Huawei MediaPad 10 FHD – gera kaina už pažangų tabletą

Huawei su naujuoju 10-ties colių planšetiniu kompiuteriu žengia į naują klasę, tad pasirinkti tarp tokių modelių bus nebe taip paprasta.

Svarbiausia didesnio MediaPad modelio savybė – 1920×1200 raiškos IPS matricos ekranas. Kol kas tokių planšetinių kompiuterių dar nėra daug: iš šiuo metu Lietuvoje prieinamų tokios pat raiškos yra Acer Iconia A700 ir Asus TF700T. Keista, bet Samsung kol kas tokio modelio nesiūlo.

Huawei kompiuteris atkuria 1080p 30 fps filmuotą vaizdą ir leidžia filmuoti tokia pat raiška, bet kamera yra standartinė 8 MP, tiesa, turinti dvigubą blykstę ir automatinio fokusavimo režimą. Priekyje yra 1,3 MP kamera, filmuojanti 720p raiška.

Atkurti vaizdus ir programas didelės raiškos ekrane MediaPad 10 FHD geba puikiai – tam pasitelktas pačios kompanijos gaminamas Cortex A9 standarto keturių branduolių 1,2 GHz procesorius (oficialiai nurodomas 1,4 GHz modelis) ir 2 GB RAM, galima rinktis nuo 8 iki 32 GB. Modelis jau planšetiniuose kompiuteriuose taip pat veikiantį Quadrant Standard testą įveikė surinkęs 4098 taškus – kur kas mažiau nei panašų 1,4 GHz procesorių naudojantis Samsung Galaxy Note 10.1. Tiesa, paleidus keletą reikliausių žaidimų, tokių kaip GTA III, kompiuteris net ir turėdamas, pasak kūrėjų, „16 branduolių vaizdo procesorių“, nepajėgė visiškai sklandžiai atkurti visų detalių. Aišku, žaidimo raišką galima sumažinti, bet kam tada Full HD tabletas?

Kompiuteryje veikia Android 4.0 operacinė sistema su pakeista sąsaja (apie atnaujinimus kol kas nepaskelbta). Nepatogu tai, kad nėra įprasto atskirai atveriamo visų programėlių sąrašo – jie rodomi pradiniuose keliuose meniu languose. Tiesa, galima susikurti katalogus ir taip aplikacijas patogiau sugrupuoti.

MediaPad 10 FHD veikia 6600 mAh ličio polimerų baterija, kurios, pasak kompanijos, turėtų užtekti dešimčiai valandų vidutinio darbo. Artimiausias konkurentas Acer A700 šiuo atžvilgiu smarkiai pranašesnis – jame veikia net 9800 mAh baterija. Jis kainuoja panašiai, turi panašaus pajėgumo Nvidia Tegra 3 procesorių, bet mažesnę kamerą.

Galvojantys apie 10 colių planšetinio kompiuterio pirkimą, ko gero, jau nebenorės rinktis mažesnio 1280×800 raiškos ekrano, mat tokių kainos ne itin daug skiriasi nuo Full HD modelių, tarp kurių naujasis Huawei atrodo išties patraukliai. Aišku, galima šiek tiek luktelėti ar dabar bandyti gauti 2560×1600 raiškos Samsung Google Nexus 10 modelį, bet tai jau visai kita kainos kategorija.