Džiovyklės

Gyventi ekologiškai yra puikus būdas taupyti išteklius ir apsaugoti žemę, tačiau drauge galima mėgautis šiuolaikiniais patogumais nekenkiant aplinkai. Šis drabužių džioviklių  pirkimo gidas skirtas padėti jums išsirinkti tokią džiovyklę, kuri yra ir efektyvi, ir nekenkia aplinkai.

Pirkdami džiovyklę atkreipkite dėmesį į:

Džiovyklės energijos šaltiniai

Drabužių džiovyklės veikia naudodamos elektros energiją, propaną arba gamtines dujas. Jeigu galite rinktis, geriau pirkite gamtines dujas naudojančią džiovyklę. Gamtinės dujos dega efektyviai tik tada, kai jums jų reikia, todėl išeikvojama labai mažai arba išeikvojimo apskritai pavyksta išvengti. Be to, paprastai gamtinės dujos yra pigesnės nei elektros energija ar propanas. Nors propanas taip pat švariai sudega, jis dažnai yra brangesnis nei gamtinės dujos ar elektros energija. Jeigu džiovyklei turite naudoti elektros energiją, kai prietaiso nenaudojate, geriausia ištraukite maitinimo laido kištuką iš elektros lizdo.

Svarbios džiovyklės savybės

Pasirinkus tinkamo dydžio džiovyklę, taupysite energiją kiekvieną kartą, kai džiovinsite savo drabužius. Jūsų įsigyjama džiovyklė turi atitikti jūsų skalbyklės dydį. Jeigu naudosite už skalbyklę mažesnę džiovyklę, galite perkrauti džiovyklę. Taip sumažinsite džiovyklės efektyvumą ir džiovinimas užtruks ilgiau. Jeigu naudosite už skalbyklę didesnę džiovyklę, džiovinimas taip pat nebus efektyvumas. Taip dėl tuščios erdvės šildymo eikvosite energiją. Ieškokite džiovyklės su „sausumo jutikliu“. Kai drabužiai yra išdžiuvę, šis jutiklis išjungia prietaisą. Kai kurios modernios džiovyklės taip pat turi atvėsinimo funkciją. Po to, kai jutiklis parodo, kad drabužiai yra sausi, šios funkcijos dėka drabužiai be šildymo kelias minutes sukami būgne. Džiovyklė su jutikliu taupo energiją, nes neleidžia perdžiovinti drabužių, o atvėsinimo funkcija sumažina lyginimo poreikį.

Ventiliacija

Norėdami žiemą sutaupyti šildymo išlaidas, naudokite dvi ventiliacijos sistemas – vieną vasarą ir vieną žiemos sezonui. Vasarą užtikrinkite, kad džiovyklė pastatyta greta išorinės sienos, kad būtų reikalingas tik trumpas ventiliacinis vamzdis. Kiek įmanoma venkite vamzdžio posūkių. Kai rudenį pirmąjį kartą įjungiate šildymą, laikas pakeisti džiovyklės ventiliaciją. Žiemą naudokite ilgesnius vamzdžius ir viduje stovinčios džiovyklės ventiliacijos angą. Atjunkite vamzdį nuo išorinės sienos ventiliacijos angos ir prijunkite jį prie džiovyklės ventiliacijos angos. Siekiant užtikrinti geriausius rezultatus, džiovyklės ventiliacijos angą įtaisykite džiovyklės viršuje. Vidaus džioviklių ventiliacijos sistemos yra nebrangios ir lengvai naudojamos. Žiemą nukreipdami džiovyklės ventiliavimą į vidų, jūs panaudojate džiovyklės išskiriamą šilumą, o ne išeikvojate ją išleisdami į lauką.
Remdamiesi šiame džiovyklės pirkimo vadove pateiktais patarimais, galėsite būti tikri, kad įsigysite ekonomiškiausią, mažiausiai aplinkai kenksmingą drabužių džiovyklę. Kai įsigyjate džiovyklę, kuri sumažina lyginimo poreikį, greitai džiovina drabužius ir neeikvoja energijos, bei padeda žiemą šildyti namus,  galite be jokios sąžinės graužaties atsikratyti tos skalbinių virvės ir naudoti džiovyklę.