Virtuvės spintelės

Renkantis virtuvės spinteles rekomenduojama atsižvelgti į tokius veiksnius: dydis, išdėstymas, stilius.

Virtuvės spintelės yra viena praktiškiausių ir patogiausių darbo sričių kiekviename būste. Prieš renkantis dizainą, pradėkite nuo kruopštaus grindų su durimis ir kitų architektūrinių elementų išmatavimų žymėjimo. Dabartinių komunalinių paslaugų: elektros energijos, vandens ir kanalizacijos jungčių lokacijos dokumentavimas taip pat svarbus dalykas, ypač jei įsigydami virtuvės spinteles planuojate iš esmės pertvarkyti šią erdvę.

Yra keturi pagrindiniai virtuvės spintelių tipai:

Bazinės (stovimosios). Standartinės bazinės spintelės yra 24 colių gylio ir 36 colių aukščio. Gylis gali būti padidintas iki 27 colių kai kuriose pusiau užsakomosiose ir užsakomosiose spintelėse.

Sieninės (kabamosios). Paprastai šios spintelės yra 12 colių gylio, kuris gali būti padidintas iki 17 colių kai kuriose pusiau ar pilnai užsakomosiuose modeliuose.

Aukštos virtuvės spintelės. Šios spintelės paprastai yra 83.5 colių aukščio ir siūlo erdvę, kuri gali atlikti sandėliuko funkciją (pvz., šluotos laikymui).

Specialiosios. Šie vienetai padidina kvadratūrą. Jie apima kampines spinteles, kriauklės/kaitlentės fasadus, pakabinamus vienetus, butelių laikiklius ir kt. 18 colių erdvė sukuria panaudojamą vietą tarp stalviršių ir viršutinių spintelių apačios.

Kokybė

Sprendžiant virtuvės spintelių kokybės klausimą pirmiausia rekomenduojama atreipti dėmesį į stalčius. Ištyrinėkite staliaus amato detales, vidinių paviršių kokybę, kaip elementai dera tarpusavyje ir kaip gerai stalčius slysta savo takeliu. Ar ratukai yra aukštos, vidutinės kokybės ar pagaminti iš pigaus plastiko? Pažiūrėkite, kiek toli išsitraukia stalčius.

Taip pat rekomenduojama atkreipti dėmesį į dureles: ar jos tinka ir lengvai naudojamos. Įvertinant pagaminimo meistriškumą siūloma pažiūrėti į kiekvienos briaunos laminavimą. Atkreipkite dėmesį ar vyriai yra reguliuojami ir kaip plačiai atsidaro durelės.

Rinkoje egzistuoja keli virtuvės spintelių tipai, todėl priimant sprendimą reikėtų vadovautis pirmiausia atskiros spintelės rūšies naudingumu konkrečios virtuvės erdvės sąlygomis. Tai lemia, kad pirmoje vietoje yra tokie faktoriai: praktiškumas, aukštas funkcionalumas, naudojimosi patogumas ir ergonomiškumas. Dizainas, žinoma, taip pat turi reikšmės, tačiau tai labiau antraeilis dalykas, nes estetiškai patraukli, tačiau menkai funkcionali spintelė nebus naudinga, o tik nereikalingai užsims vietos.

Atkreipiant dėmesį į konkrečių virtuvės baldų tipų funkcionalumą, pabrėžti reikėtų stpintelių su cargo krepšiais naudingumą. Tai šiuolaikiškas ir vienas įdomesnių sprendimų, leidžiančių praktiškai išnaudoti visą spintelės gylį be rankų panardinimo į spintelės erdvės gylį būtinybės. Šiuo atveju cargo sistema yra paremta galimybe lengvai ištraukti spintelės turinį. Virtuvės įranga ir įrankiai sudedami specialiuose lengvuose metaliniuose konteineriuose-krepšyse, kas užtikrina patogią prie jų prieigą ir lengvą švaros palaikymą spintelių viduje. Esminis tokios baldų sistemos privalumas yra galimybė maksimaliai panaudoti net ir nedidelę erdvę. Todėl galima rinktis praktiškas kelių šimtų centimetrų pločio ir gan didelio aukščio cargo spinteles, leidžiančias laikyti tokio tipo formos daiktus (pvz. siaurus ir tuo pačiu aukštus indus ar butelius).

Plačių pakabinamų spintelių atveju verta apsvartyti atverčiamų durų sistemą, kuri bus patogesnė ir praktiškesnė nei tradicinės dvipusės durelės. Taip pat galima rinktis spinteles su stumdamomis durimis, kurios papildomai neužima virtuvės erdvės. Įdomesnis variantas – spintelės be rankenėlių, kurios neturi tradicinių durelių su rankena ar laikikliu. Jų funkcionalumas nusileidžia estetinei išvaizdai, nors gali būti traktuojamos kaip tokios, kurios apsaugo nuo nepageidaujamo lengvo patekimo į spintelės vidų (gali būti naudingos jei šeimoje yra vaikų).