Epiliatoriai

Nors dažniausiai plaukai šalinami vaško arba skutimosi pagalba, vis daugiau moterų šiandien susipažįsta epiliatorių teikiamais privalumais.

Priešingai nei plaukų šalinimas vašku, kai vaškas prikimba prie odos paviršiaus, ir skutimas, kai pašalinamas viršutinis odos sluoksnis, epiliavimo metu plaukas paprasčiausiai sugriebiamas ir pašalinamas. Epiliavimo procedūros metu oda nedirginama ją tempiant ir taip pat nepašalinamos paviršiaus ląstelės. Mūsų vadove aprašomi pagrindiniai šio plaukų šalinimo būdo privalumai ir nauda.

 

Privalumai

Pagrindiniai epiliatoriaus naudojimo privalumai:

 • Ilgai išliekantis glotnumas – plaukai šalinami ties šaknimi ir oda išlieka glotni ir lygi iki 4 savaičių.
 • Ilgiau išlieka įdegis – priešingai nei plaukų šalinimas vašku, kai drauge pašalinamas ir viršutinis odos sluoksnis, epiliavimo metu pašalinami tik plaukai ir todėl įdegis išlieka ilgiau.
 • Švelnus veikimas – dauguma moterų, išbandžiusių epiliatorių pirmąjį kartą, teigia, kad jo veikimas daug mažiau skausmingas, nei jos tikėjosi. Be to, jį naudoti paprasta, nėra įpjovimo ar įbrėžimo pavojaus.

 

Pirkdami epiliatorių atkreipkite dėmesį į:

 

Skirtingų prekių ženklų ir modelių epiliatoriai pasižymi įvairiomis savybėmis, kurios pagerins epiliavimo procedūrą. Toliau aprašomos kelios pagrindinės savybės, kurių reikėtų ieškoti:

 • Drėgno ir sauso plaukų šalinimo epiliatoriai – dauguma moterų renkasi drėgno plaukų šalinimo epiliatorius, kurie yra švelnesni odai ir kuriuos galima naudoti vonioje arba duše. Ieškokite epiliatorių, kurie skirti naudojimui  vandenyje.
 • Pincetų skaičius – skirtingi epiliatoriai turi skirtingą pincetų  skaičių. Konkrečioms zonoms skirti epiliatoriai turi mažiau pincetų nei plačiam naudojimui skirti epiliatoriai.
 • Galimybė naudoti skirtingoms kūno zonoms – epiliatorius galima naudoti ne tik kojoms – kai kurie epiliatoriai skirti šalinti bikinio zonos, pažastų ir veido plaukelius. Ieškokite epiliatoriaus su specialiai skirtingoms zonoms skirtomis galvutėmis.
 • Prieš epiliavimą naudojamos servetėlės – šias servetėles galima naudoti sausai odai, kai norite paruošti odą švelnesnei epiliacijai.
 • Aukšto dažnio masažavimo ritinėliai – šie ritinėliai, kurie sumažina skausmą, švelniai slysta oda ir švelniai ją stimuliuoja, taip sumažinant bet kokį diskomfortą.
 • Įkraunamos baterijos – lyginant su modeliais, kuriems reikalingas kištukinis lizdas, šios baterijos užtikrina lankstumą ir laisvę.  Be to, elektrinių epiliatorių taip pat negalima naudoti ir drėgnam plaukų šalinimui.
 • Besisukanti galvutė  – daug modelių turi besisukančią galvutę, kuri padeda pašalinti plaukus nuo sudėtingesnių zonų, pavyzdžiui, kelių.

 

Pagrindiniai patarimai, kurie padės užtikrinti sėkmingą epiliavimą

Toliau pateikiami penki pagrindiniai patarimai, kurie užtikrins, kad pilnai išnaudosite visus jūsų epiliatoriaus privalumus:

 • Pagulėkite šiltoje vonioje – epiliavimas yra efektyviausias, kai jūsų oda yra minkšta. Taigi jeigu nenaudojate modelio, tinkamo plaukų šalinimui drėgnu būdu, paruoškite odą pagulėdami šiltoje vonioje arba palįsdami po dušu.
 • Venkite kremų ir losjonų – prieš epiliaciją netepkite ant odos kremų ar losjonų, nes epiliatoriaus pincetui bus sunku sugriebti plaukelius. Galima naudoti tik prieš epiliaciją skirtas naudoti servetėles.
 • Patrinkite odą – prieš pradedami epiliavimą, iš pradžių patrinkite odą, kad pakeltumėte ir pastatytumėte trumpiausius plaukelius. Tokiu būdu juos lengviau sugriebs epiliatoriaus pincetai.
 • Naudokite priešinga kryptimi – naudodami epiliatorių, slyskite prieš plaukų augimo kryptį. Besisukanti galvutė padės pašalinti plaukus sudėtingose zonose, pavyzdžiui, ant kelių.
 • Nuraminkite odą – po epiliacijos nuraminkite ir suminkštinkite savo odą – užtepkite drėkinamojo kūno losjono ar kremo.

 

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 

Ar vietoje epiliacijos metu pašalintų plaukelių ataugs storesni plaukai?

Ne, epiliacijos metu plaukeliai pašalinami su visomis šaknimis, todėl dažniausiai jie atauga plonesni ir retesni.

 

Kiek dažnai turėčiau naudoti savo epiliatorių?

Plaukai moterims atauga skirtingu greičiu, nes tai – individualus dalykas. Taip pat tai priklauso ir nuo pasirinkto epiliatoriaus modelio. Tačiau dauguma naudotojų gali džiaugtis lygia ir glotnia oda iki 4 savaičių.

 

Kokia yra epiliatoriaus baterijos naudojimo trukmė?

Tai priklauso nuo modelio, tačiau kai kurių epiliatorių pilnai įkrautos baterijos gali užtikrinti iki 40 minučių trukmės plaukų šalinimo procedūrą, be kištukinio lizdo naudojimo.

 

Ar epiliatorius sudėtinga naudoti?

Visiškai ne. Epiliatorius naudoti labai paprasta ir nesudėtinga. Naudotojams, kurie epiliatorių naudoja pirmąjį kartą, paprastai nekyla jokių problemų – pakanka prieš tai perskaityti pakuotės viduje pridėtas instrukcijas.