„BQ Aquaris E4.5“ – pirmasis išmanusis telefonas su „Ubuntu“

„BQ Aquaris E4.5“ pirmasis rinkoje prieinamas išmanusis telefonas su „Ubuntu“ operacine sistema, prekyboje pasirodys šią savaitę. Įrenginį pagamino ispanų „Canonical“ kompanijos partneris. Pradžioje telefonas bus prieinamas tik Europos teritorijos rinkoje. Internete jau yra paskelbta oficiali šio modelio techninė specifikacija. Deja, ko gero nusivils visi, kurie po pirmojo „Ubuntu Phone“ tikėjosi lyderiaujančių gamintojų flagmanams būdingo našumo.

„Aquaris E4.5“ yra aprūpintas 4,5-colių 960 x 540 pikselių skiriamosios gebos ekranu, keturių branduolių Mediatek procesoriumi su 1,3 GHz taktiniu dažniu ir 1 GB RAM atminties. Įrenginys taip pat turi dvi kameras (8 ir 5 Mpix) bei 8 GB integruotos vidinės atminties. Išmanusis telefonas pasižymi 2150 mAh talpos baterija ir turi dual SIM funkciją. Visuma veikia jau minėtos „Ubuntu“ operacinės sistemos pagrindu.

„Cannonical“ žada, kad programinė įranga žymiai skiriasi nuo šiuo metu rinkoje prieinamų populiarių operacinių sistemų „Android“ bei „iOS“. Tačiau ar patiks ji naudotojams? Prognozuoti tokį dalyką sunku, viską parodys pirmieji testai ir perkančiųjų nuomonės.

Nustatyta „Ubuntu Phone“ kaina siekia 170 eurų sumą.

Šaltinis: Gizmodo