, kuris nuo savo mažesnio brolio skiriasi ekrano dydžiu, ekrano raiška, matmenimis bei svoriu ir autonominio baterijos veikimo laiku. Visais kitais aspektais šie modeliai yra vienodi.

„iPhone 13 Pro“ komplektacija

„Apple“ pradėjo pirmoji radikaliai mažinti savo išmaniųjų komplektacijas argumentuodama rūpesčiu ekologija. Pasak Varlė.lt specialistų, tai pagirtina gamintojo iniciatyva, kurią netrukus perėmė ir konkurentai. Šiais metais iš dėžutės nieko naujo neišėmė, tačiau ji nėra apvilkta skaidria plastikine plėvele. Pakuotėje rasime telefoną, USB-C į „Lightning“ laidą ir dokumentaciją. Varlė.lt telefonų specialistų teigimu, žmonėms, kuriems tai bus pirmasis „iPhone“, teks įsigyti maitinimo bloką, mat įkroviklio dėžutėje čia nėra.

„iPhone 13 Pro“ dizainas ir naudojimosi patogumas

„iPhone“ nekeičia savo išvaizdos taip dažnai, kaip daro konkurentai ir šiuo atveju irgi reikia atidžiai įsižiūrėti, kad galima būtų rasti skirtumus lyginant naujieną su praeitų metų „iPhone 12 Pro“. Ir nors skirtumų yra, ko gero daugumai jie nebūs tokie akivaizdūs ir ryškūs, ypač jei abu modeliai nebus padėti šalia. Bendrai koncepcija nepasikeitė: „iPhone 13 Pro“ – tai matinės tekstūros stiklo ir nerūdijančiojo plieno korpusas su „Ceramic Shield“ priekiu. Lyginant su praeitų metų modeliais, šiek tiek pasikeitė matmenys, o tiksliau – korpuso storis ir padidėjo svoris. Taip, tai nėra radikalūs pokyčiai, tačiau jie atsilieps tada, kai kalba eina apie priedus. Tie naudotojai, kurie kiekvienais metais atnaujina savo telefoną, šįkart negalės panaudoti turimų dėkliukų naujienoms, nes jie netiks ne tik dėl pasikeitusių matmenų, bet ir kamerų bloko, kuris šiais metais buvo reikšmingai padidintas. Galinis stiklas yra matinis, jis labai malonus lietimo prasme ir smagiausia tai, kad jame nelieka pirštų atspaudų. Korpuso spalvų pasirinkimas nepasikeitė, gamintojas siūlo keturis variantus: grafito, aukso, sidabro ir melsvos spalvos modelius. Tiesa, praeitų metų hitas – mėlynas „Pacific Blue“ šiais metais tapo kur kas šviesesnis ir dabar pavadintas „Sierra Blue“.

Naudojimosi patogumas ir egonomika iš esmės nepasikeitė. Visi mygtukai ir „Lightning“ jungtis liko savo vietose. Tiek „iPhone 13 Pro“, tiek „iPhone 13 Pro Max“ surinkimo kokybė yra nuostabi. Pasitikėjimo dėl patvarumo dar prideda apsauga nuo vandens ir dulkių, kuri čia yra IP68 standarto bei „Ceramic Shield“ ekranas, kuris pasak gamintojo, yra tvirčiausias už bet kurio išmaniojo stiklą.

„iPhone 13 Pro“ ir „iPhone 13 Pro Max“ ekranas

„iPhone 13 Pro“ ir „iPhone 13 Pro Max“ turi Super Retina XDR ekraną su „ProMotion“, kuris  gali atnaujinti vaizdą nuo 10 iki 120 kartų per sekundę ir visais tarpiniais dažniais.

„iPhone 13 Pro“ turi 6,1 colio įstrižainės OLED ekraną su 2 532 x 1 170 pikselių skiriamąja geba, esant 460 ppi. „iPhone 13 Pro Max“ pasižymi 6,7 colio įstrižainės OLED ekranu ir turi 2 778 x 1 284 pikselių raišką esant 458 ppi.

Pagaliau galima pastebėti, kad išpjova priekinei kamerai ir „TrueDepth“ jutikliams tapo 20% mažesnė. Kalbant apie ekraną, svarbiausiu atnaujinu čia yra adaptyvusis atnaujinimo dažnis, kuris atėjo į „iPhone 13“ su „ProMotion“ technologija. Ekranas reaguoja žaibiškai greitai ir sklandžiai ir tai ypač jaučiasi žaidimuose ir sudėtingesnės grafikos programėlėse.

 „iPhone 13 Pro“ našumas

Logiška, kad kiekvienas naujas išmanusis muša ankstesnio našumo rekordus. „iPhone 13 Pro“ turi „A15 Bionic“ procesorių. Tai 5-ių nanometrų lustas, kaip ir praeitais metais, tačiau šįkart GPU sudaro 5, o ne 4 branduoliai, o naujasis 6 branduolių CPU yra su 2 našumo ir 4 efektyvumo branduoliais. Taip pat yra 16 branduolių „Neural Engine“, skirtas darbui su dirbtiniu intelektu. Iš tikrųjų gamintojas neatskleidžia daugiau detalių, tačiau akcentuoja, kad tai nauji branduoliai, o procesorius ir grafinis lustas yra galingiausi rinkoje.

Verta paminėti, kad atsirado 1TB atminties varianto pasirinkimas, o bazinė versija siūlo 128 GB. Tiek yra tikrai daugiau nei pakankama visam norimui turiniui saugoti.

Žinoma, išmanusis veikia nepriekaištingai, jokių vėlavimų, jokių trukdžių ir tai savaime suprantama. Dėl veikimo greičio ir galingumo atsargų ko gero čia jau niekam ir nekyla klausimų. Sintetiniuose testuose naujienos taip pat demonstruoja geresnius našumo rezultatus, lyginant su praeitų metų modeliais. Todėl viskas su galingumu čia taip, kaip ir turėtų būti, kai kalba eina apie tikrą flagmaną.

Pasak, Varlė.lt telefonų specialistų, šiokį tokį korpuso įkaitinimą gali pajusti žaidimų ir AR mėgėjai, bei naudotojai, kurie dažnai filmuoja ilgus vaizdo įrašus ir vėliau juos redaguoja išmaniajame. Kitais atvejais sudėtinga pasakyti, kad „iPhone 13 Pro“ tenka „paplušėti“, nes jo korpusas išlieka vėsus.

„iPhone 13 Pro“ kameros

Tradiciškai daugiausia dėmesio sulaukia būtent „iPhone“ kameros. Kol „Android“ išmanieji lenktyniauja megapikselių trasoje, „Apple“ tiesiog augina matricų dydį ir tuo pačiu padidina kiekvieno pikselio jautrumą. „iPhone 13 Pro“ ir „Pro Max“ naudojami trys 12 MP kameros moduliai, o padeda jiems „LiDAR“ skeneris.

Plačiakampė kamera išsiskiria platesne diafragma ir „Apple“ visų laikų didžiausiu jutikliu. Su naujos konstrukcijos lęšiais ir galinga automatinio fokusavimo sistema, naujoji ultraplačiakampė kamera turi spartesnį jutiklį ir visiškai naują automatinį fokusavimą bei gali fokusuoti vos 2 cm atstumu, o tai reiškia, kad net smulkiausios detalės atrodys meniškai. Taigi makro režimas – kaip ir didžiausia plačiakampės kameros ypatybė.

Naujoji teleobjektyvo kamera gali pasigirti 77 mm fokusavimo nuotoliu ir 3 x optiniu priartinimu, todėl ji idealiai tinka portretams. Priekinė „TrueDepth“  12 MP kamera taip pat kiek atnaujinta ir turi „Cinematic“ bei „Photographic Styles“ režimus. Svarbu paminėti, kad naktinis režimas dabar prieinamas visuose kamerų moduliuose. Nuotraukų kokybė prieblandoje ir prasto apšvietimo sąlygomis dabar yra nuostabi ir tam nereikia jokių žodžių. Apskritai „iPhone 13 Pro“ daro fantastiškos kokybės nuotraukas visomis apšvietimo sąlygomis. Nuotraukos yra ryškios, pasižymi tiksliu spalvų perteikimu ir jose labai mažai triukšmo. Su tokiu telefonu ko gero daugelis gali pasijusti tikru fotografu.

Kameros programinėje įrangoje praktiškai viskas liko savo vietose. Atsirado tik naujas „Cinematic Mode“ režimas ir mygtukas „Photographic Styles“ pasirinkimui. Ši parinktis leidžia pasirinkti nuotraukoms norimus atspalvius ir šilumos tonus. Kiekvieną iš tų penkių stilių nereikėtų traktuoti kaip įprastus filtrus, nes apdorojimo metu nuotrauka koreguojama išmaniai pagal nurodytus parametrus, o ne tiesiog pridedant kontrasto, ryškumo ar žaidžiant su spalvos temperatūra.

Kalbant apie filmavimą vertėtų pabrėžti, kad „iPhone“ čia praktiškai neturi lygių. Net filmuojant 4K raiškoje su 60 FPS, vaizdo stabilizavimas išlieka puikus, HDR „neuždažo“ debesuoto dangaus, o išmanusis teisingai parenka baltos spalvos balansą bei puikiai įrašo garsą. Verta paminėti, kad „Pro“ serijoje atsirado galimybė įrašyti vaizdo įrašus RAW formatu, kas yra labai naudinga profesionaliam filmukų redagavimui.

Šio sezono naujiena tapo „Cinematic Mode“ kino režimas, palaikantis „Dolby Vision HDR“. Iš tikrųjų jis jau spėjo gauti portreto režimo vaizdo įrašams apibūdinimą ir tokia charakteristika pilnai atitinka tikrovę. „Cinematic Mode“ ypatumas tas, kad jis gali automatiškai naudoti subtilius fokusavimo perėjimus tarp objektų. Jis gali nustatyti, kada į kadrą patenka naujas aktyvus objektas ir perkelti į jį fokusavimo tašką. Tiesa, ši režimą galima naudoti tik filmuojant 1080p raiškoje su 30 kadrų per sekundę sparta. Taip pat reikėtų paminėti ir tai, kad „iPhone 13 Pro“ yra vienintelis telefonas, kuriame galima keisti kadro gylį jau nufilmuotame vaizde.

„iPhone 13 Pro“ ir „iPhone 13 Pro Max“ autonominio veikimo laikas

Reikšmingai patobulinta baterija ir pailgėjęs autonominio veikimo laikas dar viena „iPhone“ gerbėjų džiaugsmo priežastis. Kaip taisyklė, gamintojas neatskleidžia, kokiomis baterijos talpomis aprūpino savo flagmanus, tačiau žada, kad lyginant su praeitų metų modeliu, „iPhone 13 Pro“ veikia 1,5 val., o „iPhone 13 Pro Max“ iki 2,5 val. ilgiau nei „iPhone 12 Pro Max“. Pasak gamintojo, „iPhone 13 Pro“ baterijos turėtų užtekti iki 22 val. vaizdo atkūrimo ir iki 20 val. vaizdo transliacijų, o „iPhone 13 Pro Max“ – iki 28 val. vaizdo atkūrimo ir iki 25 val. vaizdo transliacijų. Praktikoje, kiek pavyko išbandyti naujieną, pastebėta, kad autonominio veikimo laikas „Pro“ modelyje iš tiesų ilgesnis, pakankamai aktyviai naudojantis įrenginiu ir jį apkraunant, jo baterijos įkrovos pakanka paros laikui ir atsargose lieka dar 30%. Tokie rezultatai maloniai stebina. Yra greitojo įkrovimo galimybė, tačiau šiam tikslui maitinimo adapterį reikėtų įsigyti atskirai. Su 20 W arba galingesniu adapteriu 50 % įkrovos pasiekiama per maždaug 30 minučių. Taip pat vertėtų turėti omenyje ir kitus priedus, kuriuos galima įsigyti ir kurie paverčia naudojimąsi „iPhone“ dar malonesne ir patogesne patirtimi, t.y. firminius belaidžius, „Qi“ standarto „MagSafe“ įkroviklius.

Apibendrinimas

Su „iPhone 13 Pro“ „Apple“ flagmanas gavo naujus pagrindinės kameros bloko jutiklius, reikšmingai padidėjusį autonominio veikimo laiką ir ekraną su 120 Hz atsinaujinimo dažniu. Įsigydami „iPhone 13 Pro“ arba „iPhone 13 Pro Max“ jūs gaunate daugybę galimybių kurti gražias nuotraukas ir meniškus filmukus. Bendrai, šių modelių galimybės, o ypatingai kameros, pateisina jų kainą. Kiekvienais metais naujasis „iPhone“ atkreipia į save dėmesį ir sulaukia daugybės komentarų, o viskas, kas iš tikrųjų slypi už to triukšmo, Varlė.lt specialistų teigimu, tai tiesiog labai paprastas ir neginčytinas faktas. „iPhone“ – tai subalansuotas, kokybiškai surinktas ir tobulai savo užduotis atliekantis išmanusis, kurio svarbiausias išskirtinumas tas, kad jis visada siūlo patikrintas ir ištobulintas iki maksimumo technologijas, turtingą priedų ekosistemą ir kelių metų programinės įrangos palaikymą.