Baseinų pirkimo gidas

Turėti asmeninį baseiną ko gero yra kiekvieno mūsų svajonė. Tai puiki pramoga linksmiems draugų susitikimams bei ideali vieta praleisti karštą vasaros popietę su šeima. Tačiau prieš išsirenkant tinkamą baseiną reikėtų susipažinti su keliais svarbiais aspektais.

Turtuolių pramoga?

Dar prieš porą metų asmeninio baseino turėjimas liudijo apie aukštą socialinį statusą. Tačiau vis didesnis ežerų užterštumas, pilni žmonių visuomeniniai baseinai ir vandens parkai bei paprasčiausiai asmeninio baseino turėjimo patogumas žymiai padidino jų populiarumą. Augant populiarumui, baseinų kainos pradėjo ženkliai kristi, todėl šiandien šis daiktas visai prieinamas ir eiliniam duonos valgytojui. Priklausomai nuo dydžio ir pritaikytos technologijos, baseinų kainos yra nuo maždaug 60 iki kelių tūkstančių eurų. Šiuo atveju nekalbame apie visiškai mažus, pripučiamus baseinus vaikams, bet turime omeny dideles konstrukcijas, kuriose laisvai telpa net keli suaugę žmonės.

Nešiojamas ar stacionarus baseinas?

Pagrinde baseinai skirtomi į stacionarius ir nešiojamus. Tie pirmieji yra žymiai patvaresni. Modernesnių technologijų dėka tokio tipo baseino korpusas yra vis pigesnis, o kompanijų, kurios specializuojasi jų gamyboje pasirinkimas vis didesnis. Tačiau vis dėlto toks sprendimas vis dar yra brangus, todėl tikrai ne kiekvienas gali sau leisti įsigyti stacionarų baseiną. Be to, skirtingai nei nešiojamų baseinų atveju, konstruojant stacionarų baseiną tikrai ilgam laikui keičiame lauko peizažą, todėl jau planuojant įrengti stacionarų baseiną turėtume apsispręsti ar tikrai jo norime.

Rinkdamiesi nešiojamą baseiną tokių problemų išvengiame. Be to šiuolaikiški ramstiniai ir karkasiniai baseinai gali būti naudojami taip pat kaip ir stacionarūs – tai yra ne tik gulėjimui vandenyje, bet ir aktyviam plaukimui. Dauguma modelių taip pat yra projektuojama taip, kad savo medinės apdailos ir elegantiškų konstrukcijų dėka tobulai tiktų prie aplinkos. Šiuo metu jų sudėjimas nekelia tokių problemų kaip praeityje. Daugumos modelių surinkimas mažiau įgudusiems žmonėms užima apie pusvalandį, o didesnio karkasinio baseino įrengimas reikalauja mažiausiai dvejų, trijų asmenų bendradarbiavimo.

Baseinų rūšys

Stacionarūs baseinai – tai betoninės, mūrinės ar plieninės konstrukcijos, pagamintos iš poliesterio ar laminato tipo medžiagų. Galima užsakyti jau paruoštą baseiną, kuris dažniausiai bus jau su suplanuotais laipteliais, kopetėlėmis ir t.t. ir įkasamas į žemę. Tokią konstrukciją dažniausiai turi plieniniai ir poliesterio baseinai. Betoninių ir mūrinių konstrukcijų atvejais turime galimybę savarankiškai suplanuoti atskirų baseino elementų išdėstymą ar baseino formą. Kiti skirtumai susiję tik su panaudotų metalų patvarumu ir jų kainomis. Betoninės ir plieninės konstrukcijos yra patvariausios.

Nešiojami lauko baseinai gali būti skirstomi į ramstinius, pripučiamus, karkasinius bei medinius.

Pripučiami baseinai

Tai labiausiai paplitusi konstrukcija, todėl atitinkamai yra pigiausia ir mažiausiai patvari. Pripučiamų baseinų kainos prasideda nuo maždaug 10 eurų. Pripučiami baseinai dažniausiai yra pakankamai maži, o jų įrengimas trunka kelias minutes. Tokie baseinai yra lengvai pažeidžiami (pvz. pramušant), o medžiagą, iš kurios yra pagaminti neigiamai veikia saulės spindulių įtaka. Dėl šitos priežasties pripučiami baseinai įprastai tarnauja tik vieną sezoną, tačiau atsižvelgiant į jų kainą, tai nėra labai didelė problema. Tokie baseinai nėra tinkami didesniam žmonių skaičiui, plaukiojimui ar nardymui. Tačiau žvelgiant iš kitos pusės, pripučiami baseinai yra idealus sprendimas jaunoms šeimoms, ieškančioms mažiems vaikams saugios žaidimų erdvės arba visiems norintiems paprastai ir greitai atsigaivinti karštomis vasaros dienomis.

Ramstiniai baseinai

Ramstinių baseinų konstrukcija lyginant su pripučiamų baseinų konstrukcijomis yra patvaresnė, tačiau silpnesnė nei karkasinių. Jų kainai taip pat tenka vidutinė vieta lyginant panašių dydžių ir parametrų modelius. Mažiausi ir pigiausi modeliai kainuoja mažiau nei 100 eurų, didesnių variantų kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Priešingai nei pripučiami, ramstiniai baseinai yra žymiai talpesni, todėl neretai tvirtinamos prie jų gatavos kopetėlės. Tokie baseinai gali būti labai gilūs, todėl galima ramiai juose plaukioti, o kai kuriuose modeliuose net ir nardyti. Jų veikimo būdas yra labai paprastas – baseino sieneles užpildantis vanduo daro hidrostatinį spaudimą baseino sienelėms tokiu būdu suteikdamas joms standumą ir formą. Dėl šitos priežasties dažniausiai ramstiniai baseinai būna apvalios formos. Papildomai jie būna viršuje aprūpinami specialia pripildytos oro apykaklės formos apdaila, kurios dėka baseino kraštas priderinamas prie vandens gruntinio aukščio. Šis sprendimas lemia, kad baseinas keičia savo aukštį priklausomai nuo vandens pripildymo ar nutekėjimo, o tai kasdieniame naudojime yra ypač patogu ir naudinga. Ramstiniai baseinai gaminami iš tokių medžiagų kaip poliesteris ir PVC, kurios pasižymi dideliu patvarumu ir užtikrina ilgametį naudojimą.

Karkasiniai baseinai

Karkasiniai baseinai yar didžiausi, patvariausi ir brangiausi lauko baseinai. Jų kainos prasideda nuo maždaug 150 eurų, tačiau pažymima, jog didžiausių modelių kainos siekia ir kelių tūkstančių. Įsigiję karkasinį baseiną, tikrai megausitės juo pakanakamai ilgai. Dauguma modelių yra suprojektuota orientuojantis į dešimt ar daugiau žmonių, tačiau taip pat tokiame baseine galima plaukioti ar nardyti vienam. Karkasiniai baseinai yra sukurti iš sutvirtintų metaline konstrukcija (vadinama karkasu) sienelių bei PVC medžiagos. Būna apvalūs ir stačiakampio formos. Didžiausias tokių baseinų trūkumas yra pakankamai daug laiko reikalaujantis surinkimas. Žinoma, jis yra proporcingas baseino dydžiui, be to vien pripildyti vandeniu didesnius karkasinius baseinus gali prireikti 40 minučių.

Mediniai baseinai

Medinio baseino pasirinkimas yra idealus sprendimas jei norime, kad mūsų lauko baseinas harmoningai derėtų prie likusio lauko architektūros. Paprastai tai karkasiniai baseinai su išorine medieną imituojančių medžiagų apdaila. Jos dėka neturime baimintis dėl menkesnio baseino patvarumo bei nekvaršinti galvos dėl priemonių, skirtų medienos apsaugai, naudojimo. Techninių parametrų požiūriu mediniai baseinai yra identiški karkasiniams baseinams.

Ar vertėtų atkreipti dėmesį į prekės ženklą?

Paskutinis aspektas yra prekės ženklo pasirinkimas. Iš tikrųjų atskirų baseinų gamintojų konkurencija lėmė, kad šiuo metu didžioji dalis prekės ženklų turi panašius parametrus ir kainas. Vienintelis dalykas, kurio šiuo atveju turėtume vengti – tai nežinomų prekės ženklų ar produktų apskritai be prekės ženklų pirkimas. Priešingai nei žinomi prekės ženklai (Intex, Bestway) pradedantys gamintojai dažnai naudoja mažiau patvarias medžiagas ir neatlieka plačių atskirų modelių patvarumo bandymų. Tokio tipo apgaulingas taupymas gali lemti, kad netrukus turėsime pirkti naują baseiną.

koki baseina pirkti

Kokių priedų gali prireikti?

Filtravimo siurblys. Rinkoje egzistuoja įrenginiai, kurie skiriasi savo technologija, galia ir žinoma, kaina.  Skiriami tradiciniai filtravimo siurbliai (su dviem vandenį filtruojančiais mechanizmais), siurbliai su popieriniu filtru bei siurbliai su smėlio filtravimo elementu (juose popierinius elementus pakeitė atitinkamos faktūros smėlis). Įsigyjant filtravimo siurblį reikėtų didesnį dėmesį atkreipti ne tiek į veikimo mechanizmus, kiek į paskirų siurblių galią. Kuo didesnį baseiną turite, tuo galingesnio siurblio Jums reikės. Rekomenduojama kasdien kelioms valandos įjungti siurblį  (idealiu atveju vandenį filtruoti reikėtų 2–3 kartus per dieną). Perkant atskirai baseiną ir pompą vertėtų patikrinti ar įmanoma bus juos sklandžiai sujungti (sujungimo skersmuo gali skirtis).

filtravimo siurblys

Baseino kopėčios dažnai įeina į rinkinį, tačiau nebūtinai. Jei vidutinis ar didesnis baseinas nėra aprūpintas kopėčiomis, visai verta jas įsigyti atskirai. Ši įranga padidina naudojimosi baseinu saugumą ir ypač palengvina šį reikalą vaikams. Įėjimas/išėjimas į/iš baseiną/-o be kopėčių gali būti sudėtingas jau 76 cm aukščio baseinų atvejais.

Plūdė. Iš esmės kiekviename vidutiniame ir dideliame baseine būtinas chemijos naudojimas, o plūdė palengvina jos tolygų paskirstymą. Paskiri modeliai gali skirtis savo dydžiu ir forma. Gera plūdė papildomai įgalina dozavimo jėgos reguliavimą.

Valymo rinkiniai.  Didelių baseinų atvejais pravers įrenginys, kuris išvalys visas šiukšles ir organines atliekas, mat siurblio filtrai tikrai nesulaiko visų nešvarumų. Standartinis valymo rinkinys apima teleskopinį kotą, šepetis ir kitus antgalius. Taip pat kartais turi specialų surinktiems nešvarumas konteinerį.

Skimeris. Jo įrengimas – tai efektyvus vandens paviršiaus valymas. Per baseino sienelę jį galima prijungti prie filtravimo siurblio. Tai lems, kad skimerio „krepšyje“ kaupsis didesnės, tokios kaip pavyzdžiui, lapai, atliekos.

Baseino vandens pašildymo ir temperatūros palaikymo sistemos gali būti įvairios: nuo soliarinių uždangalų, apribojančių šilumos praradimą iki šildytuvo, sujungto su filtravimo siurbliu. Kaip taisyklė, pašildymo sistemos efektyviai pasiteisina mažesniuose baseinuose.

Ozono ir chloro generatoriai – tai papildomi baseino priedai, kurie užtikrins jo švarą ir pašalins bakterijas, virusus ir kitus kenksmingus junginius. Konretaus generatoriaus įsigijimas yra pakankamai brangi investicija, tačiau laikui bėgant ji atsipirks, mat žymiai apribos cheminių priemonių naudojimą.

chloro generatorius

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *