Sunku išsirinkti ?
Skaityk mūsų pirkimo gidą

Turbūt visos moterys puikiai prisimena sceną iš filmo „Titanikas“, kai laiptais nusileidžia elegancija ir prabanga alsuojanti Keit Vinslet (angl. Kate Winslet) mūvėdama ilgas, baltas aksomines pirštinaites. Et gražu, tačiau atrodo, kad šiandien tokios pirštinaitės jau seniai „išėjo iš mados“ arba tinka tik prašmatniems aukštuomenės pobūviams. Tačiau ar tikrai? Ne, tai puikus pasirinkimas norinčioms išsiskirti iš minios arba nustebinti savo mylimąjį žaisminga stiliaus detale.

Elegancija atkeliavusi iš viduramžių

Paprastai mums pirštinės asocijuojasi su apsauga nuo šalčio, tačiau kaip stiliaus detalė pirštinės išpopuliarėjo dar viduramžiais. Tiesa, tada jas mūvėdavo didikai ir svarbias pareigas visuomenėje užimantys asmenys, pavyzdžiui, teisėjai negalėdavo pradėti teismo posėdžio neapsimovę baltų pirštinių ir neužsidėję peruko. Karalių pirštinės dažnai simbolizuodavo jų galę ir turtus, kuriuo jie valdo savo rankomis, todėl jos būdavo įmantriai išsiuvinėtos  auksu ir dekoruotos tauriaisiais akmenimis.

Tuo tarpu, aukštuomenės damų pirštinaitės buvo šiek tiek kuklesnės, kadangi tuo metu svarbiausias dėmesys turėdavo atitekti šalia jos esančiam vyrui. Tiesa, riteriui padovanota ir kuklesnė pirštinaitė suteikdavo daug džiaugsmo, nes tai simbolizavo damos palankumą ir simpatiją.

Keičiantis laikams keitėsi ir mados, XVI a. sparčiai ėmė populiarėti damų suknelės trumpomis rankovėmis, todėl nenorėdamos „per daug parodyti“, moterys pradėjo mūvėti ilgas pirštines, kurios ne tik buvo elegancijos, bet ir gero skonio simbolis. Paprastai ...

Skaityti daugiau