Antivirusinės programos

Kodėl reikia pirkti antivirusinę programinę įrangą?

Kaip gepardai ir gazelės drauge evoliucionavo didėjant apsiginklavimui, panašiai drauge vystėsi programišiai (angl. hackers) ir jų „grobis“. Gepardai ir gazelės privalėjo išmokti greičiau bėgti. Kadangi pogrindyje (nelegaliai) veikiančios organizacijos ar asmenys siekia efektyviau atakuoti jūsų kompiuterį, geriausi antivirusinės programinės įrangos pardavėjai ir toliau tobulina jūsų kompiuteriams skirtas apsaugines priemones. Tapatybės duomenų vagys lenktyniauja ginkluodamiesi ir jų pėdsakų susekti niekada nepavyks. Jeigu nuspręsite nedalyvauti lenktynėse, gepardai jus sugaus. Jeigu nenorite, kad taip nutiktų, prašome perskaityti mūsų straipsnius apie kompiuterių saugumą, ir sužinoti, kaip išsirinkti jums geriausiai tinkantį gaminį.
Nepaisant to, kad „Microsoft“ stiprina „Windows“ operacinei sistemai būdingas saugumo savybes, „Microsoft“ teigia, kad tai daroma tik siekiant pakelti minimalų apsaugos lygį klientams, kurie niekada neįsigyja kitų bendrovių siūlomos antivirusinę programinės įrangos. Deja, asmeninių kompiuterių naudotojai, kurie pasitiki „Windows“ operacinėje sistemoje integruotomis saugomu savybėmis, bus pirmosios tobulėjančių kenkėjiškų programų aukos. Netapkite viena iš jų.

Antivirusinė programinė įranga: ko reikia ieškoti
Antivirusinės programinės įrangos gaminiai neleidžia kenkėjiškoms programoms patekti į jūsų kompiuterio sistemą. Jeigu apsauginei programinei įrangai nepavyksta išvengti atakų, tada ji turi aptikti ir pašalinti kenkėjiškas programas, kurios įveikia gynybos priemones. Jeigu pradėsite analizuoti visas kenkėjiškų programų formas ir visus galimus patekimo į sistemą būdus, tai greitai suprasite, kaip tai painu ir sudėtinga. Jūs galite supaprastinti programos, apsaugančios nuo virusų, įsigijimo procedūrą, jeigu užduosite kelis pagrindinius klausimus. Kokie yra antivirusinės programinės įrangos efektyvumo įvertinimo, kurį atliko kitos bendrovės rezultatai? Kokias funkcijas, kurios patenkintų jūsų poreikius, siūlo antivirusinė programinė įranga? Ar visada prireikus ji užtikrins pagalbą? Jeigu norite gauti bent kelis atsakymus, aptarkime šiuos klausimus vienas po kito.

Efektyvumas
Geriausias būdas patikrinti, ar pardavėjo pateikiama informacija apie antivirusinės programinės įrangos efektyvumą yra teisinga, yra patikrinti, kokių rezultatų gaminiams pavyko pasiekti testavimuose, kuriuos atlieka nepriklausomos laboratorijos. Viena geriausių antivirusinių programų tyrėjų yra „AV-Test“ bendrovė, kurios laboratorijos yra Vokietijoje. „AV-Test“  šioje srityje yra laikoma labai patikima bendrove. „AV-Test“ laboratorijose yra du tuzinai serverių, kurie prijungti prie 280 darbo punktų, kur technikos specialistai simuliuoja testavimo aplinką ir atlieką analizes. Šie specialistai turi galimybę naudotis daugiau nei 50 milijonų kenkėjiškų testavimo duomenų baze. Kiekvieną dieną kenkėjiškų programų duomenų bazė pasipildo 55 000 naujų informacijos vienetų. „AV-Test“ bandymų rinkinys matuoja apsauginės programinės įrangos apsaugos lygį, taisymo ir naudojimo funkcijas. „AV-Test“ rezultatai yra objektyvūs kriterijai, į kuriuos atsižvelgiame rinkdami geriausią antivirusinę programinę įrangą.

Savybės
Dažniausiai galite pasitikėti antivirusinėmis programomis, nes jas įdiegti ir naudoti yra paprasta. Taip pat dažniausiai galite rinktis suplanuotų sistemos patikrinimų funkciją, pavyzdžiui, kai nesinaudojate kompiuteriu. Tokiu būdu išvengsite kompiuterio veikimo sulėtėjimo, kai programinė įranga naudojasi sistemos resursais.  Antivirusinė programinė įranga turi apsaugoti nuo kenkėjiškų programų įsiskverbimo į sistemą, kai jos bando atakuoti kompiuterį jums naršant internete, tikrinant elektroninį paštą, susirašinėjant žinutėmis ar naudojant prijungiamus duomenų laikymo prietaisus.  Nė viena apsauginė programinė įranga nėra tobula, todėl jeigu kenkėjiškai programai sėkmingai pavyksta patekti į kompiuterio sistemą, jūsų antivirusinė programa turi antrą galimybę apsaugoti jūsų kompiuterį aptinkant ir užblokuojant įsiveržėlį.

Pagalba ir palaikymas
Nagrinėjami pagalbos ir palaikymo savybes, užduokite sau klausimą, ar jums būtina galimybė kreiptis techninės pagalbos 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, o galbūt tiktų galimybė naudotis šiomis paslaugomis trumpesnį laiko tarpą? Kai kurie pardavėjai teikia palaikymo paslaugas elektroniniu paštu. Jeigu norite pagalbos telefonu, prieš įsigydami programinę įrangą perskaitykite mūsų apžvalgas ir sužinokite, kurie pardavėjai teikia šią paslaugą.
Kiekvieną dieną tarp kompiuterių naudotojų, kurie laikosi įstatymų, ir organizuotų programišių gaujų vyksta ginklavimosi lenktynės. Šie programišiai nuolatos sugalvoja naujų būdų. Geriausi antivirusinių programų leidėjai suteikia galimybę kovoti ir apsaugoti banko sąskaitų ir kitus privačius duomenis.