Windows Essentials 2012 – esminės programėlės tau

Kas nekenčia Windows perrašymo? Aš tikrai, nes vėl reikia iš naujo susirašyti visus žaidimus, programas, kodekus, slaptų teroristinių komunikacijų tinklus ir taip toliau. Pripažinkime, naujai įrašyti Langai atrodo nelabai jaukiai ir neturi daugybės reikalingų daiktų. Windows Essentials 2012 yra vienas bandymų susidoroti su šia problema.

Kas yra šiame pakete? Visų pirma, Windows Live Messenger 2012, kuris, mums Skype aptekusiems piliečiams, nėra labai svarbus. Keista, tačiau jame integruota ne tik Facebook, bet ir LinkedIn. Ar tai ženklas, kad Messenger yra skirtas vyresniems vartotojams? Taip pat yra neesminių naujovių vaizdo pokalbių srityje. Aplinkui siaučiant jau pačiai Microsoft priklausančiam Skype, galima galvoti, kad Live Messenger artėja liūdnos mišios.

Photo Galery yra džiaugsmas tiems, kurie turi draugų ir nuotraukų. Kaip ir Movie Maker, ši programa yra pritaikyta Windows 8 ir turi juostinę sąsają. Dabar galima vienu smūgiu „užtaginti“ daug nuotraukų. Ypač paplaukusiems patiks autokoliažo funkcija, sumetanti daug nuotraukų į vieną maišalynę. Niekur nedingo ir socialinė integracija.

Windows Movie Maker, tas filmų kūrimo pagrindas dažnam naujokui irgi buvo pakeistas. Pasitelkiant aparatinį spartinimą filmai bus kuriami greičiau. Pridėta videostabilizacija (jei tavo kamera nevykusi ir tokios neturi), taip pat ir galimybė surasti muzikos tokiose svetainėse kaip Free Music Archive. Viena nauja funkcija laiko juostoje net parodys, kurioje vietoje yra garsas, palyginti su vaizdu. Ir galiausiai galutinis rezultatas dabar pateikiamas h.264 formatu.

Windows Live Mail yra skirtas tiems, kurie liūdi su nauja instaliacija negavę programos elektroniniam paštui pasitikrinti. Gera programa norintiems tai daryti darbalaukyje, tačiau menkos vertės tiems, kurie skaito laiškus internete – Outlook.com ar, tarkim, Gmail.

SkyDrive yra Microsoft atsakas į DropBox. Tarnybos integracija yra nepastebima ir tai puiku. Kiek tiksliai geresnė už DropBox? Tai dar atviras klausimas (nebent paskaitytume SkyDrive svetainę, tokiu atveju – daug geresnė).

Windows Live Writer yra keisčiausias priedas prie šios kompanijos. Tai yra teksto redaktorius, skirtas tinklaraščiams. Jei tingi įsijungti WordPress, čia gali aprašyti visus naujausius savo nuotykius ir priklijuoti vieną kitą nuotrauką. Aišku, funkcijos labai paprastos, bet pradedančiajam neintensyviam tinklaraštininkui užteks.

Tad štai toks Windows Essentials paketas. Nelabai svarbus pažangiam vartotojui, bet tinkamas tam vos kompiuterį prakrapščiusiam giminaičiui. Griebk, jei ko trūksta!