Vyriškos pirštinės: kaip išsirinkti tinkamas ir stilingas?

Vyriškos pirštinės

Vyriškos pirštinės: kaip neprašauti su pasirinkimu?

Kaip išsirinkti tinkamas ir stilingas vyriškas pirštines? Ką reikia žinoti apie pirštinių medžiagas ir kaip pasirinkti tinkamą dydį perkant internetu? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus rasite šiame vyriškų pirštinių pirkimo gide. Iš šiuolaikinino stilingo vyro tobulumo laukiama visose srityse. Ir šiuo atveju nėra smulkmenų, mat kiekviena detalė – labai svarbi. Štai, pavyzdžiui, neatsiejamas rudens-žiemos sezono aksesuaras – vyriškos pirštinės. Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog jas išsirinkti paprasta. Tačiau renkantis pirštines negalima praleisti kelių subtilių niuansų ir Varlė.lt specialistai atskleidžia, kokių būtent. Vyriškų pirštinių asortimentas didelis, tačiau tai visai nepalengvina pasirinkimo proceso, todėl reikėtų apibrėžti pagrindinius aspektus, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį renkantis šį aksesuarą.

Pirmas aspektas: kokybė

Pirštinių įsigijimas nėra tas procesas, kur verta taupyti, nes tik aukštos kokybės vyriškos pirštinės atrodys įspūdingai ir galės sėkmingai realizuoti dvi savo funkcijas: saugoti rankų odą nuo šalčio, kritulių ir vėjo bei akcentuoti įvaizdį.

Antras aspektas: vyriškų pirštinių pasirinkimo kriterijai

Yra keletą prieigų renkantis vyriškas pirštines. Dažniausiai šis aksesuaras pasirenkamas atsižvelgianį į:

  • Palto, striukės (ar kito viršutinio drabužio) spalvą, taip pat galvos aksesuaro ir / arba šaliko spalvą ir faktūrą;
  • Bendrą aprangos stilių;
  • Komfortą ir patogumą.

Pirmas variantas – grynų gryniausia klasika. Kai kurie stilistai tokią prieigą jau vertina kaip kiek pasenusią, tačiau nėra abejonių, jog ji bus aktuali dar ne vieną dešimtmentį, nes tai juk klasika, o klasika nesensta.

Pirštinių derinimas atsižvelgiant į stilių jau žymiai labiau vaizduotę žadinantis sprendimas. Pavyzdžiui, prie sportinio aprangos stiliaus dera trumpesnės pirštinės su iškarpymais. Kasdieniam aprangos stiliui tiks įprastos formos pirštinės. Tuo pačiu galima eksperimentuoti su medžiagomis ir rinktis ne tradicines odines ar zomšines pirštines, bet pavyzdžiui įdomaus rašto megztas.

Kalbant apie trečiąjį – patogumo ir komforto – kriterijų, vertėtų pažymėti, kad vyrams tai ko gero aktualiausias sprendimas. Dėl grožio moterys linkusios kentėti daugiau nepatogumų nei vyrai.

Trečias aspektas: vyriškų pirštinių spalva

Pagalvojus apie vyriškas pirštines dažniausiai prieš akis iškyla juodi ir rudi modeliai. Iš tikrųjų tai spalvų variantai, su kuriais niekada neprašausite. Tačiau jei įsigyjama ne pirma pirštinių pora, vargu ar verta vėl rinktis juodą modelį. Kai kurios idėjos renkantis vyriškų pirštinių spalvą:

  • Baltos vyriškos pirštinės (pavyzdžiui, pagamintos iš ožkos odos) vyro įvaizdžiui suteiks elegancijos;
  • Mėlynos ar žalios pirštinės asocijuojasi su geru skoniu ir pasitikėjimu savimi;
  • Oranžinės pirštinės verčia įžvelgti lyderį ir mėgstantį gerai leisti laiką;
  • Smėlio spalvos pirštines įprastai renkasi aristokratiškumą vertinantys estetai.

Dydžio pasirinkimas

Tam, kad pirštinės grakščiai atrodytų ant vyriškos rankos, reikia teisingai pasirinkti tinkamą dydį.

Siekiant nustatyti pirštinių dydį reikia išmatuoti rankos apimtį pirštų kauliukų srityje, be didžiojo piršto, per delno vidurį. Gautą centimetrais išreikštą dydį dažnai reikia paversti coliais. Tai bus pirštinių dydis, kurį pateikia gamintojai. Pažymima, jog kartais pirštinių gamintojai dydį coliais išreiškia skirtingai. Reikėtų žinoti jog dažniausiai naudojami prancūziškas colis (2,707 cm), bet kartais pasitaiko dydžiai nustatyti pagal britišką colį (2,54 cm).

rankos-matavimas

Norint pasitikrinti dydį rekomenduojame perskaičiuoti jį pagal paprastą formulę:

  • Plaštakos dydis (cm)= pirštinių dydis (coliais)*2,707 (prancūziškas colis)
  • Plaštakos dydis (cm)= pirštinių dydis (coliais)*2,54 (britiškas colis)

Pagrindiniai vyriškų pirštinių tipai

Kumštinės pirštinės

Vienas madingiausių žiemos sezono variantų. Tokių pirštinių medžiaga būna įvairi: pasitaiko odiniai, megzti, zomšiniai modeliai su neįprastais ar standartiniais kirpimais.

Klasikinės odinės pirštinės

Standartinio ilgio klasikinės odinės pirštinės – populiariausias ir paklausiausias modelis. Odinės pirštinės pabrėžia vyro dalykišką stilių. Dažniausiai tokios pirštinės būna juodos ir rudos spalvos. Jos atrodo išties elegantiškai, yra praktiškos, mat lengvai dera prie skirtingų aprangos derinių.

Megztos / šiltos pirštinės

Dažnai būna pagamintos iš vilnos, angoros, turi pašiltinimą.

Kaip pasirinkti pirštinių medžiagą?

Renkantis vyriškas pirštines būtinai reikia atkreipti dėmesį į jų medžiagą. Tai gali būti natūrali oda, vilna, zomša ar medvilnė.

Odinės vyriškos pirštinės. Tai pasirinkimas, kuris bus visada madingas. Vyriškų pirštinių gamybai dažniausiai naudojamą jaučių ar ožkų įvairios apdailos ir faktūros oda. Žieminės pirštinės pašiltinamos sintetiniu ar kailiniu pamušalu. Oda nebijo temperatūros svyravimų ir atrodo solidžiai.  Vienintelis odinių pirštinių trūkumas yra tas, kad jos pakankamai šaltos, todėl ieškant varianto žiemos sezonui reikėtų rinktis gaminius su kailiniu ar vilnoniu pašiltinimu.

Zomšinės pirštinės yra minkštesnės nei odinės, todėl nevaržo pirštų judrumo. Idealus pasirinkimas rudeniui – zomšinės pirštinės su odiniais lopinėliais pirštų srityse.

Vilnonės pirštinės labai šiltos. Tai idealus sprendimas žiemą. O medvilninės pirštinės puikus pasirinkimas vidurio sezonui.

Vyriškų pirštinių pamušalo medžiagos

Alpakos vilna. Izoliuoja geriau nei bet kuri kita vilna ir daug šiltesnė palyginus su kašmyru.

Kašmyras. Nepaisant to, jog pagal šiluminę apsaugą kašmyras nusileidžia alpakos vilnai, tai neįtikėtinai minkšta ir prabangi medžiaga.

Šilkas. Malonus lietimui, dažniau naudojamas moteriškose pirštinėse, bet pasitaiko ir vyriškų modelių su tokiu pamušalu.

Vilna. Prieinama ir funkcionali medžiaga, bet ne tokia minkšta ir šilta kaip kašmyras ar alpakos vilna.

Kaip teisingai išsirinkti vyriškas pirštines?

Renkantis pirštines reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį į patogumą. Vyriškas pirštines turėtų būti lengva užsimauti ir nusimauti. Kaip taisyklė, dirbtinės odos medžiagos nepriglunda prie odos tvarkingai ir patogiai, o po savaitės mūvėjimo praranda savo išvaizdą, o štai zomšiniai modeliai atrodo puikiai. Jei ieškoma šiltesnių pirštinių, rekomenduojama pagalvoti apie vilnonius variantus. Įsigyjant odines pirštinės reikėtų nuspręsti ar tai bus tik rudeninis aksesuaras, ar  pageidaujamas universalesnis, rudens – žiemos sezono variantas.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *