Drėkintuvas

Kambarių oro drėkintuvai padeda pagerinti oro kokybę ir sumažinti sauso oro sukeliamus simptomus, tokius kaip skausmas sinusų srityje, galvos skausmas, išsausėjusi oda, čiaudėjimas ir kosėjimas. Sausųjų žiemos mėnesių metu, kai intensyviai veikiančios oro šildymo sistemos gali labai išsausinti orą, drėkintuvai yra puikus būdas sugrąžinti orui būtiną drėgmę. Sausas oras dažnai yra įvairių negalavimų priežastis, pavyzdžiui, sausos odos, niežtinčių akių ir suskeldėjusių lūpų. Visi šie simptomai vienodai paveikia visus, nepriklausomai nuo to, ar žmogus turi alergijų ar serga astma. Sausas oras gali pažeisti net ir medinius baldus, kurie gali pradėti skilinėti. Dėl mažo drėgmės lygio gali išsausėti nosies ir gerklės viduje esanti gleivinė, todėl galite pradėti jausti gerklės skausmą ir niežulį, taip pat gali pradėti kraujuoti nosis ir atsirasti sinusų infekcijos. Jeigu kambario oro drėkintuvą  pastatysite vaikų kambaryje, jūsų kūdikis patogiai išsimiegos visą naktį. Be to, tai puikus būdas išvengti peršalimų ir bakterijų plitimo gripo sezono metu.


Drėgmės lygiai:

Optimalus sveiko oro drėgmės lygis siekia nuo 25 % iki 55 % santykinės drėgmės. Naudodami nebrangų drėgmės / temperatūros matuoklį (hidrometrą), galite lengvai stebėti, koks santykinis drėgmės lygis yra jūsų kambaryje. Žemas drėgmės lygis (mažesnis nei 25 %) yra laikomas kenksmingas sveikatai, tačiau taip pat turite įsitikinti, kad ore nėra per daug drėgmės. Jeigu oro drėgmės lygis kambaryje viršija 55 %, tai gali paskatinti pelėsio augimą, bakterijų, grybelio ir dulkių erkučių dauginimąsi. Jeigu jūsų kambaryje yra per daug drėgmės, galite tai nustatyti pažvelgę į langus. Ant langų susidaręs kondensatas yra aiškus požymis, kad patalpoje drėgmės lygis yra per didelis. Dauguma oro drėkintuvų turi integruotus automatinės drėgmės lygio kontrolės prietaisus, kuriuos galite reguliuoti pagal savo pageidavimus ir keisti drėgmės kiekį kambaryje. Brangesniuose prietaisų modeliuose yra integruoti hidrometrai, kurių rodmenys ir matuokliai nurodo drėgmės lygį kambaryje. Tokiu būdu galite tiksliai nustatyti, koks drėgmės lygis jums yra tinkamas.

Pirkdami drėkintuvą atkreipkite dėmesį į:

Drėkintuvų tipai:

Jūs galite rinktis iš įvairiausių drėkintuvų tipų. Prekyboje siūlomi tiek skirtingo dydžio (per dieną išskiriančių galoną drėgmės), tiek skirtingo drėkinimo būdo (vėsios dulksnos, išgaravimo, šiltos dulksnos ir ultragarsiniai) drėkintuvai. Didžiausi drėkintuvai yra vadinami konsoliniais drėkintuvais, kurie gali drėkinti keletą kambarių ir labai didelius plotus. Kambario drėkintuvai yra mažesni prietaisai, kurie labiau pritaikyti vieno mažo, vidutinio ar didelio dydžio kambario / patalpos drėkinimui namuose arba biure. Toliau pateikiama glausta skirtingų drėkintuvų tipų apžvalga:


Vėsią dulksną skleidžiantys, išgaravimo principu veikiantys oro drėkintuvai
Dažniausiai pasitaikantys drėkintuvai skleidžia vėsią dulksną, kuri išgaruoja ir taip drėkinamas oras. Šiuo atveju naudojamas natūralaus išgaravimo veikimo principas. Tai švariausias drėkinimo būdas. „Wick“ (sugeriančio) tipo filtras (dar kartais vadinamas „wicking“ filtru). Jis įtaisytas drėkintuvo pagrinde ir sugeria vandenį. Tada ventiliatorius pučia kambario orą pro prisotintą „Wick“ tipo filtrą ir tokiu būdu filtre esantis vanduo išgaruoja į kambarį, taip drėkindamas orą. „Wick“ tipo filtras taip pat sulaiko visus nešvarumus, pavyzdžiui, mineralines daleles, kurių gali būti vandenyje. Šis filtras užtikrina, kad drėkinamas oras yra visiškai grynas, švarus ir be jokių mineralinių ar nešvarumų dalelių. Daugumą „Wick“ tipo filtrų reikėtų keisti apytiksliai kas 2 mėnesius, nors kai kuriuose modeliuose yra valomi, pakartotinai naudojami filtrai.

Privalumai:

Trūkumai:

„Wick“ tipo filtras užtikrina, kad drėkintuvas skleidžia gryną ir švarų orą, be jokių mineralinių dalelių.

Labai mažos elektros energijos sąnaudos.

Ventiliatoriai gali būti pakankamai galingi, todėl didesniems plotams gali pakakti ir vieno drėkintuvo.

Ventiliatoriai skleidžia daugiau triukšmo nei kitų tipų drėkintuvai (triukšmo lygis priklauso nuo ventiliatoriaus greičio).

Daugumą „Wick“ tipo filtrų reikia keisti apytiksliai kas 2 mėnesius.

Ant „Wick“ filtro gali daugintis bakterijos ir augti pelėsis (šį nepageidaujamą reiškinį galima sumažinti, jeigu naudojamas antibakterinis vandens priedas).


Šiltą dulksną skleidžiantys oro drėkintuvai

Šiltą dulksną skleidžiantys oro drėkintuvai naudodami kaitinimo elementą užvirina drėkintuve esantį vandenį, o tada skleidžia jį šiltų garų forma. Jeigu gyvenate šalto klimato sąlygomis, naudojant šiltą dulksną skleidžiantį  drėkintuvą atrodys, kad kambaryje yra šilčiau (naudojant vėsią dulksną skleidžiančius oro drėkintuvus efektas yra priešingas). Šiltą dulksną skleidžiantys oro drėkintuvai veikia toliau nei šaltą dulksną skleidžiantys drėkintuvai, nes jie nenaudoja ventiliatoriaus. Vietoje to, kaitinimo elementas paprasčiausiai užvirina vandenį, kol jis virsta grynais garais. Garai kyla į orą be jokių mineralinių ir nešvarumų dalelių. Visas mineralines daleles, likusias drėkintuve, galima pašalinti naudojant actą. Taip pat kai kuriuose modeliuose naudojami mineralinių dalelių sugėrimo įklotai, kurie padeda sugerti mineralines daleles, prieš joms prikimbant prie drėkintuvo.


Privalumai:

Trūkumai:

Tylus veikimas.

Nėra „Wick“ tipo filtrų, kuriuos reikėtų keisti.

Drėkintuvas skleidžia gryną ir švarų orą, be jokių mineralinių dalelių.

Kai kuriuose yra menzūrėlė, kurios pagalba patalpoje galima paskleisti raminančius kvapus.

Didesnės elektros energijos sąnaudos (kaitinimo elementas naudoja daugiau elektros energijos nei kiti drėkintuvai).

Dauguma prietaisų skirti naudojimui tik mažose patalpose.

Jeigu drėkintuvas netyčia apverčiamas, gali kilti mažų vaikų nudeginimo rizika.


Ultragarsiniai oro drėkintuvai (skleidžiantys vėsią arba šiltą dulksną)

Ultragarsiniai oro drėkintuvai yra tyliausiai veikiantys drėkintuvai. Jie veikia taip tyliai, kad dažnai aprašomi kaip beveik be garso veikiantys prietaisai. Ultragarsiniuose drėkintuvuose aukšto dažnio garso bangos vibruoja metalinę diafragmą „ultragarso“ dažniu. Tokiu būdu drėkintuve esantys vanduo suskaidomas į ypač smulkių garų dulksną. Ši garų dulksna, kuri atrodo kaip rūkas, išleidžiama į orą naudojant labai mažą ir tyliai veikiantį ventiliatorių. Bet kokios mineralinės arba nešvarumų daleles, kurios yra vandenyje, išleidžiamos į orą drauge su dulksna. Daugumoje ultragarsinių drėkintuvų naudojamos mineralinių dalelių šalinimo kasetės (kartridžai). Šios kasetės sulaiko mineralines  daleles prieš išleidžiant jas į orą. Nepaisant to, mineralinių dalelių šalinio kasetės paprastai nėra 100 % efektyvios. Jeigu ant paviršių, esančių greta drėkintuvo, kaupiasi „baltos dulkės“, geriau naudokite distiliuotą vandenį. Kai kurie ultragarsinių drėkintuvų modeliai taip pat turi iš šildymo funkciją. Šios funkcijos dėka, prieš išleidžiant garus į orą, iš pradžių vanduo pašildomas ir drėkintuvas skleidžia šiltą oro dulksną. Tai padeda pašalinti bakterijų augimą vandenyje, o taip pat apsaugo kambarį nuo per stipraus atvėsinimo.


Privalumai:

Trūkumai:

Ypatingai tylus, beveik begarsis veikimas.
Nėra „Wick“ tipo filtrų, kuriuos reikėtų keisti.
Mažos elektros energijos sąnaudos (kai naudojama vėsinančios dulksnos funkcija).

Unless using distilled water, impurities can sometimes enter the air in the form of „white dust“ (this can sometimes be controlled with a replaceable demineralization cartridge).
Dauguma prietaisų skirti naudojimui tik mažose patalpose.


Šiltą dulksną skleidžiantys garintuvai

Garintuvai yra iš esmės paprastesnis, pigesnis ir mažesnio galingumo drėkintuvo, skleidžiančio šiltą dulksną, variantas. Garintuvai paprastai yra mažo dydžio ir juos galima naudoti mažuose kambariuose kaip pigius ir paprastus drėkintuvus. Dauguma garintuvų turi įjungimo / išjungimo jungiklį, tačiau neturi jokių drėgmės intensyvumo valdymo įtaisų. Taip pat naudojant šiltą dulksną skleidžiančius garintuvus nėra filtrų, kuriuos reikia keisti.


Privalumai:

Trūkumai:

Tylus veikimas.

Nėra filtrų, kuriuos reikia keisti.

Drėkintuvas skleidžia gryną ir švarų orą, be jokių mineralinių dalelių.

Didesnės elektros energijos sąnaudos (kaitinimo elementas naudoja daugiau elektros energijos nei kiti drėkintuvai).

Skirti naudojimui tik mažose patalpose.

Nėra drėgmės reguliavimo valdymo įtaisų.


Rotoriniai, šaltą dulksną skleidžiantys drėkintuvai

Drėgną dulksną skleidžiantys rotoriniai drėkintuvuose dideliu greičiu besisukantis diskas išsuka vandenį į difuzorių (sklaidytuvą), kuris suskaido vandenį į mažyčius lašelius. Lašeliai išleidžiami į orą kaip matoma smulki dulksna. Rotoriniai drėkintuvai paprastai veikia labai tyliai, be to, jie neturi filtrų, kuriuos reikia keisti. Tačiau vandenyje esančios mineralinės ir kitų nešvarumų dalelės bus išleidžiamos į patalpą drauge su smulkia vandens dulksna. Šios mineralinės dalelės dažniausiai nusėda ant paviršių, pavyzdžiui, baldų. Šių dalelių sankaupos kambaryje gali būti matomos kaip „baltos dulkės“. Tai labai plonas dulkių sluoksnis, susidarantis ant paviršių, esančių greta drėkintuvo. Todėl rotoriniam drėkintuvui rekomenduojama naudoti distiliuotą vandenį, nes jame nėra jokių mineralinių dalelių.


Privalumai:

Trūkumai:

Tylus veikimas.

Nėra filtrų, kuriuos reikia keisti.

Mažos elektros energijos sąnaudos.

Jeigu naudojamas nedistiliuotas vanduo, tada nešvarumų dalelės pateks į orą ir suformuos „baltas dulkes“.

Skirti naudojimui tik mažose patalpose.

Nėra drėgmės reguliavimo valdymo įtaisų.


Be aukščiau aprašytų drėkintuvų tipų, taip pat galite apsvarstyti galimybę įsigyti prietaisus su papildomomis, unikaliomis funkcijomis:
Drėkintuvai su „UV Germ-Free“ antibakterine technologija

Kai kurie drėkintuvai dabar turi „UV Germ-Free technology“ technologija. Šios technologijos dėka, naudojant ultravioletinę šviesą, išnaikinama iki 99,9 % bakterijų, mikrobų ir virusų, esančių jūsų drėkintuvo vandenyje. Šios rūšies drėkintuvas gali būti naudingas kūdikius ar mažus vaikus auginančioms šeimoms, o taip pat visiems tiems, kurie nori apriboti bakterijų, mikrobų ir virusų plitimą.  Anksčiau „UV Germ-Free“ technologija buvo naudojama tik šiltą dulksną skleidžiantiems drėkintuvams, tačiau neseniai ši technologija buvo pritaikyta ir vėsią dulksną skleidžiantiems drėkintuvams.


Privalumai:

Trūkumai:

Užtikrina papildomą apsaugą nuo bakterijų ir dezinfekavimą.

Galima rinktis tiek šiltą, tiek vėsią dulksną skleidžiančius modelius.

Paprastai po kelių nuolatinio naudojimo mėnesių reikia pakeisti UV lemputę.


Iš viršaus pripildomi drėkintuvai (tiesioginio pripildymo)

Dauguma drėkintuvų turi išimamus vandens indus arba butelius, kuriuos reikia išimti ir pripildyti kriauklėje arba vonioje, tačiau rinkoje siūlomi keli modeliai, kuriuose vandens indas nėra reikalingas. Šiuo atveju vandenį reikia pilti tiesiogiai į drėkintuvą, naudojant savo vandens indą. Jeigu jums sunku pakelti arba nešti sunkius vandens butelius, naudodami šiuos lengvai pripildomų drėkintuvų modelius, prietaisus galite pripildyti net ir mažu puodeliu. Ši savybė gali būti labai patogi žmonėms, kurie serga artritu arba kurie negali kelti ar nešioti sunkių daiktų.


Privalumai:

Trūkumai:

Nėra sunkių vandens butelių, kuriuos reikia pakelti, apversti, nešti ar galima sudaužyti.
Šio tipo drėkintuvai veikia tyliau nei kiti drėkintuvai – nėra „gurguliavimo“ garso, kuris kartais skleidžiamas, kai iš indų teka vanduo.
Lengvai valomas.

Turite naudoti savo vandens indą (pavyzdžiui, ąsotėlį arba puodelį).
Kadangi drėkintuvo viduje yra daugiau stovinčio vandens, todėl padidėja bakterijų augimo tikimybė.