Turėk geresnį skaičiuotuvą

2014-08-13 | Autorius: computeractive | Kategorija: IT Pamokos

Įdiek Windows skaičiuotuvo alternatyvą

 

Jei Tave erzina Windows skaičiuotuvo apribojimai, išmėgink nemokamą alternatyvą.

 

Skaičiuotuvo programa, esanti Windows 7 ir Vista sistemoje, yra gana gera. Kita vertus, ta, kuri buvo platinama kartu su Windows XP, yra labai ribota. Nors ji siūlo praplėstą formulių režimą, Microsoft Windows Calculator programai trūksta naudingų papildomų savybių. Pavyzdžiui, negalima pakeisti programos lango dydžio, negalima išsaugoti skaičiavimų.

Šiose trumpose „Dirbtuvėse“ mes panagrinėsime alternatyvą, kuri pasižymi Windows Calculator programos paprastumu, tačiau siūlo keletą papildomų ir naudingų funkcijų. Ji, pavyzdžiui, saugo visų skaičiavimų istoriją. Vėliau šie duomenys gali būti persiųsti ir išsaugoti tekstiniame faile, kad jais būtų galima pasinaudoti kitose programose.

Moffsoft Freecalc yra mažas, nemokamas ir naudingas Windows Calculator pakaitalas. Skaityk toliau ir sužinosi kaip juo naudotis.

 

1 žingsnis...

 

Pirmiausia pasakysime, kad Moffsoft Freecalc veikia taip pat puikiai Windows 7 ar Vista sistemoje, kaip ir XP, tačiau naujosios operacinės sistemos turi pagerintą Windows Calculator versiją, tad ši alternatyva nėra būtina. Atidaręs savo naršyklės langą, adreso laukelyje įvesk www.snipca.com/x1700 ir spausk Enter. Atsidarius svetainės puslapiui, greta Moffsoft Freecalc antraštės spausk Site2:Moffsoft nuorodą, kad atsisiųstum programos įdiegimo failą. Jei ekrane pasirodys File Download Security Warning dialogo langas, spausk Save mygtuką ir pasirink, kur failas turėtų būti išsaugotas, pavyzdžiui, Windows darbalaukį. Firefox vartotojai turėtų pasirinkti Save File, kad įdiegimo failas būtų išsaugotas numatytame Firefox naršyklės atsisiuntimų kataloge.

2 žingsnis...

 

Dabar surask ir kairiuoju pelės mygtuku dukart paspausk atsiųstą failą, kad pradėtum Moffsoft Freecalc programos įdiegimą. Vadovaukis vedlio lange pateikiamomis instrukcijomis, perskaityk bei sutik su programos naudojimosi taisyklėmis ir nekeisk numatytųjų nustatymų. Kiekviename žingsnyje spausk Next, vėliau — Install mygtuką. Paskutiniame dialogo lange įsitikink, kad ties Launch Moffsoft Freecalc langu yra pažymėta varnelė, ir spausk Finish mygtuką, kad užbaigtum skaičiuotuvo programos diegimą ir ją paleistum.

3 žingsnis...

 

Matai Freecalc programos langą. Jis beveik nesiskiria nuo Windows Calculator — vis dėlto tai tik skaičiuotuvas, kuris turi keletą papildomų savybių. Tu gali pakeisti skaičiuotuvo lango dydį, jei nori, jis gali būti vaizduojamas per visą ekraną. Tai daroma lygiai taip pat kaip ir paprastame programos lange: su pelės žymekliu užeik ant lango krašto arba apatinio dešiniojo kampo, palauk, kol pelės žymeklis vaizduos dvipusę rodyklėlę, ir paspaudęs kairįjį pelės mygtuką pakeisk lango dydį. Mes padidinome Freecalc skaičiuotuvo langą, todėl dabar lengviau įžiūrėti skaičius. Norėdamas sugrąžinti numatytąjį skaičiuotuvo lango dydį, atverk Edit meniu ir pasirink Reset Size komandą.

4 žingsnis...

 

Pati naudingiausia Freecalc skaičiuotuvo savybė yra ta, kad galima išsaugoti atliktus skaičiavimus. Ši funkcija yra įjungta pagal numatytuosius nustatymus, todėl norėdamas pamatyti jos veikimą, tiesiog padaryk kelis skaičiavimus. Netrukus tai bus pavaizduota dešinėje skaičiuotuvo pusėje.

5 žingsnis...

Kai šis langas prisipildys, jame atsiras slankiklis, kuris leis sugrįžti ir peržiūrėti anksčiau darytus skaičiavimus. Norėdamas pasinaudoti skaičiumi iš išsaugotų duomenų, paspausk jį dukart kairiuoju pelės mygtuku, kad jis atsirastų skaičiuotuvo skaičių laukelyje. Norėdamas visus išsaugotu skaičiavimus nukopijuoti į Windows iškarpinę, atverk Edit meniu ir pasirink Copy. Alternatyviai šie skaičiavimai gali būti išsaugoti (kaip tekstinis failas) atvertus File meniu ir pasirinkus Save. Atsidariusiame dialogo lange pirmiausia įvesk failo pavadinimą ir dar kartą spausk Save. Norėdamas išvalyti langą, Freecalc skaičiuotuvo lange spausk CT mygtuką.

6 žingsnis...

Jeigu skaičiuotuvu naudojiesi nuolat, gali nustatyti, kad Freecalc programa pasileistų kartu su Windows sistema — Options meniu pažymėk varnelę ties Run on Startup. Vis dar būdamas Options meniu, atkreipk dėmesį, kad pažymėjus varnelę ties Tray Icon parinktimi, Freecalc skaičiuotuvo piktograma bus vaizduojama Windows įspėjimų srityje. Pavyzdyje matai, kad pasinaudojus šiuo meniu galima pakeisti ir skaičiuotuvo spalvų schemą.