YouTube filmukų redagavimas

2014-09-29 | Autorius: computeractive | Kategorija: IT Pamokos

REDAGUOK FILMUKUS SU SPECIALIAIS YOUTUBE ĮRANKIAIS

Supažindiname su naujomis YouTube vaizdoredagavimo savybėmis

 

 

Jei nori savo vaizdo įrašais pasidalyti su kitais, tuomet YouTube
tinklalapis yra ta vieta, kurioje tai galima padaryti greitai ir
paprastai. Kadangi daugelis vaizdo redagavimo programų
yra sudėtingos, dauguma žmonių į YouTube tinklalapį įkelia
nesutvarkytus ir nepagražintus vaizdo įrašus.
YouTube jau kurį laiką siūlo pasinaudoti paprastais vaizdo redagavimo
įrankiais – visiškai neseniai jie tapo dar geresni. Šie įrankiai
veikia greitai, norint jais pasinaudoti nereikia jokių specialių žinių,
tačiau jų pakanka atlikti pagrindinius veiksmus – vaizdo įrašą apkarpyti,
pasukti, pakeisti spalvas ar pan. Arba, jei skubi, YouTube siūlo
pasinaudoti automatizuotu pasirinkimu – apie visą tai ir papasakosime
šiose „Dirbtuvėse“.

Jei nori savo vaizdo įrašais pasidalyti su kitais, tuomet YouTubetinklalapis yra ta vieta, kurioje tai galima padaryti greitai irpaprastai. Kadangi daugelis vaizdo redagavimo programųyra sudėtingos, dauguma žmonių į YouTube tinklalapį įkelianesutvarkytus ir nepagražintus vaizdo įrašus.YouTube jau kurį laiką siūlo pasinaudoti paprastais vaizdo redagavimoįrankiais – visiškai neseniai jie tapo dar geresni. Šie įrankiaiveikia greitai, norint jais pasinaudoti nereikia jokių specialių žinių,tačiau jų pakanka atlikti pagrindinius veiksmus – vaizdo įrašą apkarpyti,pasukti, pakeisti spalvas ar pan. Arba, jei skubi, YouTube siūlopasinaudoti automatizuotu pasirinkimu – apie visą tai ir papasakosimešiose „Dirbtuvėse“.

 

 

1. Žingsnis

ATSIDARYK SAVO INTERNETO naršyklės langą ir apsilankyk YouTube tinklalapyje – www.youtube.com. Jei jau turi YouTube paskyrą, puslapio viršuje spausk Sign In nuorodą, įvesk savo vartotojo vardą, slaptažodį ir spausk Sign In mygtuką. Jei YouTube tinklalapyje lankaisi pirmą kartą, puslapio viršuje spausk Create Account nuorodą, kad susikurtum naują YouTube paskyrą. Registracija paprasta, jos metu vadovaukis ekrane pateikiamomis instrukcijomis.

2. Žingsnis

PRISIJUNGĘS PRIE ASMENINĖS YouTube paskyros, puslapio viršuje spausk Upload nuorodą ir geltoną Upload video mygtuką. Pasinaudok atsidariusiu Windows Explorer dialogo lango, kad kompiuterio standžiajame diske surastum norimą įkelti vaizdo failą. Pasirinkęs failą, spausk Open mygtuką ir luktelėk, kol vaizdo įrašas bus perkeltas į tinklalapį – laikas priklausys nuo failo dydžio ir trukmės, taip pat Tavo interneto greičio.

3. Žingsnis

KOL FAILAS BUS keliamas į tinklalapį arba kai jis jau bus perkeltas, užpildyk vaizdo įrašo aprašymo formą. Pagal numatytuosius nustatymus vaizdo įrašui yra suteikiamas toks pat kaip failo pavadinimas, tačiau rekomenduojame jį pakeisti, papildomai įvesti aprašymą ir nurodyti susijusias žymes (kurios ateityje padės tinklalapyje paprasčiau surasti vaizdo įrašą). Pasinaudok Category išplečiamuoju meniu, kad pasirinktum vaizdo įrašo kategoriją. Privacy skyriuje gali pasirinkti, ar vaizdo įrašas turėtų būti viešas ar privatus.

4. Žingsnis

KAI VAIZDO ĮRAŠAS bus perkeltas į tinklalapį ir tinkamai aprašytas, puslapio viršuje atsiras žalia juostelė. Taip pat bus pateikta nuoroda į įkeltą vaizdo įrašą. Nuorodos dešinėje pusėje spausk Edit this video nuorodą, kad naujame interneto naršyklės skirtuke atsidarytų YouTube redagavimo langas. Naujo lango apačioje bus vaizduojamos dvi vaizdo įrašo kopijos: kairėje – originali medžiaga, dešinėje – redaguota.

5. Žingsnis

SIEKDAMAS GREITŲ IR paprastų rezultatų, virš peržiūros lango spausk I‘m Feeling Lucky mygtuką. Tai veikia tarsi I‘m Feeling Lucky mygtukas Google paieškos puslapyje, tačiau šiuo atveju YouTube pamėgins automatiškai pašalinti dažniausias vaizdo medžiagos problemas (pagerinti apšvietimą ar spalvas). Jei gauti rezultatai Tau patinka, puslapio dešinėje pusėje spausk Save mygtuką. Kitu atveju, norėdamas pamėginti vaizdo įrašą pagerinti pats, spausk Revert to Original mygtuką.

6. Žingsnis

PERĖJĘS Į QUICK Fixes skirtuką, norėdamas apkarpyti vaizdo įrašą, spausk Trim mygtuką. Pasinaudok po peržiūros langu esančia laiko juosta, kad pažymėtum redaguoto vaizdo įrašo naują pradžią ir pabaigą, t. y. reikalinga vaizdo medžiaga turėtų likti viduryje. Norėdamas apkirpti vaizdo įrašą, spausk Done mygtuką. Sugrįžęs į Quick Fixes skirtuką, jei reikia, pasinaudok dviem vaizdo pasukimo mygtukais, kad pasirinktum teisingą vaizdo pateikimą.

7. Žingsnis

JEI NUFILMUOTAS VAIZDAS labai dreba, spausk Stabilise mygtuką. I‘m Feeling Lucky mygtuko dešinėje pusėje yra pateikiami keturi mygtukai, kurie leidžia pakeisti apšvietimo, kontrasto, spalvų sodrumo ir temperatūros nustatymus. Norėdamas pakeisti vieną iš šių nustatymų, pirmiausia paspausk atitinkamą mygtuką ir pasinaudok pasirodžiusiu slankikliu. Keičiant nustatymą, pokyčiai bus vaizduojami peržiūros lange.

8. Žingsnis

YOUTUBE REDAGAVIMO ĮRANKIAI vaizdo įrašams gali pritaikyti specialius efektus. Viršutiniame kairiajame puslapio kampe perėjęs į Effects skirtuką peržiūrėk galimus filtrus. Sumažinti vaizdai leidžia pamatyti, kaip atrodys vaizdo įrašas, pritaikius tam tikrą efektą. Norėdamas pritaikyti patikusį efektą, paspausk efekto sumažintą paveikslėlį. Jei persigalvosi, efektą pašalink paspausdamas atitinkamą Applied mygtuką.

9. Žingsnis

NORĖDAMAS PAKEISTI ORIGINALŲ vaizdo įrašo garso takelį, pereik į Audio skirtuką. Paspausk kairėje pusėje esantį Get recommended tracks mygtuką, kad išvystum, YouTube manymu, Tavo įrašui tinkamų dainų sąrašą. Paspausk dainos pavadinimą, kad peržiūrėtum vaizdo įrašą su nauju garso takeliu. Pamėgink pasirinkti kitą dainą arba spausk Revert to original audio mygtuką, kad vaizdo įrašui sugrąžintum originalų įgarsinimą. Norėdamas surasti panašios trukmės dainą, dešinėje lango pusėje pažymėk varnelę ties Only show songs of a similar length to this video.

10. Žingsnis

PAKEITĘS VISUS REIKIAMUS nustatymus, išsaugok vaizdo įrašą ir pasidalink juo su draugais. Norėdamas išsaugoti pakeitimus ir perrašyti originalų vaizdo įrašą, viršutiniame dešiniajame puslapio kampe spausk Save mygtuką ir OK. Alternatyviai, norėdamas originalų vaizdo įrašą išsaugoti kartu su redaguotu įrašu, paspausk rodyklę šalia Save mygtuko, pasirink Save As ir įvesk naujo vaizdo įrašo pavadinimą.