Atsiprašome, tačiau šią prekę jau išpardavėme. Šio puslapio apačioje Jūs galite rasti rekomenduojamų panašių prekių.

Nešiojamas kompiuteris HP Compaq Presario CQ57-425SR/E300/HD 6310/15,6'' HD BV LED/cam/2GB/320GB/DVDRW FX/Wlan bgn/6C bat/DOS/Uk/Ruskey

Išsimokėtinai
1249 Lt
IŠPARDUOTA
NEMOKĖK UŽ PRISTATYMĄ
Atsiimk “Varle.lt” parduotuvėse.
ĮVERTINK:

0 iš 0 (2 Komentarų)
Išsimokėtinai
124 Lt/mėn
Pristatymas
2-4 d. d.
Garantija
n/a mėn.
PDF
Atsisiųsti
Liko tik
0 vnt.
 • Klausk apie prekę / siūlyk savo kainą
 • Lizingo skaičiuoklė
 • Aprašymas / Specifikacija
 • Komentarai (2)
 • Kainos istorija
 • Pirkimo gidas
 • Jums patiks
VARLĖ kodas
279133
Garsas
Yes
Gylis
247 mm
Grafikos plokštė
Yes
Ekrano tipas
HD
Procesoriaus tipas
AMD Brazos E300
Įstrižainė
15.6"
Baterija
6-cell
Klaviatūros kalba
EN/RUSkey
Išplėtimo prievadai
 • 3 x USB
 • VGA
 • Audio in / out
 • RJ-45
 • Tinklo plokštės tipas
  SATA HDD
  Svoris
  2.550 Kg
  Tinklas
  10/100 Mbps
  Procesoriaus greitis
  1.30 GHz
  Gamintojas
  HP
  Rezoliucija
  1366x768
  Garso ypatybės
  Altec Lansing speakers
  Bevielis tinklas
  Yes
  Tinklo plokštė
  Yes
  Ekrano įstrižainė
  Gamintojas
  Disko talpa
  Svečias
  2012-11-07
  paskutinis lauzas
  Svečias
  2012-09-26
  gaidys ne laptopas
  Svečias

  Nešiojamieji kompiuteriai

  Nusprendėte nusipirkti nešiojamąjį kompiuterį? Teisingai! Matome, kad technika vystosi labai greitai. Nešiojamieji kompiuteriai vis gerėja, tampa funkcionalesni, paprastesni naudoti, be to, pinga. Nesunku šiandien surasti nešiojamąjį kompiuterį už priimtiną kainą ir funkcijomis, prilygstančiomis stacionarių kompiuterių, be to, turintį ilgai veikiančią bateriją. Sprendžiant, kokį nešiojamąjį kompiuterį įsigyti, reikia atsakyti į tam tikrus klausimus, o neturint techninių žinių, tinkamai pasirinkti gali būti sudėtinga. Visų pirma atsiminkite, kad renkantis nešiojamąjį kompiuterį reikia atsižvelgti į savo poreikius. Tai turi būti kompiuteris, kuris pritaps prie Jūsų gyvenimo būdo, asmeninių poreikių ir bus tinkamas techninių naujovių atžvilgiu.

  Iš pradžių atsakykite į klausimą, kam Jums reikalingas kompiuteris? Jeigu norite dirbti (rašyti tekstus, atlikti skaičiavimas), žaisti nesudėtingus žaidimus, kartais žiūrėti DVD filmus, naudotis kompiuteriniais žodynais ar enciklopedijomis, tai techniniai kompiuterio parametrai neturi būti aukščiausių standartų. Išrankesnis turite būti, jeigu norite užsiimti fotografija, žaisti aukščiausio lygio žaidimus, naudotis naujausiomis grafinėmis programomis ir pan.

  Nešiojamųjų kompiuterių privalumai:

  • Užima mažiau vietos, lengvesni.
  • Mobilus – galite naudotis bet kur.
  • Estetiška išvaizda.
  • Vis geresnė kokybė.
  • Vis mažesnės kainos.

  Pirkdami nešiojamą kompiuterį atkreipkite dėmesį į:

  Yra keletas pagrindinių elementų, į kuriuos privalote atkreipti dėmesį rinkdamiesi įrangą. Tai procesorius, standusis diskas, RAM atmintis, operacinė sistema, baterija, grafinė korta, touchpad, monitorius, taip pat „Wi-Fi“ korta. Atsiminkite, kad jokia dalis pavieniui neveikia. Tik viskas kartu yra tinkamos galios ir privalumų, todėl gamintojo ir markės pasirinkimas negali būti atsitiktinis!

  Procesorius

  Kiekvieno kompiuterio širdis yra procesorius – jis atlieka pagrindinį darbą. Kad tinkamai jį pasirinktumėte, privalote apibrėžti savo poreikius. Jeigu ruošiatės naudotis sudėtingomis programomis, skaičiuoti (pvz., pažangūs inžineriniai skaičiavimai), verta investuoti į gerą ir greitą procesorių, kaip pavyzdžiui Intel Core i7 serijos. Procesoriaus greitis turi didžiulės reikšmės, jeigu ruošiatės žaisti sudėtingus žaidimus.

  Renkantis nešiojamąjį kompiuterį, reikia atkreipti dėmesį į procesoriaus darbo intensyvumą. Naršymui internete ar atliekant biuro darbus, užteks 1GHz-1.5GHz, o norint žaisti žaidimus reikia pasirinkti procesorių su aukštesniu dažnumu – apie 2.0GHz-3.0GHz. Tai pat svarbu kad procesorius būtų pagamintas naudojant naujausią architektūrą.

  RAM atmintis

  Operacinė atmintis yra specifinė elektroninė sankloda, skirta saugoti informaciją. Procesorius iš atminties skaito ir įrašo ją perskaitytą informaciją. Turite atsiminti, kad kompiuterio funkcionalumas priklauso nuo atminties, kadangi visas procesoriaus atliekamas darbas yra įrašomas atmintyje. Tai labai svarbu, jeigu norite, kad kompiuteris gerai veiktų. Dabar nešiojamuosiuose kompiuteriuose yra DDRIII (DDR3) RAM atmintis. Kasdieniam naudojimui (internetas, darbas biure, paštas ir pan.) užtenka 2-3GB atminties. Tačiau jeigu domina specialus nuotraukų apdorojimas, gerai būtų surasti bent jau 4-6GB DDRIII nešiojamąjį kompiuterį. Specialioms užduotims galima rasti modelį su 8-16GB DDRIII atmintimi. Tačiau tokią atmintį gali apdoroti tik 64 bitų sistemos. Tikrovės neatitinka pasakymas, kad didelė atmintis „užkelia“ kainas, nes yra pakankamai kompiuterių, turinčių didelę atmintį ir palankias kainas.

  Standusis diskas

  Renkantis diską reikia atkreipti dėmesį į jo talpą. Dažniausi yra kompiuteriai, turintys nuo 320 iki 1000 GB talpos diskus. Šiuolaikiškiausia technika gali turėti ir 2000 GB. Jeigu norite diske laikyti daug duomenų, filmų, MP3, svarbu atkreipti dėmesį, kad jis turėtų didelę talpą. Tai nėra svarbu, jeigu archyvas bus DVD/CD/BluRay kompaktuose.

  Be didelės talpos, svarbūs ir kiti parametrai, pvz., disko sūkiai per minutę. Standartiškai būna 5400 aps/min, 7200 aps/min bei 10800 aps/min. Svarbi ir standžiojo disko vidinė atmintis. Tai vadinamoji cache atmintis, kuri pagreitina atmintį. Paprasčiausi cache diskai yra 8 MB. Cache atminties pagrindinis tikslas yra sistemos pagreitinimas. Todėl reikia atkreipti dėmesį ne tik į standžiojo disko dydį, bet ir į kitus parametrus. Kiekvienas gamintojas pateikia informaciją, koks diskas yra nešiojamajame kompiuteryje.

  Matrica

  Daug valandų, praleistų prie kompiuterio, gali varginti, todėl svarbu pasirinkti tinkamą matricą.

  Jeigu norite, kad pasirinktas nešiojamasis kompiuteris atitiktų visus reikalavimus, turėkite omenyje du pagrindinius matricos parametrus: jos dydį ir padalijimą. Padalijimas – tai pikselių skaičius vertikaliai ir horizontaliai. Šiuolaikiniuose nešiojamuosiuose kompiuteriuose standartu laikoma 15,4 colių ekrano įstrižainė, o padalijimas – 1366x768 pikselių (šonų proporcijos 16:9). Jeigu žiūrėsite daug DVD filmų, verta paieškoti kompiuterio su didesniu ekranu.

  Verta atkreipti dėmesį į ekrano dangą. Ilgą laiką standartinėmis buvo matinės, kurių privalumas tas, kad nuo jų neatsispindėjo šviesa. Yra ir imituojančių stiklą (skirtingi gamintojai skirtingai vadina: „Crystal Brite“, „TruBrite“, „Crystal View“. Jų privalumas – geras spalvų išryškinimas ir geresnis kontrastas. Pagrindinis trūkumas, kad atspindi šviesą, todėl sudėtinga dirbti saulėtame kambaryje.

  Baterija

  Nešiojamojo kompiuterio privalumas, kad galite jį neštis bet kur. Jeigu dažnai keliaujate, atkreipkite dėmesį, kad baterija būtų patvari. Gamintojai paprastai nurodo baterijos darbo laiką, tačiau reikia turėti omenyje, kad bandymai atlikti laboratorijoje ir iš tikrųjų baterija gali tarnauti trumpiau.

  Jeigu nešiojamasis kompiuteris bus vietoje stacionaraus ir nesiruošiate naudotis jo mobilumu, tai baterijos patvarumas neturi būti svarbus rodiklis. Tačiau vis tiek būtų gerai, kad kompiuteris galėtų dirbti bent jau 2 val. be elektros. Tai reikalaujamas minimumas.

  „Touchpad“, „Track Ball“, „Track Point“

  Tai nuorodos darbui vietoje kompiuterinės pelės. Reikia nuspręsti, kuri „pelė“ bus tinkamiausia. Geriausia parduotuvėje išbandyti kiekvieną variantą. „Touchpad“ – tai stačiakampis panelis, veikiantis prisilietus, su keliais mygtukais (dažniausiai dviem), dažniausiai yra prieš klaviatūra. Tai dažniausias sprendimas.

  „Track Point“ būna nešiojamuosiuose kompiuteriuose „Lenovo IBM“. Jis yra centrinėje kompiuterio dalyje. Paspaudimas vienoje kryptyje suveikia, kad žymiklis veikia tam tikra kryptimi. Paspaudimas du kartus atitinka pelės paspaudimą du kartus. Labai svarbi klaviatūra. Daugelis mano, kad svarbiausias nešiojamojo kompiuterio klaviatūros privalumas yra jos minkštumas. Jeigu patinka tylus darbas, tai būsite patenkintas. Patikrinkite, ar pasirinkta klaviatūra turi ergonominę padėtį.

  Grafinė korta

  Nuo grafinės kortos priklauso vaizdas ekrane ir grafika (pvz., žaidimuose). Jos pasirinkimas turi būti gerai apgalvotas, nes nešiojamajame kompiuteryje jos negalima pakeisti. Tam tikros kortos skiriasi tarpusavyje greičiu bei RAM atminties dydžiu, taip pat vaizdo padalijimu bei spalvomis. Jeigu nežaisite žaidimų, tai užteks integruotos grafikos, kuri neturi savo atminties ir naudojasi kompiuterio atmintimi. Tačiau jeigu patinka kompiuteriniai žaidimai (ypač naujausi), tai reikia atkreipti dėmesį į modelius su nepriklausomomis grafinėmis sistemomis, kurios turi savo atmintį. Atkreipkite dėmesį į mobilias grafines kortas, skirtas stacionariems kompiuteriams. Turėkite omenyje, kad tada ši sistema reikalaus daugiau energijos, kas turės neigiamos įtakos nešiojamojo kompiuterio darbui, jo naudojimo laikui ir baterijai.

  DVD įrašymas

  Dalis modelių turi BluRay įrašymo sistemą „combo“, kuri įrašo tik duomenis į CD/DVD kompaktus, tačiau nuskaito ir BluRay kompaktus. Tai geras ir ekonomiškas sprendimas, jeigu nenorime archyvuoti didesnio duomenų kiekio.

  Operacinė sistema

  Daugelis gamintojų pasirūpina, kad tokia sistema būtų pakete. Jeigu pasirinksite kompiuterį su tokia sistema, nereikės išleisti papildomų pinigų jai pirkti. Atsiminkite, kad su paketu gaunate keletą papildomų programų. Tai būna antivirusinės programos, programos, įrašančios CD/DVD kompaktus (pvz., „Nero Express“) ir pan. Kai kurie gamintojai siūlo programinę įrangą.

  Sąsajos

  Sąsajos – tai galimybė prijungti kompiuterį prie kitų prietaisų. Svarbiausia, kad būtų keletas jungčių. Svarbiausios:

  • USB – dabar naudojama ir reikalinga, ja galėsite prijungti pelę, mp3 grotuvus, spausdintuvus, kameras, kitą kompiuterį. Svarbu, kad tokių jungčių kompiuteryje būtų bent dvi ar trys.
  • Korta „Wi-Fi“ – kaip vienas pagrindinių kompiuterio privalumų turi būti jo mobilumas, todėl atkreipkite dėmesį į šią kortą, kad galėtumėte naudotis belaidžiu internetu.
  • „Bluetooth“ – dar viena populiari belaidė jungtis. Naudinga, jei turite mobilųjį telefoną su tokia sistema. Tada galėsite perrašinėti duomenis iš telefono į kompiuterį arba naudoti telefoną kaip modemą ir prisijungti prie interneto.
  • IRDA – naudinga, jeigu planuojate naudotis multimedija. Leis kontroliuoti kompiuterį specialiu nuotolinio valdymo pultu. Dažnai mobilieji telefonai turi tokias funkcijas, todėl lengva susijungti su kompiuteriu.
  • LAN – leidžia prisijungti prie tinklo.
  • „TV-out“ – leidžia kompiuterį prijungti prie televizoriaus.
  • Modemas – leidžia prisijungti prie kitų kompiuterių pasinaudojant telefono ryšiu.
  • „Fire-Wire“ – tai vadinamoji greitoji transmisija. Reikalinga, jeigu norėsite, pvz., perrašinėti duomenis iš kameros. Taip pat naudojama keičiantis duomenimis.
  • Lizdas PCMCIA – reikalingas, jeigu norite pakeisti savo nešiojamojo kompiuterio funkcionalumą, pvz., įdėti papildomą atminties kortą.
  • Lizdas HDMI – šis lizdas vis populiarėja ir pakeičia lizdą „TV-out“. Leidžia prijungti televizorių arba kitą įrangą.
  • Kortų atmintinių skaitytuvas – jeigu turite skaitmeninį fotoaparatą, pasistenkite išsirinkti kompiuterį su kortų atmintinių skaitytuvu. Dėl jo kompiuteris nuotraukas galės nuskaityti bet kurioje vietoje.

  Pagrindinė taisyklė: kuo daugiau sąsajų, tuo geriau. Tai smulkūs elementai, į kuriuos daugelis neatkreipia dėmesio.

  Nešiojamojo kompiuterio svoris

  Tai parametras, kuris vieniems yra antraeilis, o kitiems – labai svarbus. Gamintojai dažniausiai nurodo kompiuterio svorį, tačiau reikia patikrinti, ar tai kompiuterio svoris be baterijos ar kartu su ja. Atsiminkite, kad kiekviena smulkmena yra svarbi! Kuo daugiau funkcijų, kuo geresni techniniai parametrai, tuo didesnis svoris. Žinoma, yra išimčių, tačiau jos labai brangios. Standartiškai nešiojamieji kompiuteriai sveria nuo 1.4 iki 3.8 kg.

  Šio prietaiso vartotojai dažniausiai skirstomi į dvi grupes: tuos, kurie kompiuterį naudoja namuose, ir tuos, kurie su juo keliauja, dirba kitose vietose. Pasvarstykite, kokiai grupei priklausote. Jeigu ketinate kompiuterį dažnai nešiotis, svarbu, kad jis būtų lengvas. Naujausi tyrimai rodo, kad vartotojai pageidauja lengvo, su visais naujausiais techniniais parametrais ir kuo ilgiau be elektros veikiančio nešiojamojo kompiuterio. Gamintojai varžosi, kad kuo geriau atitiktų šiuos reikalavimus. Nešiojamieji kompiuteriai su „Intel Centrino 2“ technika užtikrina gerą vaizdą ir greitą darbą. Ar jie atitinka kliento poreikius, tai jau spręsti Jums.

  Darbo kultūra

  Klientai dažnai pamiršta, kokia svarbi nešiojamojo kompiuterio darbo kultūra. Tai kompiuterio skleidžiamas triukšmas bei temperatūra, iki kurios jis įšyla. Atkreipkite dėmesį į jo garsą ir vėdinimo įrangą. Paieškokite informacijos internete arba susiraskite dominantį modelį parduotuvėje ir paprašykite jį išbandyti. Atkreipkite dėmesį į USB jungtis, kurios dažnai būna per arti viena kitos, todėl tam tikros technikos nepavyks prisijungti vienu metu. Jeigu planuojate kompiuterį dažnai nešiotis, patikrinkite, kokias jis turi jungtis. Tai elementai, kurie dažniausiai sugenda.

  Turite žinoti, kad ne visus kompiuterio elementus galėsite pakeisti naujais. Nėra problemų, jeigu kalbame apie bateriją, standųjį diską, „Wi-Fi kortą“. Jeigu reikia, galima pakeisti ir procesorių, tačiau jau čia reikės specialistų pagalbos. Pakeisti negalima grafinės kortos ir monitoriaus. Siūlome atkreipti ypatingą dėmesį į šiuos du elementus perkant kompiuterį. Turėkite omenyje, kad pardavėjas turi duoti bent vienerių metų garantiją. Kuo ilgesnis garantijos laikas, tuo geriau. Sužinokite, kokios garantijos sąlygos. Geras sprendimas yra sistema „Door-to-Door“ – įvykus gedimui, išsiunti kompiuterį gamintojui jo sąskaita. Suremontuotas jis atsiunčiamas atgal nemokamai. Patikrinkite kokioje šalyje yra taisykla, kad vėliau netektų ilgai laukti.

  DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  Ar nešiojamasis kompiuteris gali visiškai pakeisti stacionarų kompiuterį?

  Tikriausiai teko susidurti su nuomone, kad nešiojamieji kompiuteriai yra gražesni ir mobilesni, tačiau techninių parametrų atžvilgiu stacionarūs kompiuteriai yra geresni. Prieš kelerius metus tai buvo tiesa, nešiojamųjų kompiuterių techniniai parametrai buvo menkesni, o kainos aukštos. Šiandien situacija pasikeitė. Atsiranda vis naujesnių, geresnių nešiojamųjų kompiuterių, o jų kainos krenta. Patys pigiausi nešiojamieji kompiuteriai gali nusileisti stacionariems kompiuteriams, tačiau ne visi. Tam tikros papildomos programos šį skirtumą gali kompensuoti.

  Kuris gamintojas geriausias?

  Yra keletas įmonių, kurios gamina aukščiausio lygio įrangą. Tarp jų nėra vieno lyderio. Kiekviena gamina ir aukščiausio lygio techniką, ir paprastesnę (pvz., „Asus“, „HP“, „Dell“, „Toshiba“, „Acer“, „Samsung“ ir pan.). Visa tai tam, kad klientas rastų sau tinkamą variantą. Iš pradžių atkreipk dėmesį į parametrus, o tik vėliau į gamintoją!

  Kaip su dalių pakeitimu?

  Daugelį nešiojamojo kompiuterio dalių galima pakeisti. Reikia turėti omenyje, kad tai negalioja grafinei kortai, matricai, klaviatūrai. Todėl perkant įrangą reikia atkreipti dėmesį į šiuos elementus.

  Kiek pinigų skirti nešiojamajam kompiuteriui?

  Nešiojamųjų kompiuterių kainos palengva mažėja. Jeigu ši įranga skirta darbui biure ar naršymui internete, nėra reikalo mokėti didelių sumų, nes visomis jo funkcijomis nesinaudosi. Atsiminkite, kad nešiojamasis kompiuteris po dvejų metų gali būti jau pasenęs. Tačiau jeigu planuojate atlikti sudėtingus darbus, dirbti su grafinėmis programomis, tai taupyti neverta. Galioja paprasta taisyklė: kuo brangesnis, tuo geresnės kokybės.

  Žodynėlis

  Akumuliatorius – nešiojamojo kompiuterio akumuliatorių rūšys.

  Akumuliatorių darbo laikas – kaip ilgai kompiuteris galės veikti be elektros energijos.

  Standusis diskas – disko atmintis, kuri leidžia įrašyti duomenis be jų praradimo, po to kai, išjungiamas kompiuteris.

  Grafika – programa, leidžianti sujungti tekstą su paveikslu.

  Sąsajos – nešiojamojo kompiuterio jungtys.

  Komunikacija – duomenų keitimas tinkle.

  Garso korta – korta, skirta garso klausymui bei įrašymui.

  Grafinė korta – korta, skirta vaizdo rodymui ir bendradarbiavimui su monitoriumi.

  Duomenų saugojimas – kompiuterio duomenų saugojimo būdas.

  Optinis varytuvas – sistema, nuo kurios priklauso optinio disko veikla.

  Nominalus padalijimas – punktų skaičius tiek horizontaliai, tiek vertikaliai vaizdo plotmėje.

  Programa – programa arba programų rinkinys (sistema), kuri leidžia naudotis kompiuteriu ir jo vidiniais įrankiais.

  Atmintis – RAM atmintis megabaitais.

  Operacinė atmintis – pagrindinė duomenų laikmena, kuri saugo visą arba dalį atliekamų veiksmų funkcijų.

  Procesorius – pagrindinis kompiuterio elementas, nuo kurio priklauso kompiuterio greitis, gaunantis duomenis iš atminties, juos interpretuojantis ir atliekantis kaip uždavinius.

  Ekrano įstrižainė – ekrano parametrai, išreikšti coliais (1 cal = 2,54 cm); ekrano dydis toks pats, kaip ir kompiuterio dydis.

  Operacinė sistema – pagrindinių kompiuterio programų sistema.

  Svoris – nešiojamojo kompiuterio svoris be baterijos.

  Dydis – nešiojamojo kompiuterio matmenys.

  Maitinimo elementas – baterijos arba akumuliatoriaus rūšis.

  Komentarai

  Ar norite papildomos garantijos ?


  Ačiū, ne. Taip