Grandininiai pjūklai

Pirmas dalykas, kurį reikia išsiaiškinti – kam naudosite grandininį pjūklą?

Kokią medieną planuojate pjaustyti – kietąją medieną ar minkštą medieną? Kietmedžiui pjaustyti reikės daugiau galios. Ar darbus atliksite toliau nuo elektros lizdo, o galbūt pjūklą su elektros laidu naudoti bus labai nepatogu? Tokiu atveju rinkitės benzininį pjūklą. O svarbiausia, dėl saugumo aspektų, apsvarstykite, kokio dydžio ir galios grandininį pjūklą reikėtų rinktis, kad jį galėtų saugiai valdyti būsimi naudotojai.

Elektrinių ir benzininių pjūklų palyginimas

Benzininį pjūklą galėsite lengviau perkelti į norimą vietą (gale nesivilks maitinimo laidas ir nekils pavojaus užkliūti ir nukristi). Taip pat benzininiai pjūklai paprastai yra galingesni nei elektriniai. Elektrinius pjūklus lengviau prižiūrėti, be to, jums nereikės maišyti benzino ir alyvos, kaip benzininio pjūklo degalų ruošimui. Taip pat reikėtų paminėti, kad elektriniai pjūklai veikia tyliau nei benzininiai.

Juostiniai pjūklai – padarykite įspūdį savo kaimynams naudodami šį specialų grandininį pjūklą
Juostiniai pjūklai yra mažesni grandininiai pjūklai, kurie yra įtaisyti ant prailginimo juostos. Tai gali būti naudinga, kai reikia nupjaustyti medžiagų šakas, kurias įprastu būdu pasiekti būtų sunku. Taip pat naudojant šio tipo pjūklus nebereikia papildomai naudoti kopėčių. Juostiniai pjūklai puikiai tinka tiems, kurie bijo aukščio. Įprastas juostos pailginimo atstumas siekia iki dvylikos pėdų, tačiau jeigu šakos yra didesniame aukštyje, jums vis tiek prireiks kopėčių.

Grandininio pjūklo dydis – dvi sąvokas, kurias privalote žinoti:

1. Variklio litražas

Šis sudėtingai skambantis terminas paprasčiausiai nurodo benzininio variklio dydį. Dydis yra matuojamas kubiniais centimetrais („cc“) arba kubiniais coliais („cu. in.“). Kuo didesnis šis skaičius, tuo didesnė yra grandininio pjūklo galia. Paprastai namų savininkams skirtų modelių litražas svyruoja nuo 1,5 iki 2,8 kubinių colių.

2. Juostos ilgis

Juostos ilgis nurodo grandininio pjūklo pjovimo zonos ilgį. Tai yra ilgis nuo tos vietos, kur grandinė patenka į pjūklo korpusą, ir tęsiasi iki pjovimo galo. Svarbus dalykas, kurį turite žinoti apie juostos ilgį, yra tai, kad turite įsigyti pakankamo juostos ilgio pjūklą, kuris leistų atlikti jums ateityje numatytus darbus. Grandininis pjūklas gali pjaustyti medieną, kuri ne daugiau nei dvigubai storesnė už juostos ilgį. Pavyzdžiui, daugumos namų savininkams siūlomų grandininių pjūklų modelių juostų ilgiai siekia 14, 16, 18 arba 20 colių. Atitinkamai, pjūklu su 16 colių ilgio juosta galima saugiai pjaustyti medienos gabalus, kurių skersmuo neviršija 32 colių. Nepamirškite, kuo didesnis yra juostos ilgis, tuo sunkiau bus saugiai valdyti pjūklą.

Siekiant užtikrinti patogesnį ir pigesnį grandinės keitimą ateityje, įsigykite standartinio žingsnio grandinę ir standartinio dydžio grandinę.

Įprastas grandinės žingsnis yra 3/8 colio. Grandinės dydis nurodo grandinės storį. Įsitikinkite, kad parduotuvė, iš kurios norite įsigyti pjūklą, drauge siūlomos ir konkretaus, jūsų įsigyto pjūklo tipui skirtos, atsarginės grandinės.

Papildomos komfortą bei patogumą užtikrinančios savybės, kurias verta apsvarstyti:

Greitą paleidimą užtikrinantis, elektroninis uždegimas – jeigu planuojate įsigyti benzininį pjūklą, šios savybės dėka galėsite lengviau užvesti įrenginį.

Duslintuvas – visi, kurie yra girdėję, kaip garsiai veikia net ir toli dirbantys grandininiai pjūklai, žino, kad mažesnis triukšmas apsaugos ne tik ausis, bet ir padės išlaikyti gerus santykius su kaimynais.
Apsauga nuo vibracijų
–  jeigu savo grandininį pjūklą planuojate naudoti medienos pjaustymui ilgesnį laiką, ši savybė padidins jūsų fizinio komforto lygį.

Aplinkos apsaugos aspektai

Paskutiniais metais buvo sugriežtinti grandininiams pjūklams taikomi emisijų reikalavimai. Jeigu jums rūpi aplinkos tarša, įsitikinkite, kad jūsų išsirinkto grandininio pjūklo vidaus degimo variklis pasižymi švaresniu veikimu. Todėl galbūt vertėtų pirkti naujesnį, o ne panaudotą pjūklo modelį.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *