Apple Watch. Kaip jis atrodytų jei būtų sukurtas 80-aisiais?

Ar kada susimąstėte, kaip atrodytų Apple kompanijos išmanusis laikrodis, jei jis būtų sukurtas 80-aisiais? Atsakymą pateikia Instructables.

Išmaniųjų laikrodžių mada prasidėjo santykinai neseniai. Kaip atrodytų šis įrenginys, jei Apple nuspręstų jį sukurti 80-aisiais praėjusio amžiaus metais? Galbūt gautume tokį produktą, kaip Instructables Apple II Watch.

Apple Watch II pagamino Instructables kompanija, kuri į visą šį reikalą pažiūrėjo kaip į smagią įdomybę, o ne pelno galimybę. Kodėl? Nes nemokamai paskelbė instrukciją, vadovaujantis kuria galima savarankiškai pagaminti laikrodį beveik namų sąlygomis. Kodėl beveik? Nes pagrindinė sąlyga – 3D spausdintuvo turėjimas. Įrenginio techninė specifikacija nėra įspūdinga, tačiau turbūt niekas ir nesitikėjo, kad korpusas, savo stilistika primenantis kompiuterius prieš 30 metų, pasižymės elementais, kuriuos galima būtų lyginti su šių dienų našiausiais išmaniaisiais telefonais.

appleiiwatch_2-730x487_670x447

Apple II Watch aprūpintas 1,8 colių ekranu su 160 x 128 pikselių skiriamąja geba, o jo viduje – ARM sistema su 72 MHz (!) taktiniu dažniu, taip pat 64 KB RAM ir 256 KB ROM. Apple II Watch turi 2W garsiakalbį, galini atkurti ne tik MP3. Įrenginys turi 2 microSD kortelių lizdus, pasižyminčius 2 GB talpa ir 810 mAh talpos bateriją, kuri turėtų užtikrinti įrenginio veikimą iki trijų valandų esant vienam pilnam įkrovimui. Tai labai nedaug, tačiau pažymima, jog įprastas Apple Watch didesnės apkrovos metu veikia tik šiek tiek ilgiau.

watch_p

Filmuke gerai pavaizduoda vartotojo sąsaja. Tačiau reikėtų pažymėti, kad dauguma matomų laikrodžio funkcijų tėra butaforijos. Pavyzdžiui, nuotraukų atidarymas lemia bitų žemėlapių atvaizdavimą, orų informacijos parinktis baigaisi Žemės nuotraukos rodymu, o Music pasirinkimas iš tikrųjų tėra pražydančios gėlės animacija. Šis laikrodis net nesugeba rodyti valandos, mat meniu pozicijos Clock pasirinkimo rezultatas – vieno atsitiktinai parinkto ciferblato pasirodymas. Nepaisant to, šis išmanusis laikrodis yra gana įdomus įrenginys ir gali labai sužavėti aistruolius, norinčius savarankiškai sukurti panašų prietaisą.

Šaltinis: Instructables