Diktofonai

Rankiniai diktofonai greitai tapo populiariausiu garso pasaulio gaminiu ir tai neturėtų kelti nuostabos! Šiuos diktofonus galite naudoti praktiškai bet kur ir įrašyti, ką tik panorėsite. Prieinamoje terpėje galite įrašyti kelių valandų trukmės įrašą – labai geros garso kokybės ir be jokių sudėtingų procedūrų. Rankinį diktofoną darbiniame krepšyje turėtų nešiotis visi muzikantai ir inžinieriai.

Kodėl man turėtų būti reikalingas rankinis diktofonas?
Pagrindinė priežastis, kodėl rankiniai diktofonai tapo tokie populiarūs, yra tai, kad juos galite naudoti praktiškai bet kokioje vietoje ir įrašyti, ką tik norite – grupės repeticiją, solinį pasirodymą ar koncertą, greitą pradinę dainos versiją, dalyvių atranką, susitikimą – šį sąrašą galima tęsti ir tęsti. Pirmasis dalykas, krentantis į akis, yra mažas šių diktofonų dydis. Jie tikrąja ta žodžio prasme telpa delne! Taip pat juos lengva naudoti, diktofonams reikalingi minimalūs nustatymai. Tiesiog nukreipkite diktofoną į garso šaltinį, spauskite „Record“ („Įrašyti“) ir pradėkite įrašymą. Dar vienas dalykas, stebinantis dabartinių rankinių diktofonų kartos naudotojus, yra garso kokybė.
Garsas yra nepaprastai geras – daug geresnis, nei galėtumėte tikėtis už tokią kainą. Šią aukštą garso kokybę iš dalies lemia faktas, kad šie diktofonai neturi judančių dalių, kurios skleistų triukšmą.

Kiek įrašų galiu įrašyti?
Dauguma rankinių diktofonų turi garso (2 kanalų) įrašymo režimus. Kai kurie diktofonai, pavyzdžiui, „Boss Micro BR“ ir „Zoom H4“, taip pat veikia kaip 4 kanalų diktofonai. Šie prietaisai leidžia vienu metu įrašyti du skirtingus įrašus ir perklausyti keturis įrašus. Be to, „Micro BR“ galima įrašyti iš viso 32 „virtualius įrašus“ – tai reiškia, kad galite įrašyti keletą skirtingų bandymų, o tada nuspręsti, kurį iš jų norite išsaugoti.

Kokia maksimali garso įrašo trukmė?
Rankinių diktofonų duomenys įrašomi „CompactFlash“ arba „Secure Digital“ kortelėse. Šios plačiai prieinamos kortelės leidžia į mažą laikmeną įrašyti įspūdingos trukmės įrašus. Bendra galima garso įrašų trukmė priklauso nuo pasirinkto įrašymo formato. Nesuglaudinto, kompaktinio disko kokybės garso įrašymo atveju į 4 GB talpos kortelę galite įrašyti šešių valandų trukmės garso įrašą. Dauguma diktofonų leidžia įrašyti ir MP3 formatu. Pasirinkus minimalius nustatymus, vienoje kortelėje gali tilpti 63 valandų trukmės garso įrašai! Šių diktofonų atminties korteles įdėti ir keisti labai paprastai. Paprasčiausiai įdėkite kortelę į jai skirtą lizdą ir pradėkite įrašinėti.

Kokio tipo mikrofonai naudojami rankiniuose diktofonuose?
Dauguma šiandien rinkoje siūlomų rankinių diktofonų turi integruotus garso mikrofonus. Šie mikrofonui puikiai veikia ir įrašymo procesas yra labai paprastas – pakanka nukreipti diktofoną ir pradėti įrašymą. Taip pat, jeigu norite, galite naudoti ir išorinius mikrofonus. Įvairūs diktofonai turi skirtingų tipų jungtis: XLR, „Minijack“ ir t. t. Kai kuriuose modeliuose yra net mikrofono kondensatoriui skirtas fantominis maitinimas. Prie šių diktofonų linijos jungčių taip pat galite prijungti gitarą, bosą, klaviatūrą ar kitą linijos lygio šaltinį.

Kokiai naudojimo trukmei užtenka baterijų?
Vienas didžiausių rankinių diktofonų privalumas yra jų portatyvumas. Visus šiuos diktofonus galima naudoti su baterijomis ir įrašinėti nuo trijų iki šešių valandų. Dažniausiai naudojamos AA tipo šarminės baterijos. Taip pat galite naudoti ir įkraunamas baterijas.

Kaip galiu perkelti garso failus į savo kompiuterį?
Po įrašymo galima paprastai perkelti garso failus iš rankinio diktofono į kompiuterį tolesniam apdorojimui ar išsaugojimui. Tiesiog prijunkite diktofoną prie kompiuterio USB lizdo ir jis įsijungs kompiuterio darbalaukyje.

Į kokias savybes atkreipti dėmesį…
Rankiniai diktofonai
» Įrašų kiekis
Jeigu jūsų pagrindinis tikslas – įrašyti gyvai vykstančius renginius, tada garso diktofonas turėtų tikti. Jeigu planuojate kurti pradines dainų versijas, kai naudojama daug instrumentų, rinkitės diktofoną, kuris įrašo 4 kanalais.
» Įrašymo talpa
Būtinai pasirinkite tokį diktofoną, kurio laikmenoje yra pakankamai vietos, kad patenkintų jūsų poreikiai. Skirtinguose prietaisuose naudojamos įvairios laikmenos, kurių dydžiai siekia nuo 1 GB iki 8 GB.
» Vidinis arba išorinis mikrofonas
Dėl visiško portatyvumo ir lengvo naudojimo, rinkitės diktofoną su integruotais mikrofonais. Jeigu norite naudoti savo mikrofonus, būtinai rinkitės diktofoną su tinkamomis jungtimis ir fantominiu maitinimu.
» Baterijos tipas ir naudojimo trukmė
Visi rankiniai diktofonai naudoja baterijų maitinimą. Rinkitės diktofoną, kurio baterijas lengva įkrauti arba pakeisti.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *