Indaplovės

Gera indaplovė – tai ne be reikalo išleisti pinigai, o atvirkščiai – Jūsų laiko, elektros energijos ir vandens taupymas. Pasakojimai, kad indaplovės gadina indus, plauna nešvariai – tai tik mitai, nes su šiuolaikine technika tokių dalykų nebūna. Įranga tobulinama, plauna švariai, o kainos nuolat mažinamos.

Indaplovių privalumai:

 • Mažiau sunaudojame vandens negu plaudami indus rankomis. Indaplovėje veikia uždara cirkuliacija, taigi kelis kartus panaudojamas tas pats vanduo.
 • Švaresnis plovimas – indaplovės plauna indus aukštesnėje temperatūroje, o visas procesas – tai ne tik mechaninis trynimas, o ir detergentų poveikis.
 • Saugoma rankų oda nuo karšto vandens ir plovimo priemonių.
 • Vietos taupymas – iš indaplovių išimami sausi indai, todėl nereikia jų džiovinti džiovyklėse.
 • Laiko taupymas – po kiekvieno vakarėlio, svečių apsilankymo nešvarius indus tereikia sudėti į indaplovę ir tuo pasibaigia visas darbas.

Įrangos pasirinkimas priklauso nuo individualių naudotojo poreikių. Svarbu, kas ir ar dažnai naudosis indaplove. Jeigu gyvenate vienas ir neturite labai daug indų, tada svarbu pasirūpinti tuo, kad indaplovė turėtų ne vieną ekonomišką programą, o kelias. Taip galima plauti nedidelį kiekį indų nenaudojant daug elektros energijos ir vandens.

Labai svarbu virtuvės dizainas, jos didis ir įvairios įrangos bei baldų išdėstymas. Indaplovė turi idealiai tikti prie virtuvės interjero. Reikia pagalvoti, ar norite įprastos įrangos, ar įmontuotos į baldus. Žinoma, kad antrasis variantas patogesnis, kai virtuvę įrengiame naujai. Šiuolaikiniai gamintojai pasirūpino, kad baldų pasirinkimas būtų toks didelis, kad praktiškai kiekvienas galėtų kažką išsirinkti.

Indaplovių rūšys

 • įprastos indaplovės;
 • indaplovės, visiškai integruotos į virtuvę;
 • indaplovės, iš dalies integruotos į virtuvę.

Įprastos indaplovės

Įprastos indaplovės yra geras sprendimas tiems, kurie jau įsirengę virtuvę ir nenori nieko keisti. Tiesiog nusiperkate papildomą įrangą ir pastatote ją ten, kur yra laisvos vietos. Šis sprendimas pigiausias – įprasta indaplovė visada yra pigesnė negu integruota.

Privalumai:

 • mažesnė kaina;
 • nereikės perstatyti ar keisti virtuvės baldų;
 • nesunku įsigyti.

Trūkumai:

 • išvaizda skiriasi nuo baldų ir kitos įrangos;
 • dažnai jos turi mažiau funkcijų negu integruotos indaplovės.

Visiškai integruotos indaplovės

Tokio tipo indaplovę galima paslėpti arba tiesiog pastatyti virtuvės spintelėje. Duris galima padaryti tokio pačio stiliaus, kaip virtuvės baldai. Indaplovė, kaip ir naudojimo mygtukai yra visiškai paslėpti, tačiau lengvai pasiekiami.

Privalumai:

 • idealiai pritaikyta prie virtuvės interjero;
 • atrodo kaip virtuvės spintelė;
 • dažniausiai turi daugiau funkcijų negu įprasta indaplovė.

Trukumai:

 • brangesnės negu įprastos indaplovės;
 • prieš perkant reikia viską gerai apgalvoti, nes tokią indaplovę pakeisti į kitokią yra labai sudėtinga.

Iš dalies integruotos indaplovės

Neapsisprendusiems galima pasiūlyti ir kitokią alternatyvą – nusipirkti indaplovę, kuri yra tik iš dalies integruota. Tokią įrangą irgi galima slėpti spintelėje arba statyti tarp spintelių. Nuo visiškai integruotos skiriasi tuo, kad funkcijų mygtukai nėra paslėpti.

Pirkdami indaplovę atkreipkite dėmesį į:

Indaplovių tūris ir jo pakeitimas

Indaplovių tūris skaičiuojamas indų komplektais. Paprastai indaplovėje telpa nuo 6 iki 15 indų komplektų. Pasirinkimas priklauso nuo to, kokio dydžio šeima, ar dažnai valgoma namuose, ar dažnai ateina svečių. Neverta pirkti indaplovės, kurios talpa 15 indų komplektų, jeigu gyvenate vienas ir dažnai valgote ne namuose.

Dažniausiai pasitaikantis indaplovių plotis – 45 cm  ir 60 cm. Kokią įrangą pasirinkti, priklauso nuo to, kiek virtuvėje vietos ir ar dažnai šia įranga planuojama naudotis. Didesnės talpos indaplovės, paprastai būna didesnių gabaritų. Perkamiausios – 60 cm pločio indaplovės.

Jeigu virtuvėje yra daug vietos, geriau pirkti didesnę indaplovę. Visada galima plauti mažiau indų.

Ekonomiška naudoti: reikia mažai elektros energijos ir vandens

Jeigu taupote elektros energiją ir vandenį, būtinai turite atkreipti dėmesį į tai, kiek indaplovei reikia elektros energijos ir vandens. Dažniausiai gamintojai nurodo, kiek vidutiniškai reikia elektros energijos vieną kartą išplauti indus. Efektyvumo klasė nustatoma atlikus elektros energijos testus. Indaplovių modeliai klasifikuojami nuo A +++ iki G klasės. A+++  klasė  užtikrina, kad elektros energijos reikės mažiausiai.

Indaplovės naudoja ir skirtingą kiekį vandens. Vieno įprasto plovimo metu indaplovės gali naudoti nuo 7 iki 17 litrų vandens. Taupios indaplovės dažniausiai būna brangesnės, bet verta atsiminti, kad tai greitai atsiperka.

Klasės: plovimo ir džiovinimo

Plovimo klasė – tai parametras, kuris nurodo kaip švariai plauna indaplovė. Indaplovės klasifikuojamos mažėjimo tvarka nuo A iki G. Kuo aukštesnė klasė, tuo didesnė tikimybė, kad ant indų neliks jokių degėsių ar riebalų žymių. Švariausiai plaunančios indaplovės yra A klasės.

Analogiška situacija ir džiovinant. Kuo aukštesnė džiovinimo klasė (aukščiausia – A) tuo didesnė tikimybė, kad išimsite iš džiovyklės sausus indus.

A klasės indaplovės brangiausios, tačiau, jeigu tik yra galimybė tokią nusipirkti, tai nereikia dvejoti.

Plovimo programos

Šiuolaikinės indaplovės – tai technologiškai pažangi įranga. Jos turi nuo kelių iki keliolikos plovimo programų. Skiriasi sunaudojamo vandens kiekiu, vandens temperatūra ir indų plovimo laiku. Dažniausiai programos eina viena po kitos: normali, ekologiška/BIO (pavadinimas priklauso nuo gamintojo), sutrumpinta, švelni, ekonomiška ir pan. Svarbu prieš perkant pagalvoti, kurios yra reikalingos ir kurias teks nuolat naudoti. Pavyzdžiui, per šventes teks plauti daug indų, tačiau kiekvieną dieną indų bus mažai, todėl svarbu, kad būtų programa, su kuria būtų galima plauti tik esant pusei indų talpos. Taip bus sutaupoma. Naujausių indaplovių nereikia programuoti, įranga pati parenka tinkamiausią programą pagal į indų kiekį bei jų nešvarumą.

Triukšmo lygis

Triukšmo lygis renkantis indaplovę labai dažnai pamirštamas. Tai labai svarbus dalykas, ypač jei virtuvė sujungta su svečių kambariu arba patalpų sienos yra plonos. Siūlome pasirinkti tokią įrangą, kurią įjungę nepažadintumėte už sienos miegančio vaiko, ir kad ją būtų galima įjungti net po 22 val. Standartinis indaplovės triukšmo lygis būna nuo 37 iki 58 dB. Verta pirkti modelį, kurio triukšmo lygis kuo mažesnis.

Papildomos funkcijos

Šiuolaikinės indaplovės turi daug funkcijų. Įdedame indus ir negalvojame, kaip jie išplaunami. Gamintojai nuolat tobulina įrangą, taikydami ją prie Jūsų poreikių. Rinkdamiesi modelį, turite gerai pagalvoti kokios papildomos funkcijos yra reikalingos.

Štai keletas papildomų funkcijų, kurias gali turėti indaplovė:

 • indaplovė pati atpažįsta nešvarumo lygį ir pati parenka tinkamiausią plovimo programą;
 • darbo pradžios sulaikymas – galima suplanuoti, kada prasidės plovimas;
 • signalas, primenantis, kad baigiasi milteliai;
 • įranga pati tikrina vandens nešvarumo lygį – tinkamiausiu metu indaplovė pati pakeis vandenį;
 • plovimo krepšio reguliavimas (dažniausiai viršutinis) – jeigu reikia plauti nestandartinio dydžio indus (pvz., picos lėkštes), galima taip nustatyti plovimo krepšį, kad visi indai tilptų; analogiškai galima reguliuoti puodelių laikiklio aukštį;
 • apsauga nuo vandens išsiliejimo iš indaplovės;
 • indaplovės blokavimas nuo vaikų, kad nebūtų galima jos atidaryti plovimo metu.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Ar tiesa, kad indaplovės gadina indus?

Vienas iš dažniausiai pasakojamų mitų, kad indai, plaunami indaplovėje, praranda savo blizgesį. Šiuolaikinės indaplovės pritaikytos plauti visus indus ir įrankius. Nereikia bijoti, kad jie nukentės. Žinoma, yra tam tikrų medžiagų, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį. Pvz., medis gali nuo miltelių ir karšto vandens pakeisti spalvą, išbrinkti ir pan. Tačiau taip gali atsitikti ne tik plaunant indaplove, bet ir rankomis.

Į ką atkreipti dėmesį pasirenkant gamintoją?

Labai daug gamintojų („Siemens, „Whirlpool“, „Bosch“, AEG, „Ariston“, „Electrolux“ ir kt.) siūlo vidutinės ir aukštos kokybės įrangą. Viskas priklauso nuo to, kiek pinigų galite šiam pirkiniui skirti. Nesiūlome pirkti indaplovės, apie kurios gamintoją jums neteko girdėti, o šiai įrangai taikomos didelės nuolaidos, nes tokia indaplovė gali dažniau gesti.

Kokias reikia naudoti priemones, kad plovimas būtų sėkmingas ir negadintų įrangos?

Kiekvienoje indaplovėje galima naudoti trijų rūšių chemines švaros priemones: druską, detergentą bei blizginimo priemones. Detergentas pašalina nešvarumas, druska minkština vandenį, dėl to plovimas būna kokybiškesnis. Blizginimo priemones – tai paskutinis plovimo etapas. Šiuolaikinės indaplovės pačios praneš, kada pasibaigė detergentas ar kita švaros priemonė.

Žodynėlis

Indaplovių techniniai parametrai:

Energetinė klasė – elektros energijos kiekis, nustatytas ES. Pagal atliktus testus indaplovės klasifikuojamos mažėjimo tvarka nuo A iki G.

Matmuo – indaplovės dydis: aukštis x plotis x gylis (A x P x G).

Talpumas – standartinių indų komplekto skaičius, kurį indaplovė gali išplauti vieno plovimo metu.

Plovimo programos – kiekis ir programų rūšys, pagal kurias galima plauti indus.

Vandens sunaudojimo lygis – vandens kiekis, kurį vieno plovimo metu vidutiniškai sunaudoja indaplovė.

Energijos sunaudojimo lygis – elektros energijos kiekis, kurį sunaudoja indaplovė vieno plovimo metu.

Galimybė plauti dalį indų – galimybė plauti indus, kai sudėta tik pusė esamos talpos (indaplovė tada sunaudos per pusę mažiau vandens).

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *