Huawei Ascend G300 – Kinijos žingsnis lyderystės link

Ambicijų neslepianti Kinijos kompanija bando nusikratyti šalies „pasaulio fabriko“ įvaizdžio ir išsikovoti vietą po mobiliosios rinkos saule savo vardu.

Huawei telefonai jau senokai atkeliavo iki Lietuvos, bet ligi šiol tai daugiausia buvo dėmesio nereikalaujantys modeliai. Dabar kompanija įjungė aukštesnę pavarą ir meta iššūkį jei ne patiems svarbiausiems, tai bent jau antro plano mobiliosios rinkos žaidėjams. Kuklia kompanija nebando apsimetinėti – o ir kam to reikia, juk jei šalis gali pagaminti trokštamiausius telefonus kitiems, gali ir sau. Tad modelis Ascend G300 (kodinis pavadinimas U8815) pristatomas kaip „geriausias klasėje“. Gudrus ir sunkiai nuginčijamas teiginys žinant, kad telefonų „klasės“ pastaruoju metu supanašėjo ir labai aiškių ribų tarp jų nėra. Na, bet galima orientuotis pagal kainą.

Pirma keliais žodžiais apie pačią Huawei (kaip taisyklingai tarti, galima pasimokyti šiame klipe). Gana jauna, 1988-aisiais įkurta, kompanija neseniai spėjo pasiekti nekuklų tikslą – aplenkti Ericsson ir tapti didžiausia telekomunikacijų įrangos gamintoja pasaulyje. Huawei imperiją sudaro 140 000 darbuotojų, 140 šalių atstovybės, jos metinės pajamos – 32 milijardai dolerių. Rimti skaičiai, dar rimtesnė ir grėsmingesnė konkurentams yra jos plėtros taktika – pradėti nuo provincijų, nuo žemiausio kainų segmento ir skverbtis į miestus bei aukštesnes rinkas.

Huawei Ascend G300 yra populiariausio šiuo metu dydžio ir vidutinių standartinių parametrų telefonas. Galima vardyti kone mintinai ir net nepažiūrėjus į instrukciją: 4 colių 800×480 raiškos ekranas (neįprastas privalumas – IPS matrica), 5 MP kamera, 1 GHz Snapdragon procesorius, 512 MB RAM, 4 GB vidinės atminties (prieinama 2,4 GB). Ko daugiau nereikliam vartotojui reikia?

Telefonas yra patogios užapvalintos formos, gana maloniai guli rankoje, nėra per lengvas. Tiesa, nugarėlė yra iš plonos plastmasės, ją baisoka nuiminėti norint įdėti kortelę (laimei, keliskart bandant nesulūžo). 

Sveikintinas kompanijos sprendimas – neliesti Android operacinės sistemos ir palikti viską taip, kaip paruošė pati Google. Tad Huawei telefonai yra tarsi vienintelė alternatyva oficialiems ir kol kas brangiems Google Nexus modeliams. Kiti didieji gamintojai bando įvairiai patobulinti savo sąsajas, o tai kliudo platformos įvaizdžiui ir konkurencijai su iOS (Windows Phone taip pat šiuo atžvilgiu pranašesnė). Tiesa, netrukus kompanija planuoja pristatyti ir savo sąsają Emotion UI, bet ji, tikėtina, bus siūloma tik brangiausiuose modeliuose.

Telefono kamera taip pat elementari: nuotraukos daromos 4:3 formatu, bet jų 2592×1944 raiškos užteks daugeliui neprofesionalaus gyvenimo atvejų. O štai filmavimo kokybė jau bado akis – 800×480 raiška. Rodos, ne tiek daug trūksta iki 720p, bet žiūrint tikrai jaučiasi. Tradicinio traukinio testo atlikti nepavyko, bet net ir statiškas vaizdas atrodo ne itin smagiai. Nebent tai, kas nufilmuota, žiūrėsite tik telefono ekrane.

Aišku, kaip ir visi kiti dalykai, 720p filmavimas turi savo kainą. Tarkime, pačios Huawei pažangesnis ir tokią kamerą bei kai kuriuos kitus geresnius komponentus turintis modelis Honor jau kainuoja 300 Lt brangiau. Bet svarbu ne tai, įdomiausia – kokių Ascend G300 alternatyvų galima rasti už panašią kainą? Šiek tiek pigesni yra Samsung Galaxy Ace, HTC Desire C, LG L5 E610, bet visų jų vieni ar kiti parametrai yra prastesni nei Ascend G300. O ir šiek tiek brangesni modeliai kai kuriais atžvilgiais jam nusileidžia (tarkime, Huwei pasiekė geresnį rezultatą Quadrant Standard teste nei beveik 1000 Lt kainuojantis LG P700). Bet kokiu atveju reikia apsispręsti, kas yra aktualiau – didesnis ekranas, geresnis procesorius ar pažangesnė kamera, nes visko už nedidelę kainą nesiūlo net kinai.

Huawei Ascend G300 tikrai galima vadinti savo segmento lyderiu, vienintelė galima kliūtis yra pats vertingo įvaizdžio dar neturintis (bet, be abejonės, turėsiantis) prekės ženklas. Ir sudėtingai tariamas pavadinimas.