Žoliapjovės

Kiemo darbai gali būti žymiai paprastesni, jeigu turite tinkamą vejapjovę(žoliapjovę). Rinkitės vejapjovę, kuri geriausiai atitinka jūsų poreikius, ir savo veją galėsite nupjauti ir sutvarkyti akimirksniu. Sunkiausia renkantis vejapjovę yra tai, kad reikia suderinti tokius aspektus kaip jūsų turimas biudžetas, kiemo/sodo dydis ir norima įrenginio galia. Varle.lt siūlo puikias vejapjoves, kurios pagal tipą skirstomos į keturias pagrindines kategorijas: benzinines vejapjoves, elektrines vejapjoves (su maitinimo laidu ir belaides), mechanines vejapjoves ir vejapjovės – robotai.

Vejapjovių variantai

Benzininės žoliapjovės. Šio tipo vejapjovės yra vertinamos dėl savo galios bei rekomenduojamos aukštos ir tankios žolės pjovimui. Mūsų vejapjovėse įmontuoti 4 taktų varikliai, kurie veikia tyliau nei 2 taktų varikliai, be to, jie mažiau teršia aplinkai. Kadangi alyva ir benzinas ne sumaišomi, o išlieka atskiri, nebereikia iš anksto maišyti degalų ir taip išvengiama šio nemalonaus darbo. Benzininėms vejapjovėms yra reikalinga periodinė priežiūra – tik tokiu būdu galėsite užtikrinti maksimalų įrenginio efektyvumą.

Savaeigės benzininės vejapjovės. Naudojant šio tipo vejapjovės žolė pati savaime nenusipjaus, tačiau šio tipo įrenginiai yra kitas maksimaliai efektyvus pasirinkimas. Savaeigė benzininė vejapjovė gali sumažinti žolės pjovimo darbų trukmę bei nuovargį, nes jums nebereikės stumti įrenginio. Tai protingas sprendimas, jeigu turite sveikatos problemų arba nenorite pernelyg ilgai dirbti saulėje. Galite rinktis iš dviejų pagrindinių pavarų sistemų. Priekinių varančiųjų ratų (FWD) vejapjovės yra manevringesnės pjaunant žolę aplink medžius ir gėlių lysvių, o taip pat pasižymi geru sukibimu su lygiu paviršiumi. Galinių varančiųjų ratų (RWD) sistema garantuoja maksimalų sukibimą su paviršiumi bet kokio tipo vietovėje ir ant tankios žolės. Taip pat galite rinktis vejapjovių su įvairiais greičiais modelius.

Elektrinės vejapjovės. Elektrinės vejapjovės yra lengvos, jas nesunku užvesti ir lengva prižiūrėti. Šio tipo vejapjovės idealiai tinka visiems sodo darbams. Net ir toliausius kampelius padeda pasiekti 100 colių ilgio ilginamasis laidas.

Belaidės vejapjovės. Belaidės vejapjovės yra patogios, nes jums nebereikės važinėjant vejoje nerimauti dėl maitinimo laido ir pavojaus jį nupjauti.  Belaidėse vejapjovėse yra naudojamos įkraunamos baterijos, kurios leidžia pjauti žolę 45-60 minučių. Jeigu įsigysite antrąją bateriją, žolės pjovimo darbus galėsite atlikti ilgiau. Sodo įrankių baterijas galima naudoti keliems prietaisams. Jeigu viena baterija išsikrauna, jūs paprasčiausiai ją pakeičiate kita, pilnai įkrauta baterija.

Vejapjovės su ličio baterija. Priešingai nei švino rūgšties baterija, kuri nuo naudojimo brandžios palaipsniui praranda galią, ličio baterijos išlaiko visą galią tol, kol baterija pilnai ištuštinama. Taip pat ličio baterijos yra greičiau įkraunamos ir lengvesnės nei švino rūgšties baterijos.

Mechaninės vejapjovės. Dėl žirklinio geležčių veikimo užtikrinamas geresnės kokybės pjovimas nei naudojant benzinines ar elektrines vejapjoves, nes žolė nupjaunama arčiau paviršiaus.  Mechaninė vejapjovė yra aplinką saugantis pasirinkimas, be to, šio tipo vejapjovės yra ekonomiškos, lengvos, reikalauja labai mažai priežiūros.  Dėl mūsų naujųjų mechaninių vejapjovių su bekontaktėmis geležtėmis  šis pasirinkimas tampa dar labiau patrauklus. Nekontaktinių geležčių sistema ilgiau išlieka aštri ir užtikrina lengvesnį vejapjovės stūmimą bei reikšmingai sumažina skleidžiamo triukšmo lygį.

Vejapjovės – robotai. Tobulai tinka tiems, kurie nori gražios vejos, bet nenori ar neturi laiko jos pjauti, nes šiuolaikinius robotus galima reguliuoti, jie turi laikmačius bei jutiklius, kurie yra skirti mažesniam ir dažnesniam pjovimui bei užtikrina, kad kiekvieną dieną bus galima grožėtis puikia veja. Vejapjovės-robotai dažniausiai, įsikrauna automatiškai, tyliai dirba ir turi unikalius lanksčius plieninius ašmenis, neišmeta į orą CO2 bei nereikia rinkti jokių žolės nuopjovų, kadangi nupjauta žolė yra grąžinama tiesiai į vejos šaknų sistemą, ir tampa puikiomis natūraliomis trąšomis.

 

Vejapjovę rinkitės pagal savo kiemo poreikius

Apsispręsti padės jūsų kiemo/sodo plotas bei teritorijos tipas.

 • Mažesnis nei 750 kvadratinių metrų plotas. Rinkitės mechaninę vejapjovę. Taip pat galite rinktis elektrinę vejapjovę.
 • Nuo 750 iki 10 00 kvadratinių metrų plotas. Rinkitės belaidę elektrinę vejapjovę (rekomenduojama drauge įsigyti ir 2-ąją bateriją). Taip pat galite rinktis benzininę vejapjovę.
 • Daugiau nei 10 00 kvadratinių metrų plotas. Rinkitės savaeigę benzininę vejapjovę.
 • Nelygus paviršius. Rinkitės vejapjovę su aukštais ratukais.
 • Kalvos. Rinkitės savaeigę benzininę vejapjovę.
 • Vingiai/kliūtys. Šiuo atveju galite rinktis savaeigę vejapjovę: priekiniai varantieji ratai užtikrina geresnį manevringumą nei galiniai varantieji ratai. Vejapjovė su ratukais rekomenduojama plotams aplink medžius, krūmus tvarkyti, o taip pat sodo darbams.
 • Aukšta arba tanki žolė. Šio tipo žolei NEREKOMENDUOJAMA naudoti mechaninės vejapjovės.. Geriau rinkitės Trimerį.

 

Vejapjovių palyginimas

Korpuso dydis. Kuo didesnis yra vejapjovės korpusas, tuo didesnis bus pjovimo plotis ir tuo greičiau galėsite atlikti žolės pjovimo darbus. Tačiau nepamirškite – kuo platesnė yra jūsų vejapjovė, juo sunkiau bus ja manevruoti aplink krūmus ir kitas jūsų vejoje esančias kliūtis. Taip pat įsigijus platesnę vejapjovę jos laikymui reikės daugiau vietos.

Varikliai

 • 4 taktų: alyva ir benzinas yra pilami atskirai, nereikalingas išankstinis sumaišymas.
 • Tūrio kubiniais centimetrais ir arklio galių palyginimas: kubiniai centimetrai nurodo vejapjovės variklio litražą, o tuo tarpu arklio galios žymi variklio galią. Apskritai, kuo didesnis variklio litražas, tuo galingesnis jis bus. Kubinių centimetrų specifikacija naudojama ne tik benzininėms vejapjovėms, bet ir žoliapjovių bei grandininių pjūklų aprašymuose. Kubiniai centimetrai yra pramonės standartas, naudojamas variklių matavimui.
 • Elektrinis užvedimas: variklis užvedamas pasukant raktą.
 • Užvedimas rankiniu starteriu: dar vadinamas „užvedimu virve“.
 • OHV: viršutiniai („overhead“) vožtuvai (vožtuvai išdėstyti V forma, juos judina galvutėje esantis kumštinis velenas). Šis variklių dizainas yra efektyvesnis, užtikrina ilgesnę vožtuvų eksploatavimo trukmę bei geresnę degalų ekonomiją.

Savybės

 • Stumiama vejapjovė: nesumaišykite šios vejapjovės su rankine vejapjove. Tai benzininė vejapjovė, kuri nėra savaeigė.
 • Mechaninė vejapjovė: dar vadinama rankine vejapjove.
 • Mulčiavimas: tai susmulkinta žolė, kuri grąžinama į veją kaip natūrali trąša. Taigi jums nebereikia rinkti nupjautos žolės į maišą ar jos grėbti.
 • Vejapjovės gale tvirtinamas surinkimo maišas: į šį maišą surenkama nupjauta žolė, kurią galima panaudoti kompostui. Užtikrina tvarkingą veją. Vejapjovės su gale tvirtinamu maišu yra siauresnės, todėl manevringesnės nei vejapjovės su šone tvirtinamu maišu.
 • Šoninis išmetimas: nupjauta žolė yra paskirstoma ant vejos. Šio tipo vejapjovės geriausiai tinka vejoms, kuriose yra mažai kliūčių, o taip pat idealiai nupjauna aukštą žolę. Kai kurios vejapjovės turi galinę žolės išmetimo angą. Tokiu atveju nupjauta žolė išmetama į šoną ant vejos iš galinės vejapjovės pusės.

Mulčiavimo privalumai

Patyrę sodininkai žino, kad mulčiavimas yra vienas geriausių dalykų dirvai ir augalams. Tai gali būti naudinga ir jūsų vejai. Tokiu atveju geriausia rinktis vejapjovę su mulčiavimo funkcija.
Organinis mulčias, pavyzdžiai, nupjauta žolė, gali padėti pagerinti dirvą, nes pūdama nupjauta žolė padidina organinių medžiagų kiekį. Tai padeda mažinti piktžolių augimą. Taip pat taip išlaikoma drėgmė, taigi sumažinamas išgaravimas ir stabdoma dirvos erozija.

Vejapjovėjse su mulčiavimo funkcija žolė yra smulkiai susmulkinama ir paliekama ant vejos, kad suirtų. Jums ne tik nebereikės rinkti ir grėbti nupjautos žolės – mulčiavimo dėka rečiau prireiks laistyti veją.

Žolės pjovimo patarimai ir vejapjovių priežiūra

 • Būkite sumanūs, užtikrinkite savo saugumą: prieš atlikdami priežiūros darbus, visada ištraukite elektrinės vejapjovės kištuką iš elektros lizdo arba atjunkite benzininės vejapjovės uždegimo žvakę.
 • Reguliariai tikrinkite geležtes, įsitikinkite, kad nėra pažeidimų ir kad geležtės yra pakankamai aštrios.
 • Nuo pjovimo korpuso pašalinkite atplaišas ir nupjautą žolę.
 • Užtikrinkite, kad starterio laidai yra geros naudojimui būklės.
 • Sutepkite judančias detales, įskaitant ratus.
 • Kasmet patikrinkite uždegimo žvakes.
 • Kiekvieną sezoną keiskite alyvą.
 • Įkraunamas baterijas laikykite patalpoje, ypač žiemą.