Įdomiausios šaldytuvų funkcijos, į kurias verta atkreipti dėmesį

Pirkdami šaldytuvą atkreipiame dėmesį į daugelį techninių parametrų. Paprastai mus domina įrenginio matmenys, šaldytuvo ir šaldiklio talpa, energijos efektyvumo klasė, tačiau labai svarbus aspektas taip pat yra visos papildomos funkcijos, kurios lemia didesnį naudojimo patogumą. Varlė.lt buitinės technikos ekspertas Donatas Sedauskas atrinko įdomias modernių šaldytuvų funkcijas, į kurias rekomenduojama atkreipti dėmesį prieš renkantis naują įrenginį.

Tolygaus atšaldymo funkcija

Šios funkcijos dėka šalto oro srautas nukreipiamas į visas lentynas, o panaši temperatūra palaikoma kiekviename aukštyje. Be to, naudotojai gali tikėtis, kad kamera atvės vos atidarius šaldytuvo dureles. Tai labai naudinga funkcija, kuria yra aprūpinti moderniausi šaldytuvai.

„Perfect Fit“ funkcija

Be abejonės, perkant šaldytuvą būtina atkreipti dėmesį į įrenginio matmenis, ypač plotį ir aukštį. Taip pat nereikėtų pamiršti ir apie atitinkamą atstumą nuo sienos. Tačiau šaldytuvai su „Perfect Fit“ funkcija gali būti montuojami prie pat sienos arba net tarp baldų. Tai labai praktiškas sprendimas turintiems nedideles virtuves.

Padidinta šaldytuvo erdvė

Šaldytuvas su padidinta erdve yra puikus variantas visoms didelėms šeimoms. Padidinta šaldytuvo erdvė dažniausiai siejama su plonais korpuso konstrukcijos rėmeliais. Tai tikrai funkcionalus ir kartu ekonomiškas sprendimas. Įsigydami tokį šaldytuvą galite būti tikri, kad maisto produktams nepritrūks vietos.

Šaldytuvas su papildomomis durelėmis

Speciali durų sistema „door in door“ leidžia apriboti šilumos mainus tarp virtuvės ir šaldytuvo vidaus. Tai naudinga funkcija asmenims, kurie atidarę šaldytuvą dažnai ilgokai sprendžia ne vieną dilemą.

Šaldytuvas su inverteriniu kompresoriumi

Inverterinis kompresorius šaldytuve – ideali funkcija žmonėms, kuriems ypatingai svarbus energijos efektyvumas ir elektros sąnaudų taupymas. Be to, šiuolaikiniai šaldytuvai su inverteriniais kompresoriais išsiskiria retesniais gedimais ir pasižymi gana tyliu veikimu.

Šaldytuvas su temperatūros reguliavimo funkcija

Dar viena funkcija, kuri neturėtų praslysti pro reikliausių naudotojų akis. Temperatūros reguliavimo funkcija leidžia šaldytuvo temperatūrą pritaikyti savo poreikiams. Tai pasiekti režimai: šaldiklio, šaldytuvo, lengvo užšaldymo, mėsos ir žuvies.

Išmanioji „No Frost“ sistema

Sudėtinga jau įsivaizduoti šaldytuvą be šios funkcijos. Išmanioji „No Frost“ sistema ne tik pašalina šaldytuvo atitirpinimo poreikį, bet taip pat užtikrina idealią maisto laikymo temperatūrą.

Drėgmės lygio reguliavimo funkcija

Tai dar viena funkcija, kuri lemia, kad ilgiau išlaikomas šaldytuve esančių maisto produktų šviežumas. Specialus drėgmės reguliatorius leidžia pritaikyti drėgmės lygį prie maisto produktų tipo.

Kitos dėmesio vertos modernių šaldytuvų savybės

Renkantis naują šaldytuvą rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į kitas šaldytuvų funkcijas bei savybes. Pasidomėkite, ar šaldytuvas pasižymi tokiomis savybėmis:

  • Vandens skirstytuvas
  • Reguliuojamos durelių lentynėlės
  • Flex tipo stalčiai
  • Lentynėlės buteliams

Varlė.lt specialistas pažymi, kad papildomos šaldytuvų funkcijos gali būti susijusios tiek su konstrukcijos aspektais, tiek su maisto laikymo technologijomis. Aukštos klasės įrenginio įsigijimas visada yra protinga investicija keliems metams.