Endgame: Syria – paragauti karčios sukilėlio duonos

Žaidimas, kurio atsisakė Apple! Kompanija, bijodama bent lašelio kontroversijos dėl produktų, parduodamų jų e. krautuvėlėje, atsisakė platinti Endgame: Syria. Labai gaila, nes tai yra nuostabus projektas, puikiai paaiškinantis sunkią sukilėlių padėtį Sirijoje.

Taip, tampi pasispriešinimo Asado režimui vadu! Žaidimo tikslas yra sumažinti priešo paramos stulpelį (ir išsaugoti savo) tiek, kad būtų pasiekta taika – ar bent jau karo pabaiga. Žaidimas žaidžiamas renkantis kortas iš atsitiktinai duotos malkos. Politinėje fazėje vyksta manevravimas: paramos didinimas, atakos ar gynybos galios stiprinimas (ar mažinimas priešo stovyklai) ir panašiai. Karinė fazė dar sudėtingesnė: reikia turėti minty ne tik atakos ir gynybos vertes, bet ir dalinių paramos kainą, civilių mirtis bei incidento tikimybę. Visos kortos turi aprašymus, paremtus realaus gyvenimo detalėmis – iš to sužinai, kas remia vieną ar kitą pusę ir kokia ginkluotė naudojama konflikte.

Ir galiausiai, kaip jau minėjau, karo pabaiga nelemia taikos, nes, priklausomai nuo Tavo veiksmų, viskas gali pasisukti labai negražiai.