8-os kartos „Apple iPad“ – planšetinis, kurį norisi rekomenduoti kiekvienam. Apžvalga

8-os kartos iPad apzvalga

„Apple“ planšetiniai kompiuteriai savo istoriją pradėjo kaip įrenginiai visiems ir kiekvienam. Tik vėliau gamintojas pradėjo specializuotas mini, pažangesnius „Air“ ir flagmanų lygio „Pro“ serijas. O pradžioje buvo tiesiog tik „iPad“. Ir tas „paprastas“ „iPad“, pasak Varlė.lt specialistų, veikia kaip reikia ir jis puikiai tinka tiek mokymuisi, tiek darbui, tiek pramogoms ir jį tikrai lengva rekomenduoti. Kaip atrodo ir ką siūlo naujausias, jau 8-os kartos „iPad“?

Plonas aliuminio korpusas ir minimalistinis dizainas

Komplektacijoje be planšetinio kompiuterio yra laidas iš „Lightning“ į USB‑C ir USB‑C maitinimo adapteris. Išoriškai naujasis „iPad“ nesiskiria nuo praeitos kartos modelio, nes korpusas absoliučiai toks pats. Išlenkta galinio skydelio forma, platūs ekrano rėmeliai, „Touch ID“ mygtukas ir į korpusą įlieta kamera – tai atpažįstamas ir griežtas „iPad“ stilius. Įrenginys sveria 490 gramų (versija su LTE modemu – 495 g). 8-os kartos „iPad“ yra tik 7,5 mm storio ir jį labai patogu laikyti rankose gulint lovoje.

Gamintojas siūlo trijų spalvų modelius: sidabrinį, auksinį ir kosminės pilkos. Juodas ekrano rėmelis juosia tik kosminės pilkos spalvos modelį, kituose dviejuose jis baltas. Galinis dangtelis yra matinis su blizgančiu „Apple“ logotipu. Vertėtų paminėti, kad „iPad“ korpusų gamyboje „Apple“ panaudojo 100% perdirbtą aliuminį. Tiek išoriškai, tiek funkcine prasme įrenginiui tai neturi jokios įtakos, tačiau papildomi karmos taškai rūpinantis ekologija – akivaizdūs.

Galingas „A12“ procesorius

8-os kartos „iPad“ yra aprūpintas šešių branduolių „A12 Bionic“ procesoriumi. Tai svarbiausias 2020 metų „iPad“ atnaujinimas. Lyginant 7-os kartos „iPad“ su jo „A10“, „A12“ procesorius visose užduotyse yra net 40% spartesnis.

Pasak Varlė.lt specialistų, tai tikrai didelis skirtumas, kuris pastebimas net pačioje „iPadOS 14“ sistemoje. Bet kokios programėlės atidaromos žaibišku greičiu ir pretenzijų planšetinio kompiuterio veikimo greičiui paprasčiausiai nėra. Lyginant su „A10“, „A12“ procesoriaus našumas žaidimuose išaugo net du kartus. Naudotis šiuo „iPad“ – tikras malonumas! Beje, kalbant apie planšetės galingumą, verta paminėti, kad „Apple“ čia taip prideda „Neural Engine“ mašininio mokymosi ir dirbtinio intelekto privalumus, kurių dėka „iPad“ pasižymi aukšto lygio našumu dirbtinio intelekto funkcijas išnaudojančiose programose. Gamintojas siūlo du variantus: 32 ir 128 GB atminties.

Didelis ir ryškus „Retina“ ekranas

Ekranas liko tas pats. 10,2 col. įstrižainės matrica pasižymi 2160×1620 pikselių ryškumu. Matymo kampai maksimalūs, perteikiamos spalvos neiškreipiamos. Vaizdas ekrane tikrai aiškus ir ryškus. Spalvų perteikimas kažkiek gal nusileidžia „iPad Pro“ ar „iPhone 11 Pro“, tačiau tam, kad tai galima būtų pastebėti, reikia šiuos įrenginius turėti šalia ir lyginti. Planšetė pakankamai didelė, todėl su ja tikrai kiekvienam bus patogu žiūrėti filmus ir atlikti įvairias užduotis.

Dar daugiau galimybių su 1-os kartos „Apple Pencil“ ir „Smart Keyboard“ palaikymu

Šis „iPad“, kaip ir ankstesnis, veikia su pirmos kartos „Apple Pencil“. „Apple“ rašiklis net ir praėjus keliems metams išlieka puikiu įrankiu, ženkliai išplečiančiu planšetinio kompiuterio galimybes. Galima rašyti ranka pastabas, žymėti jas dokumentuose ir įvairiuose suderinamose programėlėse, piešti ir kitaip išlaisvinti savo kūrybiškumą. Tam čia jokių apribojimų nėra. „Apple Pencil“ taip pat patogu naudoti planšetinio kompiuterio valdymui vietoj bakstelėjimų pirštais.

„iPad“ yra aprūpintas „Smart Connect“ jungtimi, kuri leidžia prijungti suderinamus priedus, pavyzdžiui, klaviatūrą-dėklą „Smart Keyboard“. Ši klaviatūra reikšmingai suprastina darbą su tekstu ir leidžia jį rinkti kur kas greičiau nei naudojantis jutikline klaviatūra. „Smart Keyboard“ klavišai apsaugoti nuo skysčių ir dulkių patekimo. Taip pat šis priedas gali pasitarnauti kaip ekrano dėklas ar planšetės stovas. „Smart Keyboard“, kaip ir „Apple Pencil“ parduodami atskirai, standartinėje planšetinio

kompiuterio pakuotėje šių priedų nėra.

Tikrai ilgas autonominio veikimo laikas

Gamintojas deklaruoja, kad šis „iPad“ veikia iki 10 valandų naršant internete prisijungus prie „Wi‑Fi“ ar žiūrint vaizdo įrašus ir testavimai parodo, kad tai tikrai nėra melas. Varlė.lt specialistai pastebi, kad naudojantis planšetiniu kompiuteriu porą valandų per dieną, įkrovimo poreikis atsiranda po trijų dienų. Naujasis 20W maitinimo adapteris ir iš „Lightning“ į USB‑C laidas leidžia įkrauti planšetę labai greitai. Praktiškai nuo nulio iki 100% planšetinis kompiuteris įkraunamas per 2,5 val. Ilgas autonominio veikimo laikas tikrai svarbus, jis suteikia įrenginiui patikimumo jausmą. Ne veltui „iPad“ laikomas idealiu kelionių kompanionu.

Garsas

Verta atkreipti dėmesį, kad planšetiniame kompiuteryje gamintojas paliko 3,5 mm garso jungtį. Tiesa, komplektacijoje ausinių nėra, bet galima prijungti savo turimas laidines ausines. Nors greičiausiai 2020 metais jau daugiau žmonių naudojasi Bluetooth belaidėmis ausinėmis ir „mini jack“ jungtis atrodo kiek pasenęs dalykas, tačiau tikėtina dar nemažai žmonių šia jungtimi tikrai džiaugsis. 8-os kartos „iPad“ turi du garsiakalbius, kurie išdėstyti ten pat, kur ir „Lightning“ jungtis – ant apatinės kraštinės. Garsiakalbiai pakankamai garsūs, tačiau turint omenyje tai, kad jie yra iš vienos pusės, erdvinio efekto nėra.

Kameros

2020 metai ir koronaviruso pandemija parodė, kad priekinė kamera įrenginyje labai naudingas dalykas vaizdo pokalbių metu. Deja, šių metų „iPad“ savo kamera pasigirti ypatingai negali, ji čia kuklių 1,2 megapikselių. Galinė 8 MP kamera fotografuoja tikrai neblogai.

Apibendrinimas

8-os kartos „iPad“ yra labai patogus planšetinis kompiuteris su tikrai geru ekranu ir didelėmis galingumo atsargomis, kuris, Varlė.lt specialistų nuomone, patiks plačiajai auditorijai: tiek mėgstantiems žiūrėti filmus ir žaisti žaidimus, tiek skaityti ir naršyti internete. Galima įsigyti ir prijungti „Apple Pencil“ ir klaviatūrą, o jei norisi kažko dar daugiau, tiems „Apple“  turi „iPad Air“ ir „iPad Pro“. Kiekvienas turi savo įsivaizdavimą, ko nori iš planšetinio kompiuterio, ir savo naudojimo scenarijus, tačiau šis „iPad“ siūlo nemažai galimybių, yra patogus ir ilgai veikia.

 

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *