Aušintuvai

Aušintuvai

Centrinio procesorinio įrenginio (CPU) aušintuvas

Jūsų kompiuterio centrinis procesorinis įrenginys (CPU) yra pagrindinė sudedamoji dalis, kuri užtikrina jums reikalingą efektyvumą. Dažniausiai centrinis procesorius yra brangiausia jūsų sistemos dalis, todėl labai svarbu ją tinkamai apsaugoti nuo perkaitimo. Jeigu jūsų pagrindinėje įvesties ir išvesties sistemoje (BIOS) yra įdiegta apsauginė funkcija, kurią dauguma jūsų pastebėsite, kai sistema išsijungs, perkaitus CPU, apsauginė funkcija neleis sistemai vėl įsijungti tol, kol CPU pakankamai atvės. Deja, dažniausiai žala sistemai jau būna padaryta, todėl jūsų CPU naudojimo trukmė gerokai sutrumpėja.

Pirkdami CPU aušintuvą atkreipkite dėmesį į:

Kai ketinate pirkti CPU aušintuvą, reikia atsižvelgti į kelis dalykus. Svarbiausia sužinoti, kokio tipo yra jūsų CPU lizdas ir užtikrinti, kad įsigysite vieną geriausių šio tipo lizdui pritaikytų CPU aušintuvų. Pirkdami CPU aušintuvą galėsite rinktis iš daugybės aušintuvų tipų, todėl prieš pirkdami įsitikinkite, jog tikrai žinote, kokio tipo aušintuvas jums reikalingas.

Toliau išvardyti galimi CPU aušintuvų tipai:

  • AMD lizdui A/462
  • AMD lizdui 754/939
  • AMD lizdui AM2/AM2+/AM3+
  • „Intel“ lizdui 478
  • „Intel“ lizdui 771/775
  • „Intel LGA“ 1366/1156

Kai perkate CPU aušintuvą, ant gaminio pakuotės arba aprašymo (jeigu CPU aušintuvą  perkate internetu) bus pateiktas centrinių procesorių, su kuriais aušintuvas yra suderinamas, sąrašas. Norėdami išsiaiškinti, kuris CPU aušintuvas yra geriausias jūsų sistemos procesoriui, visada galite remtis pirkimo gidais. Kai kurie CPU veikdami įkaista labiau, taigi jiems atitinkamai reikės didesnio aušintuvo. Nesirinkite mažiausio ar pigiausio aušintuvo. Visada geriau, kai aušintuvas galingesnis, nei nepakankamas. Jeigu naudojant kompiuterį į jį patenka mažai oro, puiku turėti papildomą aušintuvą. Vasarą, kai sistema naudojama patalpoje ar kambaryje, kuris nėra tinkamai vėdinamas, sistemai aušinti gali būti reikalinga didesnė aušintuvo galia. Karštesniais mėnesiais visada galite panaudoti papildomą aušintuvą ir užtikrinti, kad per sistemą tekės pakankamas oro srautas.

CPU ventiliatoriaus įrengimas

Net ir geriausi CPU aušintuvai nepadės, jeigu neužtikrinsite tinkamo aušintuvo įrengimo. Prieš montuodami naująjį aušintuvą, visada iš pradžių užtepkite termoizoliacinės pastos. Jeigu CPU aušintuvą įsigyjate norėdami pakeisti esamos sistemos aušintuvą, atsargiai nuimkite spaustukus, kuriais aušintuvas prijungtas prie pagrindinės plokštės. Būkite atsargūs ir nesulaužykite jų. Kai išėmėte senąjį CPU aušintuvą, galite nugramdyti senąją termoizoliacinę pastą, tačiau tik tuo atveju, jeigu ji lengvai nusiima. Būkite atsargūs, nepažeiskite savo CPU. Ant CPU užtepkite termoizoliacinės pastos. Taip pat nedidelį kiekį  jos užtepkite ant apatinės aušintuvo dalies, o tada švelniai pritvirtinkite aušintuvą prie plokštės. Termoizoliacinė pasta – gero šiluminio laidumo medžiaga, susidariusiems mažyčiams oro tarpeliams tarp procesoriaus ir aušintuvo užpildyti tam, kad šilumos atidavimas būtų efektyvesnis.

Net ir geriausius CPU aušintuvus reikia reguliariai valyti. Naudodami suslėgto oro flakoną pašalinkite dulkes iš sistemos vidaus ir nuo maitinimo tiekimo bloko. Taip užtikrinsite, kad viskas tinkamai veiks bei pailginsite sudedamųjų sistemos dalių naudojimo trukmę.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *