Žadintuvai

Daugeliui paprastas pastatomas žadintuvas atrodo atgyvena, o kam jo reikia, kai tokią funkciją turi net ir pats paprasčiausias ir primityviausias mobilusis telefonas. Tačiau labai lakią fantaziją turintis amerikietis, programinės įrangos inžinierius Maiklas Krumpusas (angl. Michael Krumpus) sugalvojo tokį žadintuvo modelį, kurį norėtųsi namuose turėti vien dėl originalios ir šiek tiek bauginančios išvaizdos. Žadintuvas – laikrodinė bomba tapo tikra bulvarinės spaudos sensacija vos tik jis buvo pristatytas plačiajai visuomenei.

Pats šio originalaus žadintuvo sumanytojas teigė, kad jam tokią idėja pasufleravo seni  veiksmo filmai, kuriuose laikrodinės bombos dažniausiai būdavo vaizduojamos kaip dinamito lazdelių ryšulys, apraizgytas spalvotu laidelių voratinkliu, kurio viršuje puikuojasi laikrodis, skaitmeniniu displėjumi. Kaip pats autorius teigė jam ši idėja atrodo smagi, o vos tik prabudus ir prieš nosį išvydus tiksinčią laikrodinę bombą, turėtų iš lovos pašokti net ir didžiausias miegalius.

Taigi, įdomiausia tai, kad norint išjungti šį žadintuvą tikrai nepakanka nuspausti išjungimo mygtuko. Iki „sprogimo“ likus 10 sekundžių, žadintuvas pradeda atbulinį laiko skaičiavimą, norint detonuoti bombą, būtina ištraukti reikiamą laidelį. Beje, žadintuvas automatiškai parenka seką, todėl kiekvieną rytą tenka traukti vis kitą sprogmens laidelį. Kas nutinka tada, jei išminuotojas miega? Žadintuvas „sprogs“: pasigirs triukšmas ir pradės mirksėti LED šviesos. Paprasčiau tariant, bus daug šviesų ir daug garso.

Žinoma, tokie įdomūs dalykėliai susilaukia visuomenės dėmesio, o kartais sunku išvengti ir kuriozinių situacijų. Pasirodo, vos tik šiai „bombai“ pasirodžius prekyboje, žadintuvo autoriumi susidomėjo net ir pačios saugumo tarnybos. Tačiau didelio išmanymo ir išminuotojo diplomo nereikia, norint suprasti, kad tai tik butaforinis sprogmuo. Kita vertus, autorius juokauja, kad tokio žadintuvo geriau nemėginti išsinešti i lėktuvą ar palikti žmonių lankytinoje vietoje, nes galite susilaukti saugumo tarnybų rūstybės.

Tiesa, tai toli gražu ne vienintelis „rytinis vieversėlis“, kuris susilaukė visuomenės susidomėjimo. Prieš keletą metų pasaulį išvydi žadintuvas pavadinimu „Anemomas“. Kuo jis ypatingas? Dieną žadintuvas atrodo nekaltas ir mielas daikčiukas, tačiau ryte jis virsta tikra klykiančia pabaisa, kurią dar reikia ir pagauti, o pagavus rasti tinkamą mygtuką, kuris išjungtų žadinimo signalą. Tai turbūt vienas įkyriausių ir tuo pačiu efektyviausių žadintuvų pasaulyje.

Kita vertus, užsienyje galima rasti ir kalbantį žadintuvą, kuris kaip tikras džentelmenas atsakys mandagiai į jūsų klausimus, tačiau tik atėjus laikui, kai reikia keltis, jis virs tikru nepraustaburniu ir išplūs jus visokiausiais keiksmais. Tiesa, šio žadintuvo kūrėjai suteikė galimybę iškeiktam žmogui atkeršyti – žadintuvą galima pasmaugti.

Pasaulis išties margas, o žmogaus fantazija beribė. Tokie žadintuvai puiki dovana draugams, kurie supranta humorą ir mėgsta neįprastus daiktus,arba mazochistams, kurie kiekvieną rytą atidėlioja žadintuvo signalą 10-čiai minučių ir vis tiek pavėluoja į darbą.

Join the discussion

El. pašto adresas nebus skelbiamas.