Virtuvės kėdės

Tinkamos kėdės pasirinkimas

Yra 5 vienodo svarbumo punktai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis virtuvės kėdę.

1. Vieta ir stilius

Nors tiek virtuvės, tiek valgomojo kambario paskirtis yra susijusi su susibūriančiais aplink stalą žmonėmis, vis dėlto skiriasi tokių susibūrimų tikslas, kuris atsispindi baldų stiliuose. Vieta, kurioje ketinate pastatyti virtuvės kėdes neišvengiamai diktuoja jų stilių, formą ir geriausiai tinkančią medžiagą. Kasdienybės pobūdį turinti virtuvė reiškia, kad ši vieta išskyrus tai, kad yra valgymo vieta, taip pat naudojama daugybei kasdienių darbų kai tuo tarpu formalesnis valgomasis kambarys/svetainė dažniau naudojamas ypatingoms progoms ir svečiams. Dėl šitos priežasties virtuvei labiau tinka kompaktiški virtuvės komplektai, o valgomiesiems – labiau ekstravagantiški ir didesni. Be to reikėtų atkreipti dėmesį į virtuvės ir valgomojo dekorą, nes tai nulems tinkančių šiai erdvei kėdžių apdailą ir medžiagas.

2. Sėdynių medžiaga

Atsižvelgiant į tai, kad virtuvės kėdės yra kasdienio naudojimo baldai, labai svarbu, kad jų sėdynių medžiaga būtų patvari, praktiška ir lanksti, lengvai valoma. Lengva valyti, patogi ir prašmatniai atrodanti dirbtinė oda lemia, kad sėdynės yra stilingos ir patogios. ABS plastikas turi aptakią blizgančią modernią apdailą, kuri yra atspari smūgiams ir pasižymi plačiu madingų spalvų pasisirinkimu. Nors mediena pasižymi labiau klasikine prieiga, ši kėdžių sėdynių medžiaga taip pat turi lanksčių savybių ir yra dar vienas praktiškas sprendimas. Skirtingai nei triukšminga virtuvė, valgomasis kambarys asocijuojasi su didesne prabanga ir atsipalaidavimui skirta vieta, todėl kėdžių sėdynių medžiagos pasirinkimas turėtų tai atspindėti. Geros kokybės sėdynė pabrėš patogumą ir skatins ilgiau sėdėti mėgaujantis gera kompanija ir maistu.

3. Kėdės rėmo apdaila

Jūsų pasirinkta rėmo apdaila turėtų dėreti su kitomis kambario apdailomis. Pavyzdžiui, padaugėjus šlifuoto plieno virtuvės prietaisams, nemažai žmonių pradėjo dairytis šlifuoto plieno rėmelius turinčių kėdžių ir stalų. Panašiai chromas užtikrina modernią, aptakią ir šiuolaikišką išvaizdą, kuri sunkiau nusidėvi ir reikalauja mažai priežiūros. Tokios metaliniais rėmais pasižyminčios kėdės būna ne tik 4 kojų, bet taip pat prieinamos įvairių formų ir dizainų. Kaip alternatyva – medinės valgomojo kėdės tradiciškai yra universalus pasirinkimas, prieinamas skirtingų natūralių (ąžuolo, riešutmedžio) ar dažytų atspalvių. Didelis privalumas yra aukšti atlošai ir porankiai, kurie leistų patogiai sėdėti ilgą laiką.

4. Sėdynės aukštis

Virtuvės ir valgomojo kėdės paprastai siekia apie 75 cm, o sėdynės aukštis siekia 43 – 50 cm. Tai suteikia pakankamai vietos kojų judesiams, todėl valgymo procesas būna patogus. Jeigu turite nestandarišką, o gamintą pagal individualų užsakymą stalą, gali būti, kad įprasta virtuvės kėdė nebus tinkamo aukščio. Tačiau jaudintis nevertėtų, nes šiandien rinkoje yra platus įvairaus aukščio kėdžių pasirinkimas. Kai kurie modeliai gali siekti iki 60 cm papildomo aukščio.

5. Kėdės plotis

Svarbu nuspręsti, kiek iš tikrųjų kėdžių norėsite, kas lemia, kad pasirinkto modelio plotis yra svarbus ir apsvarstymo vertas faktorius. Kvadratiniai stalai įprastai skirti sėdėti vienam asmeniui kiekvienoje pusėje, o stačiakampio formos stalai yra labiau neapibrėžti šiuo požiūriu. Rekomenduojama palikti mažiausiai 10 – 15 cm tarpus tarp kėdžių. Tokia erdvė leistų laisvai judėti ir apsaugotų nuo alkūnių susidūrimo. Pridėkite tuos 15 cm prie bendro išorinio kėdės pločio ir gausite skaičių, implikuojantį į tai, kiek kiekvienai kėdei reikės vietos. Stalo ilgį galite padalinti iš to skaičiaus ir gausite kėdžių, galinčių patogiai tilpti kiekvienoje stalo pusėje, skaičių. Kėdės su porankiais įprastai statomos stalo gale. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad tokios kėdės neišvengiamai platesnės, todėl būkite tikri, kad atsižvelgiste į tai atlikdami matavimus.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *