Google nusivylė Android aplikacijų pardavimo apimtimis

Teigiama, kad Google nėra patenkinta Android Market aplikacijų parduotuvės rezultatais. Anot Erico Chu, kuris yra atsakingas už Android platformą, prekyba aplikacijomis vyksta labai vangiai.

Greičiausiai deguto į ugnį įpylė ir konkurentė Apple. Priminsime, kad iš App Store jau parsiųsta daugiau nei 10 milijardų įvairių programėlių. Be abejonės, tai yra tikrai skaudus žnybtelėjimas interneto gigantui Google, kuris jau kalba apie būsimus aplikacijų parduotuvės patobulinimus.

Deja, bet kokie parduotuvės atnaujinimai gali būti nieko verti dėl vienos svarbios priežasties – dalis Android Market aplikacijų veikia ne su visais Android įrenginiais. Taip nutinka dėl labai plataus Android tabletų ir telefonų pasirinkimo (skirtingos ekranų raiškos ir pan.) ar skirtingų Android OS versijų. Tačiau tai tikrai nėra aplikacijų kūrėjų aplaidumas – jie tiesiog neturi galimybių patikrinti, ar jos veiks su visais įrenginiais. Be to, programėlių parduotuvėje gausu šiukšlių ar visiškai beverčių aplikacijų.

Kad ir kaip ten būtų, Google, norėdama rimtai konkuruoti su App Store, pirmiausia turi pagerinti pačių aplikacijų kokybę ir iš pagrindų pakeisti Android Market koncepciją.