Internetas − daugiau nei žaidimas, tai − Tavo gyvenimas!

2011 m. vasario 8 dieną Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių, jau aštuntą kartą bus minima Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienai visoje Europoje skirtas šūkis „Internetas − daugiau nei žaidimas, tai − Tavo gyvenimas!“ kviečia visus interneto vartotojus, o ypač vaikus ir jaunimą, atidžiau pažvelgti į virtualų gyvenimą ir sužinoti, ką jų tikrasis „aš“ gali jame patirti.

Saugesnio interneto dienai, kuri minima daugiau nei 60-yje pasaulio šalių − nuo Brazilijos iki Japonijos ir Kenijos, Lietuvoje taip pat skiriama nemažai renginių, kuriuose aktyviai dalyvauti kviečiami moksleiviai, jaunimas, tėvai ir globėjai:

  • Moksleiviai kviečiami dalyvauti 2011 m. vasario 8 d. Lietuvos Respublikos Seime vyksiančioje „Vaikų ir jaunimo konferencijoje „Lietuvos Respublikos Seimas atveria duris Tarptautinei saugesnio interneto dienai“. Registruotis ir tapti šios konferencijos dalyviu galima http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/news?id=9764.
  • Moksleiviai kviečiami klausyti paskaitų jau trečius metus TEOBUSE vyksiančioje „Saugesnio interneto akademijoje ant ratų“, kuri šiais metais aplankys 10 Lietuvos miestų. Registracija į paskaitas jau prasidėjo!
  • Vaikai ir jaunimas kviečiami dalyvauti “Gustavo Saugaus interneto žygyje per Lietuvos bibliotekas”, kuriame bus galima susigrumti „Protų kovose“ ar dalyvauti specialioje „Gustavo enciklopedijos“ laidoje apie atsargų elgesį internete.
  • Kviečiame išbandyti internetinį žaidimą „Irmos ir Jurgio nuotykiai internete“, kurį nuo 2011 m. vasario 7 d. bus galima rasti www.draugiskasinternetas.lt.
  • Moksleivius ir jų mokytojus kviečiame dalyvauti kūrybiniame filmukų konkurse „Internetas – daugiau nei žaidimas, tai – Tavo gyvenimas”. Plačiau apie konkursą rasite http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/day/sid_2011.
  • Vaikai kviečiami dalyvauti kūrybiniame piešinių konkurse „Kompiuteris ir internetas − ne žaidimas!“. Plačiau apie konkursą rasite http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/day/sid_2011.
  • Mokyklos kviečiamos dalyvauti konkurse „Saugesnio interneto diena 2011 mano mokykloje“. Plačiau apie konkursą rasite http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/day/sid_2011.
  • Lietuvos švietimo ugdymo įstaigų administracija ir socialiniai pedagogai kviečiami dalyvauti nuotolinio mokymo kurse „Ką turėtų žinoti pedagogai apie interneto grėsmes“. Dėl registracijos kreiptis el. paštu info@langasiateiti.lt.

Europos Sąjungos šalyse vykstantį Europos Komisijos projektą „Saugesnis internetas“ Lietuvoje įgyvendina Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centras (ITC), bendradarbiaudami su viešojo ir privataus sektoriaus partneriais. Saugesnio interneto dienos 2011 m. minėjimo Lietuvoje iniciatoriai ir organizatoriai – RRT, ITC, Lietuvos žmogaus teisių lyga, asociacija „Langas į ateitį“; telekomunikacijų įmonė TEO LT, AB, UAB „Microsoft Lietuva“, projektas “Bibliotekos pažangai”, VšĮ „Vaikų linija“, Lietuvos socialinių pedagogų asociacija, UAB „Omnitel“. 

Daugiau informacijos apie projektą ir saugų internetą rasite www.draugiskasinternetas.lt. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti saugaus interneto dienai skirtuose renginiuose.