Viryklės, kaitlentės, orkaitės

Viryklės, kaitlentės, orkaitės

Dažniausiai naudojama buitinė technika yra virtuvės buitinė technika. Maisto gamyba užima didžiąją gyvenimo dalį, tad maisto ruošimo technika turi būti kokybiška, naši, ilgai ir nepriekaištingai tarnauti. Kaip išsirinkti nepriekaištingą viryklę? Šiame vadove pateikiame gaires, kurios padės susiorientuoti virtuvinės technikos pasaulyje.

 

Prieš perkant viryklę, išsiaiškinkite, kokių matmenų įrengimas jums reikalingas: išmatuokite virtuvę, atsižvelkite į virtuvės baldus. Standartinis viryklės aukštis yra 85 cm, o plotis ir gylis gali skirtis. Gaminamos trijų standartinių išmatavimų viryklės: 85x60x60, 85x50x60 ir 85x50x50. Jei jūsų virtuvė ypatingai maža, galite pasirinkti mini viryklę, pastatomą ant stalo.

 

Dujinių, elektrinių/indukcinių ir mišrių viryklių savybės

 

Stacionarios viryklės būna:

  • Dujinės
  • Elektrinės
  • Indukcinės
  • Mišrios

 

Šiuolaikinės dujinės viryklės yra pačių įvairiausių modelių: su keliais liepsnos lankais, su stiklo keramikos paviršiumi ir kt. Dujinių viryklių pranašumas slypi efektyvume – liepsna puodui energiją atiduoda tiesiogiai, o iškilus reikalui, karštį galima akimirksniu padidinti. Dujinės viryklės su dujine orkaite yra geras pasirinkimas mažai gaminantiems, norintiems sumažinti sąnaudas arba neturintiems viryklėms tinkamo elektros įvado. Tiesa, dujinėse orkaitėse kepimo temperatūrą nustatyti galima tik apytiksliai. Dujinėse orkaitėse dažniausiai kaitinama iš apačios, be to įprastos dujinės orkaitės neturi ventiliacijos.

 

Elektrinės viryklės gaminamos su ketaus ar stiklo keramikos kaitlentėmis. Šiuolaikinių modelių ketaus kaitvietės įkaista daug greičiau nei ankstesniųjų, vis dėlto stiklo keramikos kaitlentės įkaista ir atvėsta kur kas greičiau (50°C temperatūra gali būti pasiekiama per 5–7 sekundes). Ruošiant maistą ant stiklo keramikos, kaista tik paviršius ties kaitinimo elementais, o likęs paviršius išlieka šaltas. Brangesnių stiklo keramikos viryklių kaitinamą plotą galima išplėsti. Stiklo keramika yra atspari karščiui ir smūgiams. Elektrinėse orkaitėse yra viršutinis ir apatinis elektrinis kaitinimo elementas, mažo ir didelio kaitinimo ploto kepintuvas, o galinėje sienelėje yra konvektorius su dar vienu žiediniu kaitinimo elementu. Žiedinio kaitinimo dėka vienu metu galima tolygiai kepti kelis patiekalus 2-3 lygiuose, greitai atšildyti šaldytus produktus ar pašildyti patiekalus. Elektrinėse orkaitėse maistas iškepa tolygiau ir niekuomet neprisvyla, nes ventiliatorius tolygiai paskirsto karštį. Termostatas reguliuoja kaitinimo elementų veikimą, o specialios izoliacijos dėka kaitinami tik produktai, o ne orkaitės dureles ir išorinės sieneles. Tai padeda taupyti elektros energiją.

 

Indukcinės viryklės – paskutinis virtuvinės technikos žodis. Šiose viryklėse karštis išgaunamas indukcinių ričių, sukuriančių elektromagnetinį lauką, pagalba. Tokios kaitlentės puodus įkaitina daug greičiau nei kitos viryklės. Indukcinių kaitviečių temperatūrą padidinti galima taip pat greitai kaip ir dujinių viryklių – vos pasukus rankenėlę. Lyginant su kitomis viryklėmis, indukcinės kaitvietės šilumą paskirsto daug tiksliau, todėl yra gerokai efektyvesnės, suvartoja mažiau energijos nei įprastos elektrinės viryklės: naudingumo koeficientas siekia iki 90%. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad tokioms viryklėms tinka tik specialūs indai.

 

Mišrios viryklės tinkamiausios vietovėse, kur galimi elektros ar dujų tiekimo sutrikimai. Tokias virykles dažniausiai sudaro 2-3 dujinės ir 1-2 elektrinės kaitvietės. Tokių viryklių orkaitė gali būti paprasta elektrinė arba daugiafunkcinė orkaitė. Taip pat gaminami modeliai su dujine kaitlente ir elektrine orkaite.

 

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis viryklę?

 

Renkantis viryklę svarbu, koks jos paviršius. Emaliuotas plienas išsiskiria higieninėmis savybėmis,be to jis nebrangus ir gali būti įvairių spalvų spalvų. Už nerūdijantį plieną sumokėsite šiek tiek daugiau, tačiau jį paprasčiau prižiūrėti. Specialiai apdorotas aliuminio lydinys netamsėja, nesibraižo, o jo priežiūra labai paprasta. Stiklo keramika pasižymi estetiška išvaizda, ją lengva plauti, ji atspari produktų poveikiui.

Pirkdami dujinę viryklę, atkreipkite dėmesį, ar joje integruotas automatinis degiklis. Jei turite mažų vaikų, vertėtų įsigyti viryklę, kurios rankenėlės išdėstytos įrenginio gale.

Svarbu atkreipti dėmesį, ar viryklės turi dangtį: gaminant pakeltas dangtis apsaugo sieną nuo riebalų, o nuleistas palengvina tvarkymąsi virtuvėje ir estetiškai atrodo. Derėtų įvertinti ir orkaitės durelių konstrukciją: stiklas turi būti lengvai išimamas prireikus jį išvalyti. Taip pat lengvai turėtų išsiimti ir skardų laikikliai, kad būtų paprasta išvalyti orkaitę. Brangesnės, kokybiškesnės orkaitės išsivalo savaime pirolizės pagalba – belieka tik drėgna šluoste nuvalyti pelenus.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *