Viliojantis flagmanas „Elephone P900“: apžvalga [VIDEO]

Elephone P9000

Išmanusis telefonas „P9000“ yra „Elephone“ kompanijos produktas. Nors Lietuvoje „Elephone“ prekės ženklas yra dar mažai girdėtas, šiandien tai yra vienas perspektyviausių Kinijos išmaniųjų telefonų ir kitų mobiliųjų įrenginių gamintojų. Beje, Varle.lt nuo 2016 m. gruodžio mėnesio yra „Elephone“ prekės ženklo produktų autorizuotas platintojas. „Elephone „P9000“ – tai modelis, kuris išmaniųjų telefonų segmente užima flagmano poziciją.

Gamintojas integravo telefone pažangius elementus: „LG“ LTPS ekraną, „Sony“ kamerą, naują aštuonių branduolių „MediaTek“ procesorių ir didelę atminties talpą. Šios apžvalgos tikslas – išsiaiškinti, ar toks viliojantis „Elephone P9000“ turi slaptų trūkumų ir kokiais dar dalykais jis gali nustebinti.

Dizainas

„Elephone P9000“ – tai klasikinis stačiakampio formos monoblokas su užapvalintais kampais ir plokščiais šonais. Priekinis skydelis yra blizgus, ekranas užima 82% priekinės dalies paviršiaus. Po ekranu rasime vienintelį jutiklinį mygtuką. Virš ekrano yra išdėstyti jutikliai, pokalbių garsiakalbis ir priekinė kamera. „Elephone P9000“ turi labai siaurus šoninius ekrano rėmelius: vos 1,6 mm storio. Korpusą puošia aliuminis rėmelis su matine anoduota danga. Galinė korpuso dalis pagaminta iš patvaraus plastiko su šiurkščiu paviršiumi. Viršutinės dalies centre rasime šie tiek išsikišusį pagrindinės kameros objektyvą. Šonuose nuo jo simetriškai išdėstyti du pailgi „langeliai“: iš kairės pusės – dvigubos LED blykstės, iš dešinės pusės – lazerinio automatinio fokusavimo jutiklio. Tiesiai po kameros objektyvumu yra apvalus pirštų atspaudų skaitytuvas.

Telefono surinkimo kokybė labai gera. Nepaisant to, kad galinė korpuso dalis pagaminta iš plastiko, jis nė kiek negirgžda. Apibendrinant dizainą, galima teigti, kad telefonas sukuria tikrai brangaus daikto įspūdį.

Ergonomika

„Elephone P9000“ pasižymi vos 7,3 mm storiu, kurį galima laikyti auksiniu viduriu. Telefonas pakankamai kompaktiškas, todėl laikyti ir naudotis juo viena ranka tikrai patogu. Oleofobinė ekrano danga gerai susitvarko su savo užduotimi: pirštų atspaudus paprasta pašalinti nuo ekrano. Šoniniai mygtukai išdėstyti kiek neįprastu būdu, tačiau prieigos prie jų problemų nėra valdant įrenginį bet kuria ranka.

Ekranas

Išmaniajame telefone pritaikytas 5,5 colio įstrižainės FHD ekranas, kurį šiuolaikiškos LTPS technologijos pagrindu sukūrė „LG“ kompanija. Perteikiamo vaizdo tikslumas labai aukšto lygio. Iš tikrųjų sunku ir tikėtis kitokio rezultato esant 401 ppi pikselių tankiui. Už vaizdo tinkinimo galimybes atsako „MiraVision“ technologija, kuri naudotojui suteikia galimybes reguliuoti ryškumą, sodrumą, kontrastą ir koreguoti spalvų temperatūras. Talpinis ekrano jutiklis atpažįsta iki trijų paspaudimų vienu metu. Jo reakcijos pakankamai tikslios. Ekrano matymo kampai maksimalūs: net stipriai pakreipiant korpusą, spalvos neišsikreipia.  Automatinis apšvietimo ryškumo nustatymas veikia tiksliai ir greitai. Apšvietimo ryškumo diapazonas užtikrina patogų naudojimąsi įrenginiu tiek visiškoje tamsoje, tiek saulėtą dieną lauke.

Našumas

„Elephone P9000“ veikia „Android 6.0“ operacinės sistemos pagrindu. Išmanusis telefonas aprūpintas aštuonių branduolių „MediaTek Helio P10“ (MT6755) procesoriumi, kuris pasižymi iki 2 GHz taktiniu dažniu ir „Mali-T860“ vaizdo plokšte. Išmanusis telefonas turi 4 GB operatyviosios RAM atminties ir 32 GB  saugyklos. Naudotojui yra prieinama apie 25 GB saugyklos, tačiau šį dydį galima išplėsti iki 256 GB talpos microSDXC atminties kortelės dėka, kuri į lizdą dedama vietoj antros SIM kortelės.

Įrenginio našumas geras, jokių didelių nusiskundimų dėl sąsajos veikimo sklandumo nėra. Jokių vėlavimų perjungiant ekraną, naršant meniu ar internete, veikiant tipinėms skaitmeninėms programėlėms, nepastebėta. Kalbant apie FHD vaizdo įrašų atkūrimą, pastebėjome, kad tiek atkuriant failą iš atminties įrenginio, tiek paleidžiant „YouTube“ transliaciją, vaizdo įrašai atkūriami sklandžiai, be jokių trūkinėjimų. „Elephone P9000“ našumo lygio pilnai pakanka bet kokiems žaidimams.

Per pokalbių garsiakalbį aiškiai girdimas skambinančiojo balsas, su girdimumu kitoje pusėje – taip pat viskas gerai. Pagrindinio garsiakalbio garsumo pakanka bet kokiam tipiniam naudojimui.

Patikimą apsaugą nuo nepageidaujamos prieigos prie duomenų užtikrina integruotas pirštų atspaudų skaitytuvas. Pirštų atspaudų skaitytuvas įprastiniu būdu įkomponuotas galinėje korpuso dalyje po pagrindine kamera ir gali būti naudojamas ekrano atrakinimui. Išmanusis telefonas leidžia užregistruoti iki penkių atspaudų.

Kamera

Pagrindinė kamera yra aprūpinta 13 Mpx raiškos „Sony IMX258“ jutikliu, objektyvu su f/2.0 diafragma, automatinio fokusavimo sistema, įjungiančia lazerinį jutiklį ir dviguba LED blykste. Priekinė kamera yra aprūpinta 8 Mpx jutikliu ir objektyvu su fiksuotu fokusavimu. Dienos metu ir gerai apšviestose patalpose gaunamos nuotraukos pasižymi tiksliomis ir sodriomis spalvomis, tačiau kartais galima pastebėti šiokį tokį didesnį nukrypimą į šiltus tonus. Kadruose nesimato jokio vizualinio triukšmo. Žinoma, jei labai padidinsime vaizdus, taškiukus pamatysime, tačiau platinimui internete tos kokybės tikrai pakanka.

Užfiksuotos prieblandoje ir naktį nuotraukos taip pat džiugina sodriomis spalvomis. Spalvų perteikimo ypatumas esant dirbtiniam apšvietimui tas, kad kamera pakankamai efektyviai konvertuoja šiltų šaltinių šviesą į neutralią.

Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad HDR funkcija tikrai praverčia filmuojant kontrastingus siužetus tiek dienos metu, tiek patalpose. Kaip visada, norint gauti gerą kokybišką rezultatą, programėlė rekomenduoja laikyti išmanųjį stabiliai ir jo nejudinti. Filmuojant stambiu planu automatiniam fokusavimui padeda lazerinis jutiklis. Prieš tai jį reikia aktyvuoti per nustatymų meniu. Rezultatas – gaunami pakankamai tikslūs vaizdo įrašai filmuojant net iš kelių centimetrų atstumo.

Priekinė 8 megapikselių kamera fiksuoja labai kokybiškas asmenukes, kurios pasižymi tiksliu spalvų perteikimu.

Bevielis jungiamumas ir sąsajos

„Elephone P9000“ telefonas yra aprūpintas visais bevielio jungiamumo moduliais:  LTE, Wi-Fi, Bluetooth ir NFC. Testuojant įrenginį visi šie ryšio būdai veikė be priekaištų. Reikėtų pažymėti tai, kad įrenginys palaiko dvi micro-SIM formato korteles, iš kurių kiekviena gali veikti LTE tinkle. Navigacijos modulis pajėgus veikti su GPS ir GLONASS sistemomis.

Autonominis veikimas

„Elephone P9000“ yra aprūpintas nekeičiama ličio-polimerų baterija, kuri, žvelgiant į šių dienų standartus, pasižymi vidutinė 3000 mAh talpa. Pilnai įkrautos baterijos užtenka maždaug 3 valandoms intensyviems sudėtingiems žaidimams.

Įkrovimo laikas kraunant telefoną standartiniu įkrovikliu siekia apie 3 valandas. Beje, verta paminėti tai, kad „Elephone P9000“ palaiko „PE+“ technologiją, kuri yra analogiška „Quickcharge 2.0“ technologijai, todėl telefoną galima įkrauti ir per valandą, tačiau standartinėje įrenginio komplektacijoje tokio greito įkrovimo įkroviklio nerasime. Jis įsigyjamas atskirai.

Kalbant apie įkrovimo galimybes verta užsiminti apie labai praktišką to paties gamintojo daiktą – automobilinį įkroviklį „Elecharger Tornado“, kuris yra suderinamas su visomis greito įkrovimo technologijos versijomis. Suderinamus mobiliuosius įrenginius šis įkroviklis leidžia įkrauti iki 80 procentų vos per 35 minutes. Su tokiu priedu galima pamiršti baimes dėl ne laiku išsikraunančios baterijos.

Telefonas turi ne standartinę microUSB jungtį, kuriai įkroviklį turbūt rastume jau ir Mėnulyje, bet kol kas dar gana retą USB Type C jungtį.

Apibendrinimas

„Elephone P9000“ – tai kokybiškai pagamintas išmanusis telefonas, kuris pasižymi šiek tiek griežtu ir tuo pačiu elegantišku dizainu. Už ploną korpusą teko sumokėti baterijos talpos sąskaita. Šiai dienai ji pasižymi vidutiniais talpos parametrais. Įrenginiu naudojantis vidutiniškai įprastu būdu, jos turėtų užtekti dienai. Telefono privalumų sąrašas tikrai nemenkas: kokybiškas 5,5 col. įstrižainės FHD ekranas, pagamintas LTPS OGS technologijos pagrindu, „MediaTek Helio P10“ procesoriaus užtikrinamas aukšto lygio našumas, didelė RAM talpa, visų šiuolaikinių bevielio jungiamumo būdų palaikymas, bevielio įkrovimo galimybė ir dar daugiau. Tai vienas tų įrenginių, kuris atrodo žymiai brangesnis, nei kainuoja.