10 idėjų Kalėdų Seneliui: kokių dovanų šiemet labiausiai geidžia vaikai

dovanos vaikams

Kalėdinių dovanų pirkimo bumas šiemet prasideda anksčiau nei įprastai. Koronaviruso baimė skatina žmones pasirūpinti šventinėmis dovanomis saugiai – ne paskutinę savaitę prieš Kalėdas, kuomet prekybos centrai būna apgulti labiausiai, o prekių pasirinkimas – mažiausias.

 Šiais metais dėl saugumo vis daugiau žmonių renkasi dovanas internete. Kita pastebima tendencija – dovanas užsisako iš anksto, kad gautų laiku ir trokštamų prekių nepritrūktų.

 Kokios tendencijos žaislų pasaulyje 2020 metais? Kokių kalėdinių dovanų labiausiai trokšta mažieji? Ką galima pasufleruoti Kalėdų Seneliui padėti po eglute šiais metais? Prekybos centro internete Varlė.lt produkto vadovė Laura Aksomitaitė dalinasi įžvalgomis ir patarimais, į ką atkreipti dėmesį renkant svajonių dovanas vaikams.

  1. Dovana, skatinanti mąstymą ir mokanti sąžiningumo

Šiame technologijų amžiuje sudėtinga sudominti vaikus tradiciniais žaislais ir žaidimais. Kyla klausimas, kaip išsirinkti žaidimą, kuris efektyviai ir smagiai leistų atsitraukti nuo virtualaus pasaulio?

Protingas sprendimas ir puikios kalėdinės dovanos ne tik mažiesiems – stalo žaidimai. Jie ypač išpopuliarėjo karantino metu, kai visa šeima ieškojo pramogų ir veiklų kartu. Iki šiol stalo žaidimai – vieni populiariausių kalėdinių dovanų karštinėje.

Hasbro HAS Žaidimas „Monopolis: greitis“, LT

Stalo žaidimus galima suskirstyti į keletą kategorijų. Išskiriami edukaciniai, strateginiai, ekonominiai stalo žaidimai. Kiekvienas stalo žaidimų tipas yra puiki pramoga visai šeimai, o vaikų moko sąžiningo žaidimų principų, varžymosi ir komandinio darbo bei skatina mąstymą.

„Atkreipkite dėmesį į tokius stalo žaidimus, kaip vieną populiariausių pasaulyje žodžių žaidimą „Scrabble“, „Lažinkimės?“, „Monopolis“, atminties lavinimo žaidimą vaikams „Hatchy Matchy“ ar „Laivų mūšis“. Viena įdomiausių naujovių – „Monopolis greitis“, kurį sužaisite greičiau nei per 10 minučių. Šį žaidimą labai vertina tėvai, neturintys daug laiko pramogoms, bet norintys skirti kokybišką dėmesį savo vaikams“, – pastebi L. Aksomitaitė.

Kitas vertas dėmesio pasirinkimas – „Gyvenimo žaidimas“. Amerikietiškus kalnelius primenančioje kelionėje per gyvenimą laukia nuotykiai, šeima, netikėtumai ir gyvūnai! Ką pasirinksi – šeimos kelią, karjerą ar rizikingą kelią? Eidami gyvenimo keliu, žaidėjai gali pasirinkti vienokį ar kitokį gyvenimo modelį ir patirti daugybę netikėtumų, susijusių su šeima, karjera ir kitais esminiais gyvenimo momentais. Be to, šiame žaidime galima iš prieglaudos paimti gyvūnus! Ar tavo pasirinktas gyvenimo kelias pasiteisins?

  1. Serialo nuopelnas – grįžta į madą šachmatai

„Pastebėjau dar naują madą – Netflix serialo „Queen‘s Gambit“ dėka auga ir šachmatų pardavimai“, – šypsosi L. Aksomitaitė.

Šis karališkas žaidimas šachmatais vysto ne tik loginį, bet ir kūrybinį, strateginį mąstymą. Žaidžiantys šį žaidimą ugdo kantrybę, mokosi ieškoti išeičių iš įvairių situacijų, o tai ypač praverčia gyvenime.

  1. Sveiki atvykę į naujos kartos robotų kovas!  

 „Populiariais išlieka interaktyvūs ir edukaciniai žaislai. Šiemet vieni geidžiamiausių – kovojantys robotai-balionai. Naujos kartos robotai ant savo kumščių turi išsiskleidžiančius smeigtukus, o ant galvos – nuimamus akinius. Robotai gali atlikti 5 kvapą gniaužiančius veiksmus, kuriuos lydi garso efektai. Galima žaisti su draugais arba prieš kompiuterį“, – naujienomis dalinasi L. Aksomitaitė.

 

  1. Minkšti gyvūnėliai primena tikrus augintinius

Mažesniems vaikams rekomenduojami interaktyvūs minkšti žaislai „FurReal“ gyvūnėliai, primenantys tikrus augintinius ir galintys tapti geriausiais vaikų draugais. Pavyzdžiui, meškutis „Cubby“ turi naktinį režimą – skambant ramiai muzikai skleidžia miegančio gyvūnėlio garsus. „Peealots“ šunelis vizgina uodegą, geria iš buteliuko, sukioja galvą, turi pavadėlį ir netgi galima su juo išeiti pasivaikščioti.

  1. Retro žaidimai leis vaikams pajausti tėvų vaikystės skonį

Klasika tapę žaidimai: Contra, Mario, Tanks, Turtles, Robocop, Mortal Kombat, Bomberman ir dar daugelis kitų sugrįžta į jūsų vaikų gyvenimą retro klasikinio nešiojamojo žaidimų kompiuterio dėka.

„Jame yra net 400 įvairių skirtingų žaidimų, kurie leis jums sugrįžti į vaikystę arba jūsų vaikams susipažinti su tėvų laikų žaidimais. Šis nostalgijos kupinas rinkinys pradžiugins kiekvieną“, – teigia Varlė.lt produkto vadovė.

  1. Grožio salonas mažosios princesės namuose

Pirmojo karantino įvesti priverstiniai pokyčiai gražintis namuose įkvėpė ir mažąsias princeses puoštis. Jos taip pat mielai renkasi kosmetinius stalelius, plaukų šukavimo priemones, makiažo ar manikiūro priemones. Viena įdomesnių naujienų – „GoGlam“ specialus nagų dekoravimo aparatas, kuris padės kiekvienai mergaitei susikurti išskirtinį manikiūrą ir džiaugtis blizgančiais nagučiais.

„Rinkinyje – daugybė skirtingų nagų lakų ir raštų, tad mažosios princesės niekada neatrodys nuobodžiai“, – sako L. Aksomitaitė.

  1. Virtualios realybės pramogos – jau ir namuose

Šiais laikais virtualios realybės pramogos – vienos geidžiamiausių ne tik per vaikų gimtadienius. Vaikai trokšta tokių pramogų kasdien, todėl virtualios realybės akiniai, šautuvai – tai, be ko nebegali gyventi šiuolaikiniai berniukai. Naujausi žaislai bluetooth pagalba sujungiami su išmaniuoju telefonu, tad galima mėgautis įvairiausiais virtualios realybės žaidimais. Unikali patirtis, realybės pojūtis, galimybė žaisti su draugais – viskas, ko reikia ne tik berniukams.

  1. Nemirštanti klasika – LEGO rinkiniai

Jau daugybę metų LEGO kaladėlės ir rinkiniai savo populiarumu nenusileidžia net patiems išmaniausiems žaislams. Šimtai įvairių teminių grupių: nuo filmų iki klasikinių (piratai, riteriai, indėnai) motyvų.

„LEGO“ rinkiniai vis dar yra idealus dovanos sprendimas tiek berniukams, tiek mergaitėms. Tokias dovanas vaikams nebijodami apsirikti drąsiai perka ne tik tėvai, bet ir krikšto tėvai, draugai. Tai saugus pasirinkimas, kai nežinai, kaip nustebinti vaiką“, – teigia L. Aksomitaitė.

  1. Vaikai nori tapti dailininkais

Karantino metu taip pat labai išpopuliarėjo ir iki šiol savo pozicijų tarp 10 TOP geidžiamų žaislų neapleidžia įvairūs edukaciniai rinkiniai, pavyzdžiui, dailininko lagaminėlis, tapyba pagal skaičius ir spalvas, dėliones ar siuvinėjimo rinkinys.

„Tokie rinkiniai kiekvienam jaunam menininkui suteikia įkvėpimo, pasitikėjimo savimi ir parodo kelią, kaip galima ugdyti savo talentą ir pasiekti trokštamą rezultatą“, – pasakoja L. Aksomitaitė.

  1. Žaislai iš televizijos ekranų

Kalėdiniu laikotarpiu itin populiarūs žaislai, kurių gamintojai skiria daug dėmesio reklamai televizijoje ir kituose kanaluose.

„Vaikai prašo Kalėdų Senelio, kad nori tokio žaislo, kuris rodomas televizoriaus ekrane. Daug dėmesio sulaukia Barbės, šunyčiai Patruliai ir kiti interaktyvūs mieli gyvūnėliai. Mažieji ne tik rodo tėvams trokštamus žaislus, bet ir piešia juos bei siunčia laiškus Kalėdų Seneliui. Tėvams nieko kito nebelieka, tik vykdyti vaikų prašymus“, – pasakoja Varlė.lt produkto vadovė.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *