Būtiniausia šuns amunicija: antkaklis, pavadėlis, petnešos. Kaip išsirinkti?

pavadėliai ir antkakliai šunims

Varle.lt prekių augintiniams specialistai parengė naudingų patarimų gidą šunų šeimininkams, kuris padės tinkamai parinkti savo augintiniui antkaklį, pavadėlį ir petnešas.

Kaip teisingai parinkti antkaklį šuniui?

Kiekvienas šuo privalo turėti antkaklį, bet parinkti jį ne taip jau ir lengva, kaip gali pasirodyti iš pradžių. Antkakliai šunims gali skirtis priklausomai nuo skirtingų veislių, gyvenimiškų situacijų bei dresūros. Pasak Varlė.lt specialistų, tarp antkaklio ir šuns turi lengvai tilpti du pirštai. Taip pat specialistai pažymi, kad optimalus ilgis yra 2-3 cm didesnis nei kaklo apimtis, nes mažesnis antkaklis smaugs šunį, o iš didesnio jis išsiners.

Mažesnėms bei trumpesnio plauko veislėms rekomenduojama rinktis siauresnį antkaklį, tuo tarpu stambesnėms bei ilgaplaukių veislių šunims rekomenduojame rinktis platesnį antkaklį.

Antkaklis pasivaikščiojimams

Tai labiausiai paplitusi rūšis. Kaip žinia, jie dažniausiai turi vieną pusapvalį žiedą, skirtą pavadėlio prisegimui. Jis gali būti šalia užsegimo, tačiau geriau pasirinkti tokį, kad tempimo metu nebūtų apkraunama sagtis, taip pavadėlis tarnaus ilgiau. Nepamirškite po pasivaikščiojimų nusegti antkaklį, kad šuo jaustųsi patogiai, nesitrintų kailis ir kvėpuotų oda.

Antkaklis kontrolei

Tokie antkakliai dažniausiai naudojami parodose ar dresūros metu. Jaučiamą su antkakliu kontrolei smaugimą šunys priima natūraliai kaip auklėjamąjį veiksmą būnant gaujoje: kalė auklėja šuniuką šiek tiek suimdama jį už kaklo. Tačiau toks auklėjimo būdas turi būti tikslingas bei trumpalaikis, kitaip tai praras bet kokias auklėjamąsias savybes. Prieš naudojant tokį antkaklį patyręs instruktorius turėtų paaiškinti ir parodyti, kaip tai turi būti teisingai atliekama.

Šunims, kurie dažnai ar visą laiką būna lauke, geriausia rinktis medžiaginį antkaklį. Tokie antkakliai nebijo drėgmės bei temperatūros pokyčių.

Dėmesio svarbu! Išsirinkę antkaklį nepamirškite ir „ID tag“ identifikacinio pakabuko, kuriame galima užrašyti augintinio vardą ir kontaktinius šeimininko duomenis.

Kokį antkaklį geriausia parinkti šuniukui?

Rinkdamiesi antkaklį šuniukui, nepamirškite, kad jis augs, dėl to teks keisti antkaklį ar rinktis tokį modelį, kurį galima padidinti. Antkaklio „išaugimui“ laisvoji dalis neturėtų būti pernelyg ilga, kad netrukdytų šuniukui laisvai judėti. Šuniukams geriausia rinktis minkštą antkaklį, taip netraumuosite jo ir augintinis jausis patogiai.

Kaip teisingai parinkti pavadėlį šuniui?

Pavadėlis šuniui – tai dar vienas svarbus jo amunicijos elementas. Jų pasirinkimas tikrai labai didelis, tačiau Varlė.lt specialistai atkreipia dėmesį, kad ne visi pavadėliai skirti pasivaikščiojimams. Daugelis naujų šuniukų šeimininkų daro labai didelę klaidą pasirinkdami pavadėlį, kuris tiesiog jiems labai patinka, neatsižvelgdami į jo paskirtį. Eksploatuojant pavadėlį dažnu atveju pastebima, kad toks pavadėlis sukelia diskomfortą ne tik augintiniui, bet ir jo šeimininkui. Tam, kad būtų išvengta tokių klaidų, Varlė.lt specialistai siūlo panagrinėti pagrindinius pavadėlių šunims tipus ir paskirtis. Pavadėlių pasirinkimas priklauso nuo to, kokio dydžio ir veislės jūsų augintinis ir ką norėsite veikti su juo pasivaikščiojimų metu.

Automatiniai pavadėliai Flexi

Šis pavadėlis šuniui iš esmės skirtas pasivaikščiojimams mieste. Keturkojis draugas gali laisvai lakstyti į visas puses, nubėgti pagal pavadėlio ilgį ir grįžti atgal. Tuo metu pats pavadėlis nesivelka žeme ir išlieka švarus. Atstumą lengvai galima reguliuoti fiksatoriaus pagalba. Automatinį pavadėlį reikėtų rinktis pagal augintinio svorį. Siūloma pirkti pavadėlį „išaugimui“. Pavyzdžiui, jei jūsų uodeguotasis sveria 10 kg, tai geriau rinktis pavadėlį skirtą 10-20 kg šunims. To reikėtų tam, kad kad jei jūsų augintinis netikėtai sugalvotų vytis katę, tai stipraus truktelėjimo metu pavadėlis nenetrūktų.

Pažymima, kad pavadėliai būna įvairių ilgių (nuo 3 iki 8 metrų). Miesto sąlygomis optimaliausias ilgis yra 5 metrai.

Automatinaii pavadėliai būna dviejų tipų: juostiniai ir virviniai.

Virviniai pavadėliai

Virviniai pavadėliai skirti mažesnių veislių šunims. Tokiu pavadėliu naudotis patogiau nei juostinu, nes tokio tipo pavadėliai nesusisuka, tačiau patikimumi jie nusileidžia juostiniams.

Juostiniai pavadėliai

Juostiniai pavadėliai ženkliai patikimesni ir stipresni. Jie lengvai išlaikys stiprius, aktyvius mažų ir vidutinių veislių šunis. Tačiau pasivaikščiojimo metu jis susisuks ir reikės jį tiesinti.

Pavadėliai pasivaikščiojimams ir dresūrai

Juostiniai pavadėliai su viename gale esančia kilpa laikymui, kitame gale – karabinu prisegimui prie antkaklio skirti didelių ir stambesnių veislių šunims.

Mažų veislių šunims pavadėliai gali būti iš pačios įvairiausios medžiagos. Tokie pavadėliai puikiai atlieka ir papuošimo funkciją.

Didelių veislių šunų vedžiojimui rekomenduojama rinktis pavadėlius ne trumpesnius kaip 2 metrai, o dresūrai ne trumpesnius kaip 5 metrai. Su ilgesniu pavadėliu bus patogiau mokyti šunį komandoms per atstumą.

Varlė.lt prekių augintiams specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad dar yra sugeriantys smūgius pavadėliai. Jei jūsų augintinis staiga sugalvotų vytis katę, su tokiu pavadėliu jis nesusižalos.

Kaip teisingai parinkti petnešas šuniui?

Ko gero daugelis šunų šeimininkų įsivaizduoja, kad viskas ko reikia augintiniui – tai antkaklis ir pavadėlis. Būna atvejų, kai šeimininkai apsieina net ir be šių reikmenų, taip keldami nereikalingą riziką augintiniui bei aplinkiniams. Tačiau patyrę šunų augintojai puikiai žino apie petnešas šunims. Jos leidžia geriau valdyti augintinį, vystyti jo jėgą ir ištvermę. Net ir stipraus įtempimo ar truktelėjimo metu šuo nebus smaugiamas.

Petnešos gali būti naudojamos įvairiems tikslams: kasdieniniams pasivaikščiojimams, sportiniams užsiėmimams ar tarnybiniam darbui. Žiemos metu jas galima panaudoti rogučių tempimui. Tai gali būti kaip pramoga ar net šuns jėgos bei ištvermės treniravimas. Bet kokiu atveju geros emocijos garantuotos!

Petnešos šunims būna kelių tipų: užsegamos ir uždedamos

Uždedamos petnešos šunims

Pagrindinis uždedamų petnešų privalumas yra tas, kad jas labai greitai uždėsite šuniui ir tuoj pat galėsite eiti pasivaikščioti. Tačiau iš tokio tipo petnešų šuo gali išsinerti eidamas atatupstas.

Užsegamos petnešos šunims

Užsegamas petnešas uždėti užtruksite kiek ilgiau, tačiau su tokiomis petnešomis turėsite pilną augintinio kontrolę savo rankose. Būsite tikri, kad iš tokių petnešų jūsų keturkojis draugužis neišsiners.

Parinkdami petnešas šuniui būtinai išmatuokite šuns krūtinės apimtį. Kai kuriais atvejais būtina išmatuoti ir kaklo apimtį. Kaip ir su antkakliu, taip ir su petnešomis, pridėkite 2-3 cm laisvumui. Taip jūsų augintinis jausis patogiai su jomis.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *