„Xiaomi Pocophone F1“: kompromisinis flagmanų žudikas? APŽVALGA

Xiaomi Pocophone F1 apžvalga

„Xiaomi Pocophone F1“ ko gero jau pristatinėti nereikia. Tai telefonas, kuris spėjo sukelti nemažą triukšmą ir vos per kelias dienas tapo perkamiausiu ir ieškomiausiu išmaniuoju. Varle.lt telefonų specialistai teigia, kad pirmoji „Xiaomi Pocophone F1“  įrenginių partija buvo išgraibstyta kaip karštos bandelės. Kas tai per telefonas, dėl kurio visas pasaulis šiek tiek eina iš proto?

„Xiaomi“ siūlo visą procesorių flagmano „Snapdragon 845“ galią ir kainuoja žymiai mažiau nei konkurentai. Žinoma, stebuklų būna, tačiau ne tokių. Taip ir ir „Pocophone F1“ atveju neapsieita be kompromisų, tačiau apie viską iš eilės.

Paprastas, bet praktiškas dizainas

Atsibodo stikliniai išmanieji telefonai, kuriuos baisu laikyti rankose, kad tik neiškristų? Štai jums visiškai plastikinis „Pocophone F1“. Varle.lt telefonų specialistų manymu, praktiškumo prasme tai yra tiesiog idealus išmanusis: ant galinio dangtelio nesimato pirštų atspaudų, o jeigu atsiras įbrėžimų – pakeisti dangtelį bus paprasta ir pigu.

Ko gero daugeliui „Pocophone F1“ dizainas pasirodys nuobodžiu, tačiau Varle.lt telefonų specialistai jį apibūdina kaip labiau ramų ir nekrentantį į akis, o tame irgi yra savo privalumų. Vienintelis dalykas, kuris tikrai gali nepatikti daugumai – tai ant galinės korpuso dalies esantis didelis „POCOPHONE“ užrašas, nes tik anonsavus telefoną, jo pavadinimas daugumai jau kėlė nuoširdų juoką.

„Pocophone F1“ yra didelis išmanusis, tačiau jeigu tokius mėgstate, su naudojimo patogumu neturėtų būti jokių problemų. Iš rankų išmanusis neslysta ir padėkoti už tai reikėtų matiniam plastikui. Pirštų atspaudų skaitytuvas čia standartinis: tiesiog apvalus jutiklis ant galinės korpuso dalies. Galima pastebėti, kad pirštų atspaudų skaitytuvas yra išdėstytas labai arti kameros, todėl vienas jų nuolat pasidengia pirštų atspaudais. Nepaisant to, piršto atspaudas nuskaitomas akimirksniu. Taip pat čia yra veido atpažinimo IR jutiklio dėka funkcija.

Kalbant apie dizainą, neįmanoma nepastebėti tos baisios ekrano išpjovos. Aišku, šis madingas dizaino elementas vieniems patinka, kitiems ne, tačiau čia jis tikrai nepavyko. Didelė išpjova su užapvalintais šonais tikrai neatrodo stilingai.

Puiki žinia ta, kad gamintojas paliko čia ausinių jungtį. „Pocophone“ pasižymi tiek mono, tiek stereo garsu. Tiesa, stereo garsas šiek tiek keistas, nes antrojo garsiakalbio funkciją čia atlieka tas, kurs pagal nutylėjimą atsako už pokalbius.

Nuostabus našumas už mažus pinigus

Pagrindinis „Pocophone F1“ išskirtinumas ir stiprioji pusė – „Qualcomm Snapdragon 845“ procesorius. Taip, taip, tas pats, kurį turi geriausi 2018-ųjų flagmanai. Pakankamai neįprasta matyti tokį lustą derinyje su 6GB RAM išmaniajame, kuris kainuoja mažiau nei 360 eurų. Neįprasta, bet labai malonu, nes visi žaidimai, pasirinkus maksimalius nustatymus, tiesiog skraido. Po ilgai trunkančios apkrovos telefono korpusas tik vos vos pasidaro šiltas. Dėkoti už tai reikėtų integruotai aušinimo skysčiu sistemai. Varle.lt apžvalgos herojus turi 64 GB atminties, kurią galima išplėsti įsidėjus iki 256 GB atminties kortelę. Reikėtų paminėti tai, kad atminties kortelių lizdas čia hibridinis. Tai reiškia, kad galima įsidėti arba antrąją SIM kortelę, arba atminties kortelę.

Garso kokybė ausinėse niekuo nestebina, čia ji tokia pat, kokią galima išgirsti kituose išmaniuosiuose su „Snapdragon 845“ viduje. Žinoma, garsas čia kur kas geresnės kokybės nei biudžetiniuose aparatuose ir kituose vidutinės klasės įrenginiuose, tačiau prastesnis nei modeliuose, kurie yra aprūpinti DAC skaitmeniniu-analoginiu konverteriu ir stiprintuvais.

Be šaukšto deguto „Pocophone F1“ neapsiėjo – čia nėra NFC. Aišku, kitas klausimas, kiek žmonių jau naudojasi bekontakčiais mokėjimais išmaniuoju ir ar tai tikrai labai didelis praradimas turint omenyje šio telefono kainą. Na, o „Xiaomi“ juk reikėjo sugalvoti, kuo šis gaminys galėtų skirtis nuo „Mi 8“ flagmano.

Įprastas IPS ekranas su išpjova

„Pocophone F1“ turi įprastą 6.18 col. įstrižainės IPS ekraną, su kiek didesne nei Full HD raiška: 2246х1080 pikselių. Iš tikrųjų apie jį negalima pasakyti nieko įspūdingai gero, bet ir blogo taip taip. Tai tiesiog kokybiškas TFT skydelis, kuris pasižymi tikrai neblogu spalvų perteikimu, plačiais matymo kampais ir santykinai dideliu ryškumu. 403 ppi pikselių colyje tankio dėka grūdėtumo vaizduose tikrai nesimato.

Šiek tiek jaučiasi, kad gamintojas pataupė su ekrano oleofobine danga. Taip, ji čia yra, tačiau pirštas ja slysta labai blogai. Varle.lt telefonų specialistai rekomenduoja įsigyti normalų apsauginį stiklą, kuris išspręstų šią nedidelę bėdą.

Nauja sąsaja senosios pagrindu

Ant dėžutės puikuojasi „Pocophone F1 by Xiaomi“ užrašas, kuriuo „Xiaomi“ tarsi duoda užuominą, jog tai tik pirmas produktas ir apskritai tai naujas prekės ženklas. Kitaip tariant, „Pocophone“ „Xiaomi“ gamintojui yra tas pats, kas „Honor“ gamintojui „Huawei“. Specialiai „Pocophone F1“ išmaniajam gamintojas sukūrė „MIUI for Poco“ sąsają, kuri yra tikrai smagus švarios „Android“ ir įprastos „MIUI“ operacinių derinys. Pagrindinė naujos sąsajos ypatybė – galimybė rūšiuoti programėles pagal rubrikas ar ikonėlių spalvas. Tikrai patogi funkcija, jei naudojate šimtus programėlių. Bendrai, sąsaja veikia pakankamai sklandžiai.

Kameros

„Pocophone F1“ turi dvigubą kamerą, kuri pasižymi 12 Mpx ir 5 Mpx moduliais. Antrasis kameros modulis reikalingas išimtinai tikslesniam priekinio plano atskyrimui nuo galinio tam, kad algoritmai galėtų išlieti foną. Dienos metu kameros veikimui nėra jokių priekaištų, įrenginys sėkmingai susitvarko ir su dinamiškais siužetais. Svarbiausia – reikėtų iškart išjungti tragiškai veikiantį HDR. Varle.lt telefonų specialistų teigimu, šiame lauke „Xiaomi“ dar neišmoko žaisti ir panašu, kad dar ilgai neišmoks. Optinio vaizdo stabilizavimo funkcijos nėra, todėl tiesiogine prasme fokusavimas jūsų rankose. Tamsiuoju paros metu stulbinančios nuotraukų kokybės tikėtis neverta ir tai normalu. Makro nuotraukoms taip pat nereikėtų teikti didelių vilčių, nes minimalus fokusavimo atstumas siekia 10 cm.

O štai 20 megapikselių priekinė kamera tikrai džiugina savo veikimu. Su savo užduotimi ji puikiai susitvarko bet kokiomis sąlygomis: tiek dienos metu, kai pakanka šviesos, tiek naktį, kai tos šviesos labai mažai. Be to, algoritmai pakankamai sėkmingai atskiria foną nuo fotografuojamo objekto. Kažkoks paradoksas, tačiau susidaro įspūdis, jog dvigubos pagrindinės kameros analogiški algoritmai veikia prasčiau.

Filmuoti galima Full HD raiškoje su skaitmeniniu vaizdo stabilizavimu ir 4K raiškoje be jo. Optimaliausias – pirmasis variantas, antrąjį rekomenduojama naudoti tik tuo atveju, jei šviesos pakanka, o telefoną laikote tvirtai ir nejudate.

Apibendrinant kameros apžvalgą, galima drąsiai pasakyti, kad „Pocophone F1“ lyginant su flagmanų kameromis, fotografuoja tikrai prasčiau, tačiau šios kainos segmente jam lygių nėra.

Ilgai veikianti ir greitai įkraunama baterija

Varle.lt telefonų specialistų teigimu, „Xiaomi Pocophone F1“ galima drąsiai priskirti ilgai veikiančios baterijos lygai. Iš talpios 4000 mAh baterijos gamintojui pavyko išspausti maksimumą. Net ir pakankamai aktyviai naudojantis įrenginiu jis be jokių problemų veikia 1,5 dienos. Pilnai įkrautos telefono baterijos užtenka 25 valandoms 3G pokalbių, beveik 14 valandoms naršymui internete ir 12 valandų vaizdo įrašų atkūrimui.

Kadangi telefono viduje turime „Snapdragon 845“ procesorių, išmanusis palaiko greitojo įkrovimo „Qualcomm QuickCharge 3.0“ technologiją. Komplektacijoje esančio įkroviklio dėka „Pocophone F1“ baterija iki 35% įkraunama per pusvalandį. Po valandos baterijos įkrovimo lygis pasiekia 71%, o po pusantros valandos – 93%. Taigi, čia nėra joks greičio rekordas, bet tikrai neblogas rezultatas.

Apibendrinimas

Apibendrinant „Pocophone F1“ apžvalgą, galima išskirti tokius šio telefono trūkumus: neįspūdingas dizainas, vidutiniška pagrindinė kamera, nėra NFC. Kalbant apie svarbiausius privalumus, vertėtų paminėti tai, kad šis įrenginys yra toks pat galingas, kaip flagmanai, kurie kainuoja 2-3 kartus daugiau, pasižymi tikrai ilgu autonominio veikimo laiku, turi microSD lizdą ir 3,5 mm ausinių jungtį.

Taip, telefonas nėra labai stilingas, taip, jo pavadinimas kiek juokingas, taip, čia nėra NFC ir  jo kamera toli gražu nėra ideali. Tačiau vos tik prisimename jo kainą, visi šie trūkumai automatiškai netenka didelės prasmės. Todėl, jeigu ieškote labai galingo ir tikrai ilgu baterijos veikimu pasižyminčio išmanaus telefono ir kameros galimybės jums tikrai nėra pirmoje vietoje, rinkitės „Pocophone F1“, nes šiai dienai tai tikrai vienas geriausių kainos ir kokybės variantų.

 

Daugiau techninių įrenginio parametrų oficialiame gamintojo puslapyje čia: