Vyriškos liemenės

Vyriška liemenė – vyro išskirtinumą pabrėžiantis rūbas. Tai itin stilingas rūbas, kurio paskirtis yra suteikti šilumos liemeniui ir palikti rankoms judėjimo laisvę. Jei švarkas ar megztinis judėjimą riboja, tai liemenę vilkintys vyrai rankomis gali daryti ką nori. Tai patogus ir funkcionalus rūbas, kuris pastaraisiais metais susigrąžina savo pozicijas populiariausių vyriškų rūbų penketuke.

Nusprendėte pirkti liemenę internetu? Nelabai daug apie jas žinote? Skaitykite toliau ir sužinokite svarbiausius dalykus, kurie padės jums apsispręsti, kokią pirkti, o kokią palikti virtualiame sandėlyje.

Stilius ir paskirtis

Norėdami išsirinkti tinkamą liemenę vyrui, turėtumėte iš karto nustatyti, koks yra jo rūbų stilius. Jei vyriškis mėgsta nešioti marškinius, nestorą megztinį ar švarką, liemenė bus vienokia. Jei džinsus, kareiviškas kelnes – liemenės stilius bus visai kitoks. Labai svarbu nepamiršti, kad vyras, apsitaisęs tokia liemene norės vaikščioti ne vieną ir ne dvi savaites. Tai nėra tas rūbas, kurį apsivilkus kartą, kitą kartą galės apsivilti tik po gero pusmečio.

Klasikinės liemenės – tai medvilninės ar vilnonio audinio liemenes, susegamos priekyje, o kartais nugaroje turinčios susiaurinimo dirželius. Jų tikslas – papuošti vyro pilvą, o ne nugarą, todėl jos dažniausiai dėvimo kartu su kostiumu ar švarku. Kartais dėvimos tik liemenės, tačiau jau tada pageidautina, kad nugaroje nebūtų pamušalo ir susiaurinimo dirželių. Liemenė neturi uždengti diržo sagties, nes tai kitas svarbus vyro garderobo aksesuaras.

Klasikinės megztos liemenės – tai vilnonės, megztos liemenės, kurios dažniausiai yra dėvimos ant marškinių. Jos gerai priglunda prie kūno ir šildo liemenį. Galima dėvėti ir ant palaidinės ilgomis rankovėmis.

Sportinė liemenė – speciali medvilninė liemenė, skirta sportuojantiems. Ją labai mėgsta dėvėti kovinių sporto šakų atstovai, kadangi liemenė nevaržo judesių rankomis. Vėsiame sporto klube šis rūbas taip pat tinka visiems, kas nusprendžia išlieti lašelį kitą prakaito…

Rudeninė liemenė – tai speciali liemenė, skirta apsaugoti kūną ne tik nuo šalčio, bet ir nuo žvarbaus vėjo ar lietaus. Ji dažniausiai gaminama iš nenatūralių medžiagų – poliesterio ir elastano. Dažniausiai tokia liemenė turi ir gobtuvą. Gali būti su dvigubu užsegimu, kai užsegamas vidinis ir išorinis sluoksniai atskirai.

Žieminė liemenė – tai itin žvarbiu oru vaikščioti skirta liemenė. Ji dažnai būna su gobtuvu, taip pat ir dvisluoksnė. Vidinis sluoksnis gali būti su kailiu ir specialiais pamušalais, kurie nepraleidžia šalčio. Žieminė liemenė paprastai turi ir aptemptą apačią, kad šaltis neitų ir per apačią.

Liemenė su gobtuvo priklauso nuo modelio. Klasikinių liemenių su gobtuvu matyti dar neteko…

Derinimas

Gana svarbu yra ne tik pats liemenės stilius, bet ir derinimas su kitais rūbais. Pavyzdžiui, klasikinės kelnės ir marškiniai reikalauja arba klasikinės liemenės, arba paprastos megztos. Prie džinsų tinka bet kurio stiliaus liemenė, čia svarbu susiderinti spalviškai. Džinsai dažniausiai dėvimi su masyviu diržu su sagtimi, tad kartais gali prireikti šią detalę pabrėžti.

Ant nuogo kūno rekomenduojama dėvėti tik sportinę liemenę, kadangi ji pagaminta iš medvilnės. Kitas irgi galima, bet atrodys ne itin estetiškai, be to galite greitai suprakaituoti, tada atsiras dar ir nemalonus kvapas. Rudeninė liemenė derinama prie šiltų marškinių arba palaidinės ilgomis rankovėmis spalvų. Žieminę liemenę galima vilktis ir ant megztinio arba specialių terminių rūbų. Tokia apranga praverčia, kai reikia aktyviai leisti laiką lauke esant nuo 0 iki -20 laipsnių šalčio. Esant didesniems šalčiams liemenė gali nebepadėti, tad ji tarnaus tik kaip dar vienas apatinis rūbas.

Liemenės spalva yra dažniausiai tamsi, tačiau yra ir ryškesnių spalvų liemenių, taip pat labai mėgstama nešioti maskuojamos spalvos (kareiviškas) liemenes. Kai kurios liemenės tiesiog turi tam tikrus dekoratyvinius elementus – juosteles, raištelius, dirželius, įsiuvimus ir t.t. Tai stiliaus detalės, į kurias taip pat vertėtų atkreipti dėmesį.

Pirkdami internetu atkreipkite dėmesį ir į tris dydžius – kaklo išmatavimus, liemens apimtį ir ilgį.