Google atnaujino dešimties Europos šalių ir regionų žemėlapius

Google pristato įvairių Europos regionų ir šalių žemėlapių atnaujinimą, kuris yra Ground Truth projekto, pradėto dar 2008 metais, dalis. Google žemėlapių pagrindinis tikslas ir toliau išlieka suteikti vartotojams kuo tikslesnius žemėlapius, t. y. užtikrinti, kad žmonės gautų tik trokštamą informaciją. Kartu su atnaujinimu Ground Truth projektą iš viso sudaro 40 žemėlapių.

Google teigimu, Ground Truth žemėlapiams yra naudojama aukštos kokybės informacija iš įvairių autoritetingų šaltinių. Vėliau ši informacija yra apdorojama specialiais algoritmais kartu su papildomais duomenimis, pavyzdžiui, Street View ir palydovo vaizdais. Galiausiai, informacija taip pat yra apdorojama rankomis, todėl gaunamas išsamus, itin aukštos kokybės tam tikros vietovės žemėlapis.

Naujieji žemėlapiai, kuriuos sudaro ne tik keliai, bet ir pėsčiųjų takai, parkų ribos, kempingai, keltų maršrutai ir pan., apima Ispaniją, Andorą, Bulgariją, Gibraltarą, Vengriją, Slovėniją, Slovakiją, Estiją, Latviją bei Lietuvą. Vis dėlto, nors Google ir pateikia puikų atnaujintų žemėlapių pavyzdį Bulgarijoje, deja, bent jau mums nepavyko surasti panašaus atvejo Lietuvoje.