EYECAN+: speciali pelė žmonėms su negalia

Kompanija „Samsung“ pristatė EYECAN+ – antrąją specialaus įrenginio, padedančio žmonėms su negalia dirbti kompiuteriu, versiją.

Kai kuriems žmonėms su negalia naudojimasis kompiuteriu yra tikrai sudėtingas uždavinys. Laimei, nuolat vystomi technologiniai sprendimai, kurie gali šią veiklą jiems palengvinti.

Kompanijos „Samsung“ EYECAN+ yra nedidelė dėžutė įkomponuota po monitoriumi. Įrenginys bevieliu būdu seka naudotojo akies judesius ir paverčia juos žymeklio judesiais ekrane. Tradicinis spustelėjimas pėle šiame įrenginyje atitinka mirktelėjimą. Tai dar ne visi šios pelės pritaikymai specialiai žmonių grupei –  speciali programinė įranga atvaizduoja ekrane pagalbinį meniu su tokiais raginimais, kaip „ištrinti“, „kopijuoti“, „perkelti“ ar „priartinti“.

Patogumo atžvilgiu EYECAN+ neturi sau lygių – tai pirmasis tokio tipo įrenginys, nereikalaujantis iš žmogaus užsidėti jokių papildomos įrangos detalių, pvz. akinių. Be to, įrenginiui pakanka vienkartinio kalibravimo; pelė veikia nepriklausomai nuo to, kokioje padėtyje yra naudotojas.

Kokia idėja tapo tokia konstrukcija? „EYECAN+ yra mūsų inžinierių darbo, pagrįsto savanorystės principu rezultatas, kuris atspindi jų entuziazmą ir įsitraukimą siekiant prisidėti prie kuo didesnės visuomenės beisnaudojančios technologijomis aktyvavimo“, – teigė SiJeong Cho,„Samsung Electronics“ ryšių su visuomene viceprezidentas.

„Samsung“ neketina šia specifine pele prekiauti parduotuvėse ir masiškai ją gaminti. Kompanija perduos ribotą egzempliorių skaičių labdaros organizacijoms. Neabejotina, kad visas technologijos EYECAN+ potencialas bus tinkamai išnaudotas. Koncernas netrukus paskelbs visus su įrenginiu susijusius duomenis susidomėjusioms kompanijoms ir institucijoms.

eyecan.jpg

Šaltinis: Samsung