Gimnastikos salėje vietoje dažytų juostų įdiegtos LED šviesos

Įprasta pradinės ar vidurinės mokyklos gimnastikos salė turi daugybę juostų, skirtų įvairioms sporto šakoms. Lietuvoje vargu ar būtų įmanoma atrasti sporto salę be krepšinio aikštelės ribas žyminčių juostų, tačiau greta jų dažniausiai būna pavaizduotos ir kitos – tinklinio, futbolo, bėgimo ar pan. juostos, kurios lemiamu momentu priverčia susimąstyti arba suklaidina nepatyrusius sportininkus.

Vokietijos kompanija pavadinimu ABS Systembau GMBH pristato aukštosiomis technologijomis paremtą problemos sprendimą – ABS Glassfloor grindų dangą su LED apšvietimu. Apšvietimo sistema leidžia pasirinkti sporto šaką ir atitinkamai pavaizduoja grindyse reikiamas juostas. Specialiai apdirbtas grindų paviršius ne tik sumažina atspindžius, bet ir suteikia puikų sukibimą su paviršiumi.

Vis dėlto įdomiausia ABS Glassfloor sistemos savybė yra ta, jog, pasinaudojus papildomais judesio davikliais, sistema gali pavaizduoti kamuolio ar žaidėjo kojos poziciją, t. y. padėti nustatyti, ar kamuolys kirto šoninę liniją.