Fotoaparatas neleisiantis užfiksuoti neoriginalių nuotraukų

Vokiečių dizaineris Philipp Schmitt sugalvojo gana neįprasto fotoaparato koncepciją. Pavadintas „Camera Restricta“ įrenginys turėtų priversti naudotojus fiksuoti originalius vaizdus ir ieškoti jiems naujus rakursus. Šį tikslą autorius pasiekti nori specialaus mechanizmo dėka. Jei fotoaparatas nuspręs, jog pavyzdžiui, tam tikros vietos kadrų jau yra per daug, jis paprasčiausiai neleis padaryti nuotraukos. Įrenginys taip pat neleis fotografuoti tose vietose, kur tai draudžia įstatymai.

Camera Restricta_

Kameros veikimo pricipas yra paremtas nuolatiniu prisijungimu prie populiarių nuotraukų dalijimosi talpyklų „Flickr“ ir  „Panoramio“ bei GPS moduliu. „Camera Restricta“ prašys duomenų apie vaizdus toje teritorijoje, kurioje yra savininkas. Jei į objektyvą pakliuvęs vaizdas sutaps su keliomis dešimtimis tokių pat nuotraukų, fotoaparatas neleis užfiksuoti tokio kadro.

Vertėtų pažymėti, jog nors „Camera Restricta“ nėra komercinis produktas, tačiau dizaineris atkreipia dėmesį į tai, kad panašaus mechanizmo buvimas programinėje fotoaparatų įrangoje paskatintų fotografus ieškoti pasaulyje naujų kadrų.

Camera Restricta from Philipp Schmitt on Vimeo.

Šaltinis: ubergizmo.com