CES parodoje – daugiau dėmesio Šiaurės šalims ir inovacijoms

Didžiosios elektroninės technikos parodos Consumer Electronics Show organizatoriai 2013-ųjų sausį Las Vegase tikisi sulaukti dar daugiau dalyvių iš Šiaurės Europos ir Baltijos šalių nei 2012-aisiais. Susidomėjimas šiuo renginiu didėja ne tik JAV, bet ir tarptautinėse rinkose, o galimybių prisistatyti suteikiama net nedidelėms kompanijoms ir pavieniams kūrėjams.

Spalio pabaigoje parodą Las Vegase rengianti Vartotojų elektronikos asociacija (Consumer Electronics Association) būsimą parodą pristatė Stokholme. Buvo nubrėžtos ne tik pagrindinės kitų metų parodos kryptys, bet ir dabartinė rinka Šiaurės šalių ir Baltijos regione. Pastaroji prezentacija, surengta prekybos tyrimų ekspertų GfK, parodė nuspėjamą elektroninės prekybos paveikslą. Pagrindinė išvada akivaizdi – mobilieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai valdo. Visiškai. Šiais įrenginiais dėl įvairių jutiklių ir didėjančios galios galima padaryti vis daugiau, tad jie efektyviai mažina tradicinių segmentų, tokių kaip MP3 grotuvai ir fotokameros, dalį. Beje, įdomus faktas: pagal oficialius duomenis, Lietuvoje niekas neperka iPhone telefonų (Android naudojasi 77 proc. vartotojų – antra vieta visame regione po Estijos, taip pat pas mus buvo naudingos agresyvios Nokia Asha reklaminės akcijos). Kitas įdomus faktas: Suomijoje šiemet Windows Phone telefonų rinka užaugo iki beveik ketvirtadalio. Pabandykite atspėti, kodėl. Tvirtas pagrindas tolesnei plėtrai.

Be telefonų ir planšetinių kompiuterių, vienintelė akivaizdžiai auganti rinka yra televizoriai. Kuo išmanesni ir kuo didesni. Nepaisant nesibaigiančio finansinio nestabilumo, ne tik JAV, bet ir Europoje daugiau vartotojų nei anksčiau renkasi didesnius nei 44 colių televizorius. Dar akivaizdesnė tendencija – išmaniųjų televizorių paklausa, visame regione, taip pat ir Lietuvoje, sudaranti jau trečdalį visų perkamų televizorių.

Žinant tokius rezultatus, nestebina, kad šioms rinkoms, jų naujiems produktams ir vis didėjančiai visų platformų aplikacijų įvairovei ir bus skirta daugiausia dėmesio sausio 8–11 dienomis vyksiančioje CES 2013 parodoje. Be šių, organizatoriai nurodė dar keletą svarbiausių renginio tendencijų. Įvairus technologinių sprendimų panaudojimas sveikatingumo srityje, kuris padėtų kiekvienam efektyviau prižiūrėti save ir mažinti didžiules tam skiriamas išlaidas. Taip pat technologijos tampa pagrindiniu automobilių gamintojų kovos lauku (dalyvaus daugiau nei 100 šios srities kompanijų). Na, o visas sritis, be abejo, sujungia visuotinis interneto ryšys, siūlantis gausybę būdų įvairioms sistemoms kurti.

Daugiau informacijos apie 2013-ųjų CES parodą – svetainėje www.ces.tech/.