Generatoriai

Norėdami išsirinkti jūsų poreikiams tinkamą generatorių, iš pradžių apsvarstykite, kam jums yra reikalingas atsarginis energijos šaltinis: namams, įmonei, stovyklavimui, poilsiui ar darbo vietai.

Šiems elektros energijos poreikiams patenkinti galima rinktis iš dviejų tipų sprendimų: jūs galite rinktis automatinius atsarginius generatorius arba portatyvius generatorius. Apžvelkite toliau pateiktus klausimus, kurie padės jums pradėti pirkimą:

 • Ar atsarginis energijos šaltinis yra reikalingas tik namams, o galbūt jums reikia portatyvaus generatoriaus modelio, kurį naudosite darbo vietą ar rekreacijos zonoje?
 • Į kokio tipo prietaisus ir įrangą reikės tiekti energiją? Koks yra šių prietaisų ir įrangos skaičius?
 • Ar reikės elektros energiją tiekti į prietaisus, kurie yra prijungiami laidais, pavyzdžiui, šildytuvus, šulinio siurblius ar oro kondicionierius, o galbūt maitinimas reikalingas tik tiems prietaisams, kuriuos galima prijungti prie elektros lizdo?
 • Ar norite, kad nutrūkus maitinimui generatorius įsijungtų automatiškai?
 • Ar elektrą reikės tiekti į kompiuterius, namų elektronikos prietaisus ir kitą jautrią įrangą?
 • Koks yra kainos intervalas, kuriame galėsite rinktis? Ar kaina yra svarbiausias pasirinkimo kriterijus?

Portatyvūs generatoriai: daugumos portatyvių generatorių veikimui yra reikalingas bešvinis benzinas ir šio tipo generatorius galima naudoti kaip ribotą atsarginį, namams skirtą energijos šaltinį, portatyvų darbo vietai skirtos elektros energijos šaltinį arba kaip elektros šaltinį, skirtą rekreacijos zonoms. Jeigu planuojate dažnai transportuoti savo generatorių, tada turėtumėte atsižvelgti į jo svorį, matmenį, krumpliaračio tipą ir valdymo būdą. Tokiu būdu nustatysite generatoriaus mobilumo savybes. Jeigu generatorių norite naudoti kuo rečiau pildydami degalus, pavyzdžiui, per visą naktį arba visą darbo dieną, tada ieškokite ilgos veikimo trukmės generatoriaus modelio su degalų lygio rodikliu arba valandų skaitikliu.

 • Elektrinio paleidimo generatorius galima įjungti vos vienu mygtuko ar jungiklio prisilietimu. Ši savybė veikia tik tuo atveju, jeigu akumuliatorius yra pilnai įkrautas.
 • Automatinis tuščiosios eigos valdymas laikinai sustabdo variklio veikimą, kai jis nenaudojamas. Tokiu būdu užtikrinama geresnė degalų ekonomija ir ilgesnė veikimo trukmė.
 • 12 V lizdai leidžia įkrauti įvairius akumuliatorius – nuo automobilių akumuliatorių iki mobiliųjų telefonų baterijų.
 • Jeigu pageidaujate papildomo saugumo ir patvarumo, galite ieškoti tokių savybių kaip žiežirboms atsparus duslintuvas, statramsčio konstrukcija ir uždengtos išleidimo angos.
 • Generatoriai su integruotais suvirinimo agregatais, leidžia naudotis suvirinimo funkcijomis bei papildoma energija apšvietimui ir kitiems įrankiams.

Elektros energijos poreikis: per didelis generatoriaus apkrovimas sumažina degalų efektyvumą ir, kai kuriais atvejais, gali pažeisti tiek generatorių, tiek prijungtą įrangą. Labai svarbu apskaičiuoti, kokia galios išeiga jums reikalinga ir palikti šiek tiek galios vatais atsargą, kad galėtumėte prireikus vienu metu naudoti kelis mažesnius prietaisus. Jeigu turite prietaisų ir įrangos, prie kurios prijungsite generatorių, instrukcijų vadovus, tada suraskite kiekvieno iš jų galią vatais ir susumuokite turimas vertes. Arba galite pasinaudoti žemiau pateikta lentele ir pabandyti įvertinti savo elektros energijos poreikį.

 

Įrenginys

Galia vatais*

Įrenginys

Galia vatais*

Kepimo plokštė

1400

Asmeninis kompiuteris

500-2000

Centrinis oro kondicionierius

2000-4000

Obliavimo staklės

300-900

Grandininis pjūklas

1000-1800

Šaldytuvas / šaldiklis

600-800

Žiedinis pjūklas

1200-1600

Maršrutizatorius

100-1300

Kavos virimo aparatas

400-800

Šlifuotuvas (juostinis, diskinis, žiedinis)

250-1500

Gręžtuvai (priklausomai nuo dydžio)

250-1200

Dirbtuvių dulkių siurblys

700-1400

Elektrinis šildytuvas

5000-25000

Oro šildytuvas

1250

Elektrinė viryklė (tik orkaitė)

5000

Juostinės profiliavimo staklės

600-1100

Elektrinė viryklė (vienas elementas)

2500

Nuotekų siurblys

1500

Plaukų džiovintuvas

1200-1500

Stalinė lempa (su trimis lemputėmis)

150

Šildytuvas (spinduliuojantis)

1300

Televizorius

100-350

Elektrinės gyvatvorių žirklės

300-1000

3/4 aukšto slėgio dažų purkštuvas

1800

Kaitinimo plokštė

1250

Skrudintuvas

1100-1700

Lapų pūstuvas

1000-1,400

Vandens šildytuvas

3000-4500

Mikrobangų krosnelė

1200

Vandens siurblys

1000-2000

Pjaustymo staklės

500-1000

Prie lango montuojamas oro kondicionierius

600-1500

Lauko apšvietimas

500-1000

* Šios pateiktos vertės yra tik apytikslė galia vatais. Tikslios specifikacijos pateikiamos atitinkamo prietaiso instrukcijų vadove.

Bendras jūsų elektros energijos poreikis

1. Susumuokite ir nustatykite bendrą jūsų įrangos galios poreikį vatais (žr. aukščiau pateiktą lentelę).

2. Bendrą elektros energijos poreikį padauginkite iš dviejų** ir nustatysite kokia galia vatais yra reikalinga, norint užvesti įrangą su varikliais.

3. Pasirinkite jūsų poreikius atitinkantį generatorių.

** Galios poreikis paleidimo metu gali būti tris ar net keturis kartus didesnis nei įrangos veikimui, todėl geriausia remtis instrukcijų vadovais bei sužinoti tikslias galios vatais vertes. Portatyvus generatoriai užtikrina didesnę galią vatais paleidimo metu, todėl geriau patenkina paleidimo poreikius.

Automatiniai atsarginiai generatoriai :

Automatiniai atsarginiai generatoriai, kurie veikia budėjimo režime, užtikrina apsaugą nuo maitinimo nutrūkimo 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, ir visai nesvarbu, ar esate namuose, aš išvykę. Šie generatoriai pradeda tiek elektros energiją per kelias sekundes nuo maitinimo tiekimo nutrūkimo. Po to, kai maitinimas vėl įjungiamas, generatorius išsijungia ir laukia kito maitinimo nutrūkimo. Automatiniai, parengties režime veikiantys generatoriai yra montuojami vienoje pastovioje vietoje (stacionariai) ir veikia užtikrinant degalų tiekimą – paprastai naudojant gamtines dujas arba skystas propano dujas.

• Nuspręskite, ar norite įsigyti atsarginį elektros energijos šaltinį, skirtą kelioms pagrindinėms elektros grandinėms, ar visam namui ar įmonei. Šių grandinių skaičius ir prie jų prijungtų prietaisų / įrangos skaičius nurodys, kokio generatoriaus jums reikės.

• Kiekvieną savaitę atliekamos, automatinės sistemos patikros užtikrins, kad generatorius tinkamai veikia.

• Cinkuoto plieno arba aliuminio konstrukcija garantuos puikų atsparumą korozijai.

• Iš anksto laidais prijungti ir įmontuoti perjungimo jungikliai užtikrins paprastą ir taupų įrengimą (8KW – 17KW, 20 KW modeliai pristatomi su įmontuotu, 200 amperų apkrovą atlaikančiu perjungimo jungikliu).

Generatorių savybės

Automatinis perjungimo jungiklis: automatinio perjungimo jungiklio dėka nustatoma, kad gal nutrūksta maitinimo tiekimas ir automatiškai įsijungia, tokiu būdu užtikrindamas faktiškai nenutrūkstamą elektros energijos tiekimą. Kai maitinimo tiekimas sugrąžinamas, tada šio jungiklio dėka generatorius išjungiamas. Taip išvengiama grįžtamojo poveikio elektros tiekimo tinklui, kuris gali lemti nelaimes.

Automatinis įtampos reguliavimas: jeigu norėsite, kad atsarginio maitinimo šaltinio elektros energija būtų tiekiama į kompiuterį, namų kino sistemos komponentus ar kitą jautrią elektroninę įrangą, tada apsvarstykite galimybę įsigyti generatorių su automatinio įtampos reguliavimo funkcija. Ši savybė apsaugo nuo įtampos svyravimų, kurie gali pažeisti elektroninę įrangą. Šią savybę gali turėti tiek portatyvūs, tiek stacionarūs generatorių modeliai.

Automatinis apsauginis išjungimas: kai kurie generatoriai išsijungia automatiškai, jeigu nustatomas žemas alyvos slėgis, mažas alyvos lygis, mažas aušinamojo skysčio lygis, aukšta temperatūra ar kitos nesaugios veikimo sąlygos.

Grandinės pertraukikliai: grandinės pertraukikliai padeda išvengti prijungtos įrangos pažeidimų nutraukiant maitinimo tiekimo srovę, pavyzdžiui, jeigu teka per aukšta srovė.

Skysčio aušinimas: skystas aušinimas leidžia generatoriams  tyliau ir patikimiau veikti, kai pasiekiama didelė galia vatais.

Ratų rinkinys: suteikite savo portatyviam generatoriui daugiau mobilumo – naudokite ratų rinkinį. Šio rinkinio dėka pagerinsite generatoriaus manevringumą ir galėsite jį transportuoti iš vienos naudojimo vietos į kitą.

Dažnai užduodami klausimai

Kiek vatų suvartoja pagrindiniai vidutinio dydžio namo prietaisai?

Įprastame name pagrindiniai prietaisai suvartoja nuo 5000 iki 7000 vatų galios.

Kuo skiriasi veikimo vatų ir paleidimo vatų specifikacija?

Veikimo arba nominalių vatų specifikacija nurodo, koks yra pastovus vatų, reikalingų prietaisų / įrangos veikimui, skaičius.