„HP Sprout“: inovatyvus kompiuteris kūrybiškiems žmonėms

Kompanija „Hewlett-Packard“ pristatė pasauliui netradicinį kompiuterį, prie kurio nereikia prijungti pelės ir klaviatūros. Ar „Sprout“ pranašauja revoliuciją?

Pasak „HP“, klaviatūros ir pelės laikas baigiasi – bent jau kūrybiškiems naudotojams. Kompanija sukūrė kompiuterį, kuris turėtų išpildyti visų dizainerių, projektuotojų ir architektų svajones.

Įrenginys, pavadintas „HP Sprout“ pasižymi keliais ypatingais elementais. Virš 23 colių monitoriaus yra kamera ir mažas projketorius, kuris projektuoja vaizdą į specialų jutiminį kilimėlį.  Būtent jo dėka įmanoma sąveika su kompiuteriu. Esant poreikiui nauodojame jį kaip įprastą jutiminį kilimėlį (angl. touchpad), kitais atvejais naudojamės juo kaip virtualia klaviatūra.

Su „HP Sprout“ lengva yra skanuoti knygas ir perkelti trimačius objketus į virtualią realybę. Įrenginio galimybes geriausia atvaizduoja „YouTube“ filmukas.

„HP“ parengė skaitmeninių programėlių rinkinį, kuris leis „Sprout“ naudotojams nauju būdu išbandyti efektyvesnę navigaciją.

Kompiuteris kainuos 1899 dolerių. Reikia pripažinti, kad tai pakankamai patraukli kaina, nes nemažai tradicinių all-in-one tipo kompiuterių kainuoja žymiai daugiau.

HP Sprout:

  • Intel Core i7-4790S procesorius
  • 8 GB RAM atminties
  • Vaizdo plokštė Nvidia GeForce GT 745A su 2 GB atminties
  • Hibridinis kietasis 1 TB diskas
  • 23-colių monitorius su 1920×1080 pikselių skiriamąja geba
  • Windows 8.1 operacinė sistema

Šaltinis: HP, the verge, forbes

https://www.youtube.com/watch?v=IBnf_lHxPdE